V KEMPU V DOLÁNKÁCH ŘÁDIL ZLODĚJ

0

V noci ze soboty 30. na neděli 31. července okradl zatím neznámý zloděj několik návštěvníků kempu v Dolánkách u Jizery. Pachatel vnikl do některých stanů dokonce v době, kdy uvnitř rekreanti spali! Tuto nepříjemnou zkušenost má například rodina ze Švýcarska, která tu nocovala ve stanu. Během spánku jim noční vetřelec odcizil přímo ze stanu mobilní telefon iPhone 4S a klíčky od auta, které si pak otevřel. Z něj si odnesl finanční hotovost ve výši 9.800 korun.

Podobně dopadl 22letý muž z Čáslavi, kterému drzý zloděj rozřízl stan, ve kterém spal, a vzal mu mobilní telefon Sony Ericson a dvě osušky. Jenom škoda na zničeném stanu činí 10 tisíc korun. To samé postihlo i 49letého Holanďana. V době, kdy spal, zloděj rozřízl stan a způsobil mu tím čtyřtisícovou škodu. Nic cenného tu ale nenašel. Zloděj nevzbudil z tvrdého spánku ani 38letého muže z Mladé Boleslavi, ke kterému se pod rouškou noci vkradl do stanu – zde odcizil dva mobilní telefony v celkové hodnotě 22 tisíc korun.

Na svou neopatrnost doplatil 48letý rekreant z Prahy, který si nechal přes noc pootevřené dveře u karavanu. Když se k němu v neděli ráno vrátil, zjistil, že mu chybí mobilní telefon za pět tisíc a finanční hotovost ve stejné výši.

Posledním okradeným je 49letý muž z Mladoboleslavska. Ten inkriminovanou noc přespával v motorovém vozidle značky Ford Transit, které si na noc jen zavřel, ale neuzamkl. Zloděj toho využil a z přihrádky na palubní desce mu odcizil peněženku, ze které si vzal sedm tisíc korun a pak ji pohodil venku. Její majitel ji ráno našel a zjistil, že mu v ní zůstalo ještě 10 tisíc! Ty zloděj ve tmě přehlédl, protože byly uložené v jiné přihrádce peněženky.

Okradení návštěvníci kempu vyčíslili škody na majetku na částku 76 tisíc korun. Na případu nyní intenzivně pracují policisté obvodního oddělení policie v Turnově.

Stále platí: Nenechávejte své věci na viditelném místě a nehlídané. Hotovost a cenné věci můžete i ve stanu či v karavanu mít zamčené třeba v malém přenosném trezoru, nebo je můžete mít v noci pod hlavou a na dalších méně přístupných místech. Co můžete, na noc uzamkněte, jak je vidět, zkušený zloděj umí otevřít auto či se dostat do stanu, i když uvnitř majitel spí.
 
(Zdroj: Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.