TURNOV NAVŠTÍVIL JEDEN Z PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTŮ

0

„Chci usilovat o návrat slušnosti a odpovědnosti do české politiky. Politika se neodehrává pouze ve sněmovně nebo v jednacím sále vlády České republiky, je třeba hovořit s lidmi a brát vážně jejich postoje a názory. Mám obavu, že dnešní politici nevnímají realitu, ve které žijeme, jsou od lidí odtržení. Proto chci dát ve své kampani důraz právě na osobní kontakt s občany, znát jejich názory. Proto moje kampaň začala již tak brzy na rozdíl od ostatních,“ uvedl jeden z kandidátů na prezidenta republiky Jan Fischer v Turnově v úterý 17. července. Stalo se tak v Galerii Granát na náměstí Českého ráje. Zde nyní funguje kontaktní místo, kde mohou občané získat informace o jeho kandidatuře, názorech a programu a kde mohou také podepsat petici na jeho podporu. Každý z kandidátů musí totiž posbírat nejméně 50 tisíc podpisů; prezident republiky bude poprvé v historii volen přímo občany na počátku příštího roku.

n201207190958_zap_203_2012_fischerV rámci návštěvy Turnova Jan Fischer nejdříve navštívil družstvo umělecké výroby Granát na Výšince, kde se seznámil s chodem firmy, podíval se do jednotlivých provozů a poděkoval všem zaměstnancům za skvělou reprezentaci naší země. „S panem Fischerem jsme se poprvé setkali, když působil ve funkci premiéra. Tehdy jsme pro něho vyrobili osobní dar pro prince Charlese a jeho ženu Camillu, což pan Fischer vysoko ocenil. Od té doby jeho náklonnost k naší firmě trvá,“ uvedl předseda představenstva Granátu Miloslav Šorejs. Ve firmě také nedávno reagovali na jednu mediální zmínku o prezidentském kandidátu. „Zaznělo, že pan Fischer je taková šedá myš v politice, že je málo výrazný a tak. Po osobní zkušenosti s ním si to vůbec nemyslím. I proto jsme v Granátu reagovali po svém. Náš přední designér Milan Hejral vymyslel a vyrobil originální dvojici manžetových knoflíků, jednu v podobě myši počítačové, druhou v klasické podobě. Z dárku byl pan Fischer nadšen,“ přiblížil Miloslav Šorejs. Fischer s manželkou Danou byli také u nedávného otevření luxusní prodejny Granátu v Panské pasáži v Praze, která je orientována na zákazníky-muže. Je to již třetí prodejna, kterou turnovské družstvo v hlavním městě má.

n201207190955_zap_204_2012_fischerZ Výšinky vedly kroky Jana Fischera na radnici, kde se setkal se starostkou města, poté kromě Galerie Granát navštívil ještě občanské sdružení Fokus, kde se seznámil s péčí o hendikepované klienty, poobědval v Hotelu Karel IV. a prošel se ulicemi města. „Pana Fischera jsem seznámila s nejpalčivějšími problémy Turnova, což je především doprava v centru města, hovořili jsme o postojích Libereckého kraje v této věci, ale i o nedotažené reformě státní správy, rozpočtovém určení daní a dalších věcech. Pan Fischer se zajímal i o fungování sociální péče ve městě, zmínili jsme otázku školství, protože Turnov je tradičním centrem vzdělanosti,“ řekla starostka města Hana Maierová.

n201207190956_zap_205_2012_fischer

n201207190956_zap_206_2012_fischer

n201207190956_zap_207_2012_fischer

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.