ILMA UTUŽILA VZTAHY S POLSKOU STRANOU; ÚSPĚCH V ITÁLII

0

Taneční a pohybová škola ILMA Ilony Šulcové se zapojila do programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika, kde v ojedinělém projektu „Přeshraniční kovárna talentů“ reprezentovala naši zemi tancem. I přes nabitý konec školního i tanečního roku a začínající prázdniny byla účast poměrně vysoká. V Polsku naši tanečníci strávili celý jeden týden od 1. do 7. července. S otevřenou náručí je přijala Jelení Hora. V pohostinství polské strany byli ubytováni v příjemné zrekonstruované vilce. Kulturní událost měla i silně sportovní ráz, jelikož se díky intenzivním tréninkům tanečníci pořádně zapotili.

Čeští tanečníci se spojili s mladými polskými zpěváky a společně během pěti dnů sestavili speciální tanečně-hudební vystoupení, které pak v závěru týdne představili jak v MDK Muflon, tak v místním divadle. Představení sklidilo veliký úspěch z řad místních, ale také z řad českých rodičů, kteří přijeli své děti podpořit.

Program přeshraniční spolupráce mezi oběma zeměmi běží již nějaký čas pod záštitou Evropské unie. Hlavním cílem je poznávání nových kultur, utužování přátelství s jinými národy a výuka mladých, jak spolupracovat v týmu i přes jazykovou bariéru. Ta byla překonána uměním a společnou tvorbou. Tento projekt považujeme za velmi přínosný, zkusili jsme si něco nového, zatančili si, zazpívali, mnohé se přiučili, ale hlavně máme spoustu nových přátel. Polské straně děkujeme za pohostinnost a našim tanečníkům děkujeme za vzornou reprezentaci města Turnov v zahraničí.

n201307181417_oso_68_013_ilmaTANEČNICE ANETKA HORÁČKOVÁ ZABODOVALA V ITÁLII
Skvělý úspěch přinesla městu Turnovu, TaPŠ ILMA, ale i České republice tanečnice ANETKA HORÁČKOVÁ, která nás reprezentovala v Itálii. Soutěž Italian Open Championship se konala v italském Rimini, odkud si i přes velkou konkurenci z celého světa přivezla zlatý pohár za první místo. Itálie je – jak známo – taneční velmocí, kterou naše malá tanečnice pokořila. Jedná se také o obrovský úspěch její trenérky Veroniky Horáčkové, která je na ni, stejně tak jako TaPŠ ILMA, právem hrdá.

Připravil:
Dominik Rakouš, TaPŠ ILMA, taps.ilma@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.