TURNOV MNOHO PENĚZ Z DOTACÍ EVROPSKÉ UNIE NEZÍSKAL

0

Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod schválil dotace z Evropské unie na desítky projektů v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Celkem 25 projektů výbor schválil v rámci 7. kola výzvy. Na rozvoj regionálních silnic připadlo víc než jeden a půl miliardy korun. V Libereckém kraji jde podle mluvčího Jiřího Langera největší dotace na opravu silnice v Semilech. Za více než 76 mil. Kč z dotace EU bude opravena výpadovka z města směrem na Jilemnici. Další velká částka, téměř 55 milionů korun z dotací, jde na opravu desetikilometrového úseku mezi Českým Dubem a Hodkovicemi.

Výbor Regionální rady schválil také osmatřicet vybraných projektů z 9. kola výzvy. Na rozvoj měst s více než pěti tisíci obyvateli bylo rozděleno 780 milionů korun. K největším projektům patří hořické město bez bariér s bezmála devadesátimilionovou dotací. Na revitalizaci centra Semil, resp. na opravu kina Jitřenka, které se změní v moderní stánek kultury, získalo město dotaci ve výši 63 milionů korun (celková cena je 90,5 mil. Kč). Lomnice nad Popelkou uspěla s žádostí na obnovu historické radnice, na níž dostane více než 35 milionů korun (v současnosti už v Lomnici z unijních peněz opravují budovu zámku).

Turnov uspěl s žádostí na nové operační sály v nemocnici, na které získá dotaci ve výši 26 mil. Kč (celková potřebná částka je 28 mil. Kč). Nemocnice v Jilemnici, Liberci a v Turnově si rozdělí víc než 70 mil. Kč.

Více na www.rada-severovychod.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.