V DALIMĚŘICÍCH PROBĚHLO LETOS POSLEDNÍ SETKÁNÍ STAROSTY S OBČANY

0

Ve středu 11. listopadu proběhlo v daliměřické „hasičárně“ další z řady setkání starosty města s občany. Letos se jednalo o setkání poslední. Ve své domovské čtvrti starostu podpořil ještě zastupitel Petr Soudský. Úvodem starosta Tomáš Hocke asi třem desítkám přítomných přiblížil nejaktuálnější informace z radnice. „Rozpočet města na příští rok chceme schválit již v prosinci, abychom se vyhnuli rozpočtovému provizoriu, v příštím roce nás čeká především dostavba sportoviště v Maškově zahradě, opravy některých místních komunikací, musíme také rozhodnout, jakým způsobem se postavíme k modernizaci Krajské nemocnice v Liberci, které je naše nemocnice součástí. Řešíme také možnosti výstavby nájezdu a sjezdu do Fučíkovy ulice a u autosalonu Ford tak, abychom pomohli dopravě v Nádražní ulici, mediálně známou situaci kolem hotelovky asi nemusím moc rozebírat,“ řekl úvodem starosta. Ten také připomněl, že na pořadu dne je řešení nového umístění městské knihovny a přesun části městského úřadu ze Skálovy ulice z čp. 72, kde má být muzeum horolezectví.

Přítomní občané kritizovali hlavně stále vzrůstající cenu vodného a stočného. Starosta jim přiblížil složitost projednávání každé změny v rámci Vodohospodářského sdružení Turnov, na které se vždy musí dohodnout 22 členských obcí. „Existují přibližně dva tábory. Jeden říká, že cena vody má být upravována jako v případě plynu a elektřiny, tedy bez zásahu obcí, druhý tábor naopak požaduje, aby obce do systému přispívaly a tím by se i snižovala cena vody pro občany,“ vysvětlil starosta. Jak doplnil, navýšení ceny pro příští rok ještě nebylo definitivně schváleno. Samostatnou otázkou je potom případné provozování vodohospodářských zařízení vlastní organizací, k čemuž se více přiklání přítomný zastupitel Soudský.

n201511171129_zap_297_2015_dalimObyvatelé sídliště u nádraží si stěžovali na hluk z provozovny Pekárny Mikula. Vadí především noční provoz a nakládání beden s pečivem na rampě. V okolí pekárny je také podle nich devastována zeleň, na které stojí parkující automobily. Starosta přislíbil s majitelem pekárny v tomto smyslu jednat. Další přítomní se zajímali o možnost rozšíření počtu biopopelnic, jiným vadí parkující kamiony v Palackého ulici či ostudný objekt bývalého kina na Trávnicích, na jehož střeše už rostou dokonce i stromy. Další kritizovali rumiště v areálu bývalé masny, které dělá centru města ostudu. Zde starosta připomněl, že majitel areálu je v konkurzu a z jednání se správcem konkurzní podstaty vyplynulo, že v případě zájmu by město muselo za odkoupení pozemků zaplatit kolem 50 milionů korun! Daliměřičtí by také rádi viděli rekonstrukci Pekařovy ulice, která patří k nejhorším místním komunikacím ve městě.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.