SPOLEK RADOSTI Z KACANOV ROZHODNĚ NESOUHLASÍ S VYJÁDŘENÍM PANA ZAORÁLKA

0

Již před osmi lety v malé obci v Českém ráji vznikla myšlenka podpořit den Svobodného Tibetu formou hudebního festivalu, kdy si možná trochu netradičním způsobem připomínáme národ, který na rozdíl od nás rozhodně nežije ve svobodě. Současné prohlášení ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka rozhodně nevyjadřuje smýšlení všech občanů našeho státu (pro nezasvěcené – jde o postoj vlády ČR k především hospodářské spolupráci s Čínou a rezignaci podpory svobodného Tibetu a porušování lidských práv). Z výnosu několika ročníků našeho festivalu jsme postavili Tibetský pavilon – altánek s nádhernou vyhlídkou na kacanovské údolí. Abychom ještě více podpořili svobodného ducha národa, každoročně přímo sponzorujeme vzdělání tibetského studenta Ragbyala.

V sobotu 17. května pořádáme již osmý ročník Festivalu za svobodný Tibet. Tuto myšlenku s námi každoročně podporují jednak všichni účinkující – krom jiných Michal Hrůza, kapely Buty a letos Laura a její tygři – a jednak všichni přítomní. V posledních letech se zpravidla účastní dvě stě až tři sta lidí.

Jako reakci na prohlášení oficiálních představitelů naší republiky chceme během Festivalu Osm let Tibetu v Kacanovech vypustit několik set balónků s jasným vzkazem na podporu nesvobodného národa Tibeťanů.

n201404301148_zap_135_2014_tibetRADOSTI, občanské sdružení
O. s. Radosti funguje jako malá neziskovka a organizuje různé společenské a kulturní dění. Většina akcí má za cíl kromě přínosu kultury do našeho regionu podpořit různé benefiční projekty, či pomáhá potřebným přímo. V minulých letech byla podpora směrována více do zahraničí – hladomor v Somálsku, vdovy v Gruzii, školné tibetského chlapce a další. V posledních dvou letech se sdružení zaměřilo zejména na pomoc lidem v okolí. Přispělo klientům nedalekého Domova Pod skalami v Kurovodicích přímo finančně a hlavně organizací již třetího ročníku hudebního a divadelního festivalu Bez plotů v areálu domova. Z festivalu Pohoř open air 2012 sdružení poskytlo finanční dar pro děti „z domu bez oken“. Dále jsme podpořili turnovské sdružení Slunce všem, které se věnuje péči o dospělé autisty.

V Kacanovech 29.4. 2014
Za Radosti o.s. Iveta Melíšková, ivetka_m@yahoo.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.