PŘIPRAVUJE SE NEJVĚTŠÍ INVESTIČNÍ AKCE LETOŠNÍHO ROKU

0

V tuto dobu se intenzivně připravuje největší investiční akce financovaná z městského rozpočtu v letech 2017 a 2018, a to stavba nového městského úřadu. Ten vznikne přestavbou bývalého Skálova sirotčince, tedy objektu, který v minulosti mecenáš – stavitel vodních a dopravních staveb Jan Skála – věnoval městu. Donedávna objekt čp. 466 ve Skálově ulici sloužil jako domov mládeže, nyní zde najdete sídlo městské policie, odboru přestupkového řízení a část dopravního odboru a několik soukromých nájemců. Ti se v nejbližší době budou muset vystěhovat. Náklady na přestavbu domu budou činit zhruba 45 až 50 mil. Kč, přesnější číslo bude známé po výběrovém řízení na zhotovitele stavby, což by mělo být v květnu. Samotná stavba by měla začít 1. července 2017 a ukončena bude na podzim příštího roku.

Město si od tohoto kroku slibuje především zjednodušení a zlepšení komunikace s veřejností, do budoucna bude úřad sídlit už jen ve dvou budovách – v ulici A. Dvořáka a ve Skálově ulici 466. Zbylé dva objekty ve Skálově ulici poslouží jiným účelům, čp. 72 již bylo městem prodáno a bude v něm část expozice budoucího muzea horolezectví, které se začne stavět v nejbližší době.

201703211114_zap_87_2017_urad

V přízemí nové budovy úřadu ve Skálově ulici na podzim 2018 najdete městskou policii – ta bude sídlit v místě, kde je dnes výrobna pečiva a dortů, bude zde také správní odbor (pasy, občanské průkazy ad.). V patře bude sídlit odbor sociálních věcí, nad ním dopravní odbor, čtvrté patro zaberou odbory školství, živnostenský a přestupkový. Před objektem vzniknou nová parkovací místa. „Občas slýchám kritiku, jestli jsme tuto budovu neměli prodat a úřad nastěhovat do hotelovky ve Zborovské ulici. Máme ale morální závazek k panu Horáčkovi, který na rekonstrukci objektu školy v bývalých kasárnách významně přispěl, navíc věřím, že se zde hotelovou školu podaří udržet. A kdyby se to náhodou nepodařilo, tak do Zborovské ulice můžeme umístit knihovnu, orgány státní správy a podobně. Prioritou je ale zachování školy,“ uvádí starosta Turnova Tomáš Hocke. Jak dodává, objekt ve Skálově ulici je pro městský úřad také vhodnější z pohledu docházkové vzdálenosti z radnice, většina občanů začíná pomyslnou pouť po odborech úřadu právě zde.

201703211114_zap_88_2017_urad

První zajímavostí nadcházející rekonstrukce bývalého sirotčince je fungování městské policie, která vzhledem k pracovišti kamerového systému a dalšímu technickému vybavení musí zůstat de facto na místě. Proto bude operační pracoviště soustředěno do provizorní buňky před objektem, další část služebny bude sídlit v zadním traktu spořitelny, protože nabídka nájmu byla zásadně výhodnější než pronájem buněk. Strážníky tedy čeká poměrně náročný rok a půl služby.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.