SPORTOVNÍ SERVIS TVA: KICKBOX V TELEVIZI, FUTSAL A HOKEJ

0

V těchto dnech se z mistrovství světa v kickboxu ve španělském Alicante vrátili bratři Jan a Petr Kazdovi. Ač už dávno ne v juniorském věku, opět nezklamali a dalšími medailemi rozšířili svou sbírku. „Ve Španělsku jsme oba šli do dvou kategorií, a každý si došel pro stříbro a bronz,“ svěřili se populární „Kazďáci“ bezprostředně po svém návratu. Neuvěřitelně dlouhé setrvání na vrcholné české i světové úrovni a obdivuhodná sportovní bilance staví kickboxerská dvojčata nejen mezi české legendy tohoto sportu, ale uznání se jim dostává právě i v mezinárodním měřítku. Není divu, že zájem o ně teď projevila Česká televize, na jejíž obrazovce můžete oba významné sportovce Turnovska vidět v křeslech hostů redaktora Michala Dusíka v úterý 17. listopadu ve 12.20 hodin na ČT4. Pořad bude mít i dvě reprízy, a to ve středu 18. 11. ve 4.25 a odpoledne ve 14.35 hodin. A ani to prý nebude naposled, protože ČT s našimi borci hodlá natočit dokument, mapující jejich cestu z prvopočátků až po současnou vydobytou pozici! (kv)

FUTSAL

* II. liga: ISŠ Příbram – Dalmach Turnov 4:3 (3:1). Branky: Hurt V. 2x, Randák. Sestava: Hyka – Bangha, Randák, Hurt V., Hurt D., Šteffan, Tvrdý, Špína, Pařízek.
Dalmach v dalším utkání druhé futsalové ligy vyrážel do Příbrami, kde na něj čekal nováček soutěže. Turnov nezačal vůbec špatně a vytvořil si na začátku hry více brankových příležitostí. Branku však první vsítil v 9. minutě hostující Pilík. Minutu na to vyrovnal po přihrávce Daniela Hurta Randák, 1:1. V dalších minutách hra plynula nahoru dolů a šance byly k vidění na obou stranách. Bohužel Dalmach ke konci poločasu neudržel nadějný stav a postupně se trefili za domácí opět Pilík a Hájek, 3:1. Turnov nechtěl nechat body domácím zadarmo, a tak se vzepjal k náporu. Naději vykřesal ve 27. minutě Vojtěch Hurt, 3:2. Ale stav zanedlouho korigoval domácí Žáček, který opět vrátil Příbrami dvoubrankový náskok. Dalmach nesložil zbraně a nadále se snažil atakovat domácí branku. Ve 34. minutě se mu podařil snížit opět Vojtou Hurtem, 4:3. Vyrovnání měl na noze Pařízek, ale v rozhodující moment neudržel rovnováhu a trefil síť vedle branky. Tým je zatím v tabulce na předposledním 11. místě.

Pozvánka na další utkání:
Dalmach Turnov – Malibu Mladá Boleslav (neděle 19.00, SH Turnov)
Aleš Krejčík, hrající trenér Dalmachu: „S týmem Malibu to pro nás bude menší derby. Avšak končí fotbal a teprve teď nám začne naplno futsalová sezona. Použil bych citaci předsedy klubu Koubuse: Všichni nalaďte Proglas, to je rádio o víře, a nám v této situaci nezbývá nic jiného než věřit!“
Jaroslav Bílek, trenér Malibu: „Na derby se těšíme, ale zároveň víme, že po třech porážkách v řadě už potřebujeme bodovat. V naší situaci, kdy se nám moc nedaří, by nám tentokrát mohla miniaturní hala v Turnově vyhovovat.“

HOKEJ – NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA

V pátek a o víkendu 6. – 8. listopadu se na novém zimním stadionu Ludvíka Koška rozjela pod názvem Nejvyšší Pojizerská Liga (viz NPL) také soutěž neregistrovaných hokejistů. První kolo přineslo ve třech utkáních tyto výsledky:

* HC Performers Turnov – HC Modřišice 11:4  (2:2, 6:0, 3:2). Rozhodčí: Texl a Bernat, diváků 33. Střelci: 3 Vaníček, 2 Cidlinský, Adam a Mazánek, Jakub Lhoták a Jan Lhoták ml. – Šritr, Jiránek, Marek, Holán.
Performers: Mlejnek – Černohouz, Kopal, Hujer, Roubíček – Mazánek, Vaníček, Jan Lhoták ml., Adam, Kolomazník, Jakub Lhoták, Sýkora, Cidlinský, P. Janoušek.
Modřišice: Koubus – Jiránek, Hladík, Knížek, Krouza – Hlůže, Pelda, L. Holán, Šritr, R. Holán, V. Vaníček, Chmurčiak, J. Marek, T. Marek.

* HC Všeň Pojizeří – HC Sokol Turnov 1:1 (0:1, 1:0, 0:0). Rozhodčí: Kopecký R., Adam, diváků 45. Střelci: Patočka – Fajta.
Všeň: Dědeček – Holas, Z. Pařízek, Šťastný, J. Pařízek – Patočka, M. Lamač, Kobosil, Egert, Šulc, Vinter, Koťátko, Lhoták.
Sokol: Procházka – Patka, Augsten, Schwarzkopf, Krym, Koucký, Vytina – Fajta, Šolc, Novotný, Konejl, Richtr, Herrmann, Kadlec, Kostelník, Dobrý, Lauko.

* SDH Troskovice – HC SDH Hnanice 1:19 (0:8,1:3,0:8). Rozhodčí: Novotný, Bernat, diváků 22. Střelci: M. Procházka / 4 – L. Malý, 3 – Buchar, 2 – Šourek, Holeček, Mazánek, Stantejský, 1 – Cvrček, Šafář, Stuchlík, Vágenknecht.
Hnanice: Volf – Bubák, Stantejský, Richter, Hájek – Holeček, Vágenknecht, L. Malý, J. Malý, Stuchlík, Buchar, Mazánek, Cvrček, Šourek, Šafář
Troskovice: Horáček – Dobrý, Louda, Varečka, Lacko, Drahoňovský, J. Procházka – Kubec, Beran, Vondrák, Novotný, Bartoš, Marek, T. Machačný, J. Špína, M. Procházka, L. Procházka