V TURNOVĚ ZAČALA FUNGOVAT NEJMODERNĚJŠÍ OPTICKÁ SÍŤ

0

Bezprostředně po skončení pravidelné srpnové tiskové konference turnovské radnice došlo na slavnostní akt zahájení provozu optické telekomunikační sítě na území města. Jedná se vpravdě o historický okamžik. „Optická telekomunikační síť je to nejmodernější, co lze v současné době na trhu komunikací nabídnout. Jde například o vysokorychlostní až takzvaně třiatřicetimegabitový neomezený internet, hlasové služby a digitální kabelovou televizi IPTV. Taková nabídka nemá v Turnově konkurenci,“ uvedl Pavel Guman, jednatel společnosti PAMICO CZECH, s. r. o., která síť provozuje.

Tímto krokem se podle něho Turnov dostal mezi několik málo měst v České republice, která mají nejmodernější telekomunikační služby dostupné jak pro firmy a organizace, tak i pro jednotlivé domácnosti. Samotnému zahájení provozu předcházela časově náročná a nákladná výstavba optické sítě v souladu s trendy současnosti, ale i budoucnosti. „Ceníme si vstřícnosti turnovské radnice, při probíhajících rekonstrukcích ulic máme možnost současně položit i optický kabel, takže naše služby budou postupně dostupné ve všech významnějších lokalitách města. V současné době budujeme optickou síť v ulicích, kde probíhá rekonstrukce kanalizace v rámci projektu Čistá Jizera,“ přiblížil Guman.

Díky nové technologii si zájemce může kromě vysokorychlostního internetu domů pořídit i plně digitální kabelovou televizi IPTV s řadou možností, jako jsou sestavení skladby televizních kanálů „na míru“, sledování kanálů až v kvalitě HDTV včetně domácí videopůjčovny. Systém umožňuje prohlížení internetových stránek přímo v televizi bez nutnosti připojení osobního počítače, mohou na něj být napojeny vlastní kamery, takže někdy v budoucnu budete například v klidu domova informováni o dopravní situaci v centru města. Technologii lze využít i pro varování obyvatel před povodněmi, nebo jinými živelnými pohromami. V neposlední řadě umožní i všem uživatelům využívat hlasových služeb prostřednictvím technologie VoIP bez paušálních poplatků a možností volání zdarma do vlastní sítě a sítí partnerských.

 

„Optickou síť bude přímo využívat i turnovská radnice, dojde k datovému propojení budov úřadu, což přinese především rychlost ve vzájemné komunikaci a stabilitu spojení mezi jednotlivými odbory. Významným posunem je také zapojení městských organizací, jako jsou například školy. Pro radnici z toho plynou také finanční úspory v provozu datové sítě. Optické datové sítě budou využívány i pro provoz kamerového bezpečnostního systému městské policie,“ uzavřel Pavel Guman.

 

Na nejmodernější datovou síť se můžete již nyní připojit v oblasti kasáren v Terronské ulici, ve velké části ulic Žižkovy a Skálovy. V nejbližší době bude dostupnost také na sídlišti Výšinka, v ulicích Nádražní, Bezručově, Hruborohozecké, aj.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.