VZPOMÍNKA NA TURNOVSKOU ZEMĚDĚLSKOU ŠKOLU

0

Jen málokdo si v Turnově vzpomene, že v budově Základní umělecké školy na náměstí sídlila po tři desetiletí Střední zemědělská technická škola (SZTŠ). Vznikla roku 1952 a letos tedy učitelé a absolventi, převážně už v seniorském věku, vzpomenou 60. výročí založení. V 60. a 70. letech byla tato škola jednou z největších v oblasti a připravila do života více jak 1.500 odborníků, kteří se stali organizační páteří vývoje zemědělství na Liberecku, Boleslavsku, Jičínsku a Jablonecku – s mnohými se setkáváme v okolních obcích dodnes.

Ve škole vystudovali i absolventi z Koreje a několika afrických zemí. Část absolventů pracovala ve výzkumu a vědeckých programech apod. V roce 1982 byla škola dost neuváženě zrušena.

Učitelé a absolventi vzpomenou výročí setkáním v sobotu 16. června v 10.00 hodin v sále Střední uměleckoprůmyslové školy (naproti sokolovně). K výročí připravili pořadatelé pamětní brožurku s fotografiemi obsahující řadu údajů o činnosti školy, seznamy učitelů a absolventů.

Život byl na škole vždy družný. Jednotlivé třídy a ročníky se pravidelně scházejí i dnes a setkání mají velmi srdečnou atmosféru. Věříme, že i tato celoškolská akce, podpořená i příspěvky MěÚ Turnov, KÚ Liberec a soukromými dárci, bude mít úspěch a že účastníci, z nichž mnozí se setkají po letech, prožijí pohodový den.
Bývalí učitelé školy

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.