V TURNOVSKÉ NÁDRAŽNÍ ULICI PROBĚHLA PREVENTIVNÍ POLICEJNÍ AKCE. BUDE JICH PŘIBÝVAT

0

Lidé v turnovské Nádražní ulici v pondělí 19. dubna dopoledne zpozorněli. Dvě policejní auta, policisté v okolí parkoviště u Billy, zastavování chodců, kontrola dokladů. Ne, nešlo o rozsáhlou pátrací akci, nebyl hledán žádný pachatel trestného činu. V Turnově a v Lomnici nad Popelku probíhala dopravně bezpečnostní akce. „Zaměřili jsme se na přechody pro chodce, kontrolováno bylo, zda řidiči dodržují při zastavení bezpečnostní vzdálenost pět metrů před přechodem, sledovali jsme také pohyb chodců,“ uvedl vedoucí semilské dopravní policie Milan Čermák.

Podle něho se řady přestupků stále častěji dopouštějí právě chodci. Není totiž pravda, že by na přechodu měli vždy přednost. Před vstupem do vozovky je nutné vyhodnotit situaci, zvážit rychlost vozidla a bezpečnou vzdálenost. „Zastavovali jsme pouze řidiče a chodce, kteří se dopustili přestupku, ostatní desítky motoristů a chodců projely a prošly bez problémů. Podobnými akcemi chceme ukázat, že kdo dodržuje dopravní předpisy, nemá s policií žádné potíže,“ přiblížil Čermák.

Zastaveno bylo celkem 12 motoristů, nejčastěji šlo o nedodržení stanovené rychlosti, nebo ohrožení chodců na přechodech. Pokutováni byli také čtyři chodci, kteří buď vozovku přecházeli mimo přechod, nebo naopak ohrozili řidiče vozidla. „To je jeden z mýtů, že chodec má na přechodu absolutní přednost. Stejně jako řidič nesmí ohrozit chodce, nesmí se to stát ani naopak,“ vysvětlil Milan Čermák. Celkem řidiči a chodci za tři hodiny trvání preventivní akce v Nádražní ulici zaplatili na pokutách jedenáct a půl tisíce korun!

 

Podobných akcí bude nyní přibývat. Jednou se policie zaměří na chodce, podruhé na překračování stanovené rychlosti, potřetí na dodržení rychlosti na železničních přejezdech. „Chystáme se také více zaměřit na frekventovanou silnici I/35 mezi Turnovem a Ktovou. Budeme postupně řidiče kontrolovat na třech místech, kromě rychlosti a předjíždění přes plnou čáru to bude i rychlost na přejezdu ve Ktové. Za tímto přejezdem je ve směru na Jičín autobusová zastávka a tam to řidičům, kteří se dopustili přestupku na jednom ze střežených míst, spočítáme dohromady. Při této akci využijeme i sledování vozidel pomocí vrtulníku,“ dodal vedoucí dopravní policie.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.