V DALIMĚŘICÍCH PROBĚHLO LETOS POSLEDNÍ SETKÁNÍ STAROSTY S OBČANY

0

Ve středu 11. listopadu proběhlo v daliměřické „hasičárně“ další z řady setkání starosty města s občany. Letos se jednalo o setkání poslední. Ve své domovské čtvrti starostu podpořil ještě zastupitel Petr Soudský. Úvodem starosta Tomáš Hocke asi třem desítkám přítomných přiblížil nejaktuálnější informace z radnice. „Rozpočet města na příští rok chceme schválit již v prosinci, abychom se vyhnuli rozpočtovému provizoriu, v příštím roce nás čeká především dostavba sportoviště v Maškově zahradě, opravy některých místních komunikací, musíme také rozhodnout, jakým způsobem se postavíme k modernizaci Krajské nemocnice v Liberci, které je naše nemocnice součástí. Řešíme také možnosti výstavby nájezdu a sjezdu do Fučíkovy ulice a u autosalonu Ford tak, abychom pomohli dopravě v Nádražní ulici, mediálně známou situaci kolem hotelovky asi nemusím moc rozebírat,“ řekl úvodem starosta. Ten také připomněl, že na pořadu dne je řešení nového umístění městské knihovny a přesun části městského úřadu ze Skálovy ulice z čp. 72, kde má být muzeum horolezectví.

Přítomní občané kritizovali hlavně stále vzrůstající cenu vodného a stočného. Starosta jim přiblížil složitost projednávání každé změny v rámci Vodohospodářského sdružení Turnov, na které se vždy musí dohodnout 22 členských obcí. „Existují přibližně dva tábory. Jeden říká, že cena vody má být upravována jako v případě plynu a elektřiny, tedy bez zásahu obcí, druhý tábor naopak požaduje, aby obce do systému přispívaly a tím by se i snižovala cena vody pro občany,“ vysvětlil starosta. Jak doplnil, navýšení ceny pro příští rok ještě nebylo definitivně schváleno. Samostatnou otázkou je potom případné provozování vodohospodářských zařízení vlastní organizací, k čemuž se více přiklání přítomný zastupitel Soudský.

n201511171129_zap_297_2015_dalimObyvatelé sídliště u nádraží si stěžovali na hluk z provozovny Pekárny Mikula. Vadí především noční provoz a nakládání beden s pečivem na rampě. V okolí pekárny je také podle nich devastována zeleň, na které stojí parkující automobily. Starosta přislíbil s majitelem pekárny v tomto smyslu jednat. Další přítomní se zajímali o možnost rozšíření počtu biopopelnic, jiným vadí parkující kamiony v Palackého ulici či ostudný objekt bývalého kina na Trávnicích, na jehož střeše už rostou dokonce i stromy. Další kritizovali rumiště v areálu bývalé masny, které dělá centru města ostudu. Zde starosta připomněl, že majitel areálu je v konkurzu a z jednání se správcem konkurzní podstaty vyplynulo, že v případě zájmu by město muselo za odkoupení pozemků zaplatit kolem 50 milionů korun! Daliměřičtí by také rádi viděli rekonstrukci Pekařovy ulice, která patří k nejhorším místním komunikacím ve městě.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.