DALIMĚŘICE SE MOHOU POCHLUBIT MODERNÍM SPORTOVNÍM AREÁLEM

0

„Před deseti lety jsme vážně přemýšleli, jestli zchátralý objekt tělocvičny v Daliměřicích ponechat svému osudu, nebo se pustit do jeho postupné záchrany. Nakonec jsme se rozhodli tuto strastiplnou cestu podstoupit. Výsledkem je krásná budova se zázemím, které z ní dělá centrum této městské části. Zbývá už jen opravit hřiště Dalmachu a bude hotovo,“ shrnul při setkání ve středu 7. prosince u příležitosti dokončení rekonstrukce sportovního areálu předseda TJ Turnov Filip Stárek.

Daliměřická sokolovna je historickým objektem, vznikla přestavbou původního objektu zájezdního hostince. Po roce 1945 objekt přešel do majetku TJ Turnov. Na konci tisíciletí byla budova v žalostném stavu. Práce na postupné rekonstrukci byly započaty v roce 2002. V průběhu dvou let došlo na základní záchranné práce, od té doby je objekt staticky zajištěn, má novou střechu, šatny a sál. Tato část prací přišla na 4,5 mil. Kč, hrazených z rozpočtu TJ a města Turnov. V roce 2005 vznikl byt správce v prvním patře, vloni a letos došlo na venkovní úpravy, novou fasádu a jako poslední se bývalé rumiště za sokolovnou proměnilo v útulné volejbalové hřiště. Tyto práce v celkové částce 1,2 mil. Kč provedla firma Zikuda, financováno bylo z prostředků TJ a za pomoci úvěru. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na rekonstrukci podíleli, zejména potom panu Zikudovi, který jako místní patriot realizaci velmi pomohl nad rámec běžných stavebních prací,“ konstatoval Filip Stárek. Výslednou podobu areálu ocenila i přítomná starostka města Hana Maierová a další pozvaní hosté.

n201112072223_sport_165_011_dalimerice

n201112072223_sport_166_011_dalimerice

n201112072224_sport_167_011_dalimerice

Tělocvična je využívána oddílem rekreačního sportu, tréninky zde mají velmi úspěšní kickboxeři pod vedením bratrů Kazdových. V posilovně cvičí členové oddílu silového trojboje a kulturistiky. V podstatě se tu něco děje každý den od 16.00 do 20.00 hodin. Vlastní rekreační cvičení tu mají muži, ženy, matky s dětmi a děti samotné. Všichni věří, že se podaří získat peníze na opravu zchátralého sousedního hřiště na lední hokej a malou kopanou. Tím by vznikl moderní komplex pro sportovce i veřejnost nejen z Daliměřic. To vše navíc s velmi přijatelnými provozními náklady.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.