VLAJKA VLAJE PRO UKRAJINU

0

Město Turnov se ve středu 21. května připojuje k akci „Vlajka pro Ukrajinu“ a vyvěšením ukrajinské vlajky na budově radnice symbolicky vyjádří podporu lidem na Ukrajině, kteří se zasazují za demokratické hodnoty a transformaci své země. Ve středu 21. května totiž uplyne půl roku od chvíle, kdy začaly demonstrace v Kyjevě na protest proti rozhodnutí vlády a prezidenta nepodepsat asociační dohodu s Evropskou unií. Ukrajinu poté zaplavila vlna demonstrací, které požadovaly změny, jež by zemi zaručily transparentní ekonomiku, méně korupce a demokratické svobody.

V lednu situace začala eskalovat poté, co ozbrojené složky při zásazích použily střelné zbraně a na ulicích se objevili první mrtví. Následovaly krvavé střety na kyjevském Majdanu, útěk prezidenta Janukovyče a anexe Krymu k Rusku. Situace je nadále napjatá na východě Ukrajiny, kde dochází k nepokojům a ke střetům s prorusky orientovanými separatisty. I přesto se i ve východních částech země každý týden konají akce na podporu jednotné Ukrajiny a transformačního úsilí.

„Vyvěšením vlajky město Turnov symbolicky podpoří právě ty, kteří usilují o celistvost Ukrajiny a reformy, jež jí zajistí transparentní ekonomické a politické prostředí,“ uvedl starosta města Tomáš Hocke. Akci organizuje společnost Člověk v tísni.
(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.