ZIMA SE OHLÁSILA

1

Vloni jsme si zimy moc neužili, sněhové nadílky bylo poskrovnu. Jestli to letos bude jiné, nikdo s určitostí říci nedokáže, i meteorologové se v předpovědi tradičně rozcházejí. Co je ale fakt, že zima se v této sezoně poprvé ohlásila ve čtvrtek 3. prosince brzo dopoledne. „První technika vyjela ráno kolem sedmé hodiny,“ uvedl Libor Preisler, jednatel Technických služeb Turnov. Ty udržují zhruba 80 kilometrů městských komunikací. „Sněhu napadlo pouze symbolicky, přesto byly některé komunikace a chodníky hodně uklouzané a mohly pro motoristy i pěší znamenat obtíže. Během dopoledne se nám ale vše podařilo dostat do odpovídajícího stavu,“ doplnil Preisler.

Plán zimní údržby stanovuje ulice a chodníky, které mají být ošetřovány co nejekologičtěji, tedy bez použití soli, a komunikace, kde se chemické prostředky použít mohou. V Plánu jsou rozděleny komunikace podle důležitosti a tedy i četnosti a pořadí údržby – logicky je nejdříve nutné ošetřit hlavní tahy. V zásadě platí, že solí se ošetřují státní komunikace ve správě Krajské správy silnic Libereckého kraje, z městských komunikací jen ty hlavní včetně chodníků. V sídlištích a na rovině se chodníky pouze pluhují, ve stoupáních sypou drtí. Ve schváleném Plánu zimní údržby najdete i komunikace, které pravidelně udržovány nejsou (mj. v zahrádkářských koloniích).
Nově budou pracovníci technických služeb udržovat chodník v horní části zrekonstruované Nádražní ulice (na pravé straně ve směru do Ohrazenic), chodníky v Přepeřské ulici a novou autobusovou zastávku u Lidlu.

Jak jednatel technických služeb připomíná, každoročně se pracovníci odklízející sníh potýkají s různě zaparkovanými auty. Hlavně v sídlištích by lidé měli více přemýšlet, kam auto postaví a jestli nebude náhodou pro techniku překážkou. Jsou místa, kam se kvůli tomu potom pluh ani nedostane.

Plán údržby najdete na stránkách města v sekci odboru správy majetku:
https://www.turnov.cz/filemanager/files/1085814.pdf

Sdílet

Autor článku

1 komentář

  1. Nejsem si jist, zda vše probíhalo podle plánu. Při chůzi Skálovou ulicí ve 4 hodiny odpoledne jsem při přechodu ze žulové dlažby na zámkovou dlažbu před Policií uklouzl, protože chodník byl pouze projet pluhem. Dá se říci, že tím byl uhlazen (můžu doložit fotkou).
    Následující den – 4.12. – jsem viděl na chodnících nepochopitelně velká množství soli

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.