V KEMPU V DOLÁNKÁCH ŘÁDIL ZLODĚJ

0

V noci ze soboty 30. na neděli 31. července okradl zatím neznámý zloděj několik návštěvníků kempu v Dolánkách u Jizery. Pachatel vnikl do některých stanů dokonce v době, kdy uvnitř rekreanti spali! Tuto nepříjemnou zkušenost má například rodina ze Švýcarska, která tu nocovala ve stanu. Během spánku jim noční vetřelec odcizil přímo ze stanu mobilní telefon iPhone 4S a klíčky od auta, které si pak otevřel. Z něj si odnesl finanční hotovost ve výši 9.800 korun.

Podobně dopadl 22letý muž z Čáslavi, kterému drzý zloděj rozřízl stan, ve kterém spal, a vzal mu mobilní telefon Sony Ericson a dvě osušky. Jenom škoda na zničeném stanu činí 10 tisíc korun. To samé postihlo i 49letého Holanďana. V době, kdy spal, zloděj rozřízl stan a způsobil mu tím čtyřtisícovou škodu. Nic cenného tu ale nenašel. Zloděj nevzbudil z tvrdého spánku ani 38letého muže z Mladé Boleslavi, ke kterému se pod rouškou noci vkradl do stanu – zde odcizil dva mobilní telefony v celkové hodnotě 22 tisíc korun.

Na svou neopatrnost doplatil 48letý rekreant z Prahy, který si nechal přes noc pootevřené dveře u karavanu. Když se k němu v neděli ráno vrátil, zjistil, že mu chybí mobilní telefon za pět tisíc a finanční hotovost ve stejné výši.

Posledním okradeným je 49letý muž z Mladoboleslavska. Ten inkriminovanou noc přespával v motorovém vozidle značky Ford Transit, které si na noc jen zavřel, ale neuzamkl. Zloděj toho využil a z přihrádky na palubní desce mu odcizil peněženku, ze které si vzal sedm tisíc korun a pak ji pohodil venku. Její majitel ji ráno našel a zjistil, že mu v ní zůstalo ještě 10 tisíc! Ty zloděj ve tmě přehlédl, protože byly uložené v jiné přihrádce peněženky.

Okradení návštěvníci kempu vyčíslili škody na majetku na částku 76 tisíc korun. Na případu nyní intenzivně pracují policisté obvodního oddělení policie v Turnově.

Stále platí: Nenechávejte své věci na viditelném místě a nehlídané. Hotovost a cenné věci můžete i ve stanu či v karavanu mít zamčené třeba v malém přenosném trezoru, nebo je můžete mít v noci pod hlavou a na dalších méně přístupných místech. Co můžete, na noc uzamkněte, jak je vidět, zkušený zloděj umí otevřít auto či se dostat do stanu, i když uvnitř majitel spí.
 
(Zdroj: Ivana Baláková, tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.