PÉČE O SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ OBČANY V TURNOVĚ

0

Chtěli bychom vás seznámit s celým spektrem služeb, které nabízí Zdravotně sociální služby Turnov seniorům a zdravotně postiženým občanům. Můžete si vybrat z široké nabídky podle vašich možností a aktuální potřeby. Konkrétně se jedná o terénní pečovatelskou službu, centrum denních služeb, pečovatelskou službu v domech s byty zvláštního určení, odlehčovací službu a Domov důchodců Pohoda.

Pokud máte vyhovující bydlení, nebo se nechcete nikam stěhovat, ale už byste uvítali částečnou pomoc, je tady TERÉNNÍ PEČOVATELSKÁ SLUŽBA, která sídlí v ulici 28. října v budově Domova důchodců Pohoda (naproti nemocnici).  Pečovatelky zajíždějí do vaší domácnosti a pomáhají se vším, co už svými silami nezvládnete, například  s přípravou snídaně, pomohou s hygienou, běžnými nákupy, úklidem bytu, s praním prádla, doprovodí vás k lékaři a další. Toto vše je možné nasmlouvat v pracovní dny od 7.00 do 19.00 hodin. Na terénní pečovatelskou službu se můžete obrátit i v případě, že je pro vás již obtížné uvařit si oběd, včetně potřeby dietní stravy. Obědy rozvážíme každý den včetně sobot, nedělí a svátků.

Bydlíte sami  nebo s dětmi, které jsou celý den v práci, a vy se cítíte osamělí, nebo máte zdravotní problémy a necítíte se na to být celý den doma sami? Můžete část dne, než za vámi může přijít někdo z rodiny, trávit  s vrstevníky v CENTRU DENNÍCH SLUŽEB (domovinka), které se nachází v budově Domova důchodců Pohoda – vchod z boku. Zde se vám od 8.00 do 14.00 hodin budou věnovat pečovatelky, které vám zajistí stravu, můžete se vykoupat, přinést vyprat prádlo. Každý den je také připraven nějaký program – můžete cvičit, trénovat paměť, zpívat, luštit křížovky, vyrábět různé výrobky nebo si jenom povídat s vrstevníky. Do Centra denních služeb vás doveze auto terénní služby.

Ocitli jste se v nepříznivé sociální situaci, budete se muset přestěhovat, protože bydlíte na samotě a nemáte nikoho, kdo by vám pomohl, nebo máte nepřiměřeně velký byt, který je finančně nákladný, bydlíte ve 3. poschodí bez výtahu a špatně se vám chodí? Chcete žít mezi vrstevníky, mít jistotu dostupné pomoci? Pokud pobíráte starobní nebo invalidní důchod a váš zdravotní stav je takový, že nepotřebujete komplexní péči po celý den, je pro vás vhodným řešením přestěhování DO DOMŮ S BYTY ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ v Žižkově ulici (penzion pro důchodce) a na Výšince (dům s pečovatelskou službou), kde sídlí a poskytuje své služby PEČOVATELSKÁ SLUŽBA.  Naši zaměstnanci vám zajistí služby podle vašich přání a aktuálních  potřeb. Pečovatelky jsou také rychle dostupné v případě náhlé potřeby pomoci. Bydlení v těchto domech a možnost využívání pomoci pečovatelské služby podle své aktuální potřeby umožňuje vést poměrně samostatný život ve vhodných podmínkách. Aktuálně je v obou zařízeních částečně volná kapacita, kterou můžete okamžitě využít.

Další možností  vhodné pomoci pro vás může být ODLEHČOVACÍ SLUŽBA, na kterou se můžete informovat v Domově důchodců Pohoda. Posláním odlehčovací služby je poskytování pobytových služeb seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, stařecké, Alzheimerovy demence a ostatních typů demencí a o které je jinak pečováno v jejich přirozeném sociálním prostředí. Odlehčovací služba je poskytována seniorům na dobu určitou. Uvedená služba umožňuje pečující osobě zajistit potřebný odpočinek. Služba je využívána i tehdy, je-li pečující osoba umístěna ve zdravotnickém zařízení.

Může se stát, že vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu už vám žádná z výše nabízených služeb, ani společně s péčí rodiny nebo blízkých ve vašich domácnostech, nebude dostačovat a budete potřebovat celodenní péči. Potom je vhodným řešením přestěhování do pobytového zařízení, Domova důchodců Pohoda. Kromě ubytování a celodenního stravování budete mít zajištěnou nepřetržitou sociální a zdravotní péči. Individuálně se o vás bude starat odborně vzdělaný personál 24 hodin denně.

Jsme připraveni vám pomoci. Všechny tyto i další informace můžete získat na našich webových stránkách www.zsst.cz.

Jaroslav Cimbál, ředitel ZSST, j.cimbal@zsst.cz

Kontakty:
Terénní pečovatelská služba, t. 481 322 814
Byty zvláštního určení Žižkova ul., t. 481 324 125
Byty zvláštního určení Výšinka, t. 481 322 410
Domov důchodců Pohoda, t. 481 320 070

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.