TURNOVANÉ, PŘIJĎTE VE VLASTNÍM ZÁJMU NA PROJEDNÁNÍ STUDIE VNITROMĚSTSKÉ DOPRAVY

0

Léta se mluvilo o tom, že by bylo dobré, aby byly zmapovány všechny návrhy na řešení turnovské vnitroměstské dopravy, které kdy v posledních dvaceti letech zazněly. Nyní se zdá, že je takový materiál na světě. Na počátku tohoto roku město zadalo renomované firmě Pudis zpracování studie vnitroměstské dopravy. Ta je nyní v první části hotova a bylo by dobré, aby se s ní co nejvíce občanů seznámilo. Turnovská městská doprava je neuralgickým bodem v životě města, ležícího na dopravní křižovatce několika důležitých tahů. A nejen tranzitní doprava Turnov sužuje, je to také doprava místní, vycházející z polohy města na dvou březích řeky.

Vzniklá studie vnitroměstské dopravy bude veřejně projednána středu 24. dubna od 16.00 hodin ve velkém sále KC Střelnice v Turnově. „Bylo by dobré, aby opravdu přišli všichni, které doprava ve městě zajímá. Snažili jsme se zaznamenat a do studie promítnout každý nápad, který tu v posledních letech zazněl. Mohli jsme na něco zapomenout, proto by bylo dobré, aby občané přišli, a my jejich návrhy do studie doplníme,“ zve na setkání starosta města Tomáš Hocke.

Studie obsahuje na první pohled i trochu šílené návrhy. Je tu mj. komunikace, která vede kolem náhonu Jizery od autobusového nádraží k Dlaskovu statku, je tu hned několik variant přemostění doláneckého údolí ad. „Ve studii jsou zahrnuty i všechny tři návrhy na odlehčovací komunikaci, jak je schválili zastupitelé na minulém zasedání. V další etapě by se tvůrci studie měli zaměřit na některé reálnější varianty a ty postupně prověřit, jestli jsou proveditelné. Můžeme také říci, že varianty zůstanou trvale jako územní rezervy a alibisticky nedělat nic. To myslím ale, že není rozumné,“ dodal starosta Hocke.

Studii vnitroměstské dopravy najdete na internetových stránkách města na adrese:
http://www.turnov.cz/cs/zpravy/mestsky-urad-informuje/starosta-zve-obcany.html

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.