VOLNÉ BYTY V PENZIONU PRO SENIORY V ŽIŽKOVĚ ULICI

0

Město Turnov a Zdravotně sociální služby Turnov nabízejí volné byty v domech s byty zvláštního určení v Žižkově ulici č. 2030 – 2032, 2047 (penzion pro důchodce). Uvolněné byty – garsoniéry jsou určeny pro seniory a  zdravotně postižené s invaliditou III. stupně, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci a potřebují pomoc druhé osoby. V těchto bytech Zdravotně sociální služby Turnov poskytují pečovatelskou službu. Provoz pečovatelské služby je v pracovních dnech od 7.00 do 19.00 hodin, o víkendech a svátcích  se v době od 7.30 do 14.00 hodin provádí  nutné úkony péče o vlastní osobu, pomoc při osobní hygieně, při mimořádných situacích pomoc při zajištění chodu domácnosti a dále rozvoz obědů.

Byty jsou určeny pro občany, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci – jsou špatně pohybliví a v domě není výtah. Jsou osamělí a nemají, kdo by jim pomohl, žijí na samotě, nemají kde bydlet a potřebují pomoc. Pobírají starobní nebo plný invalidní důchod a jejich zdravotní stav je takový, že nepotřebují komplexní péči po celý den, ale stačí jim částečná pomoc druhé osoby. Například potřebují pomoc s péčí o vlastní osobu (oblékání, hygiena, dohled nad užitím léků, orientace v prostoru…), nebo pomoc s nákupem, potřebují zajistit léky, doprovodit k lékaři, na úřad nebo za kulturou, zabezpečit oběd, pomoci s údržbou domácnosti (úklid, praní a žehlení prádla), zajistit různé pochůzky, sociální dávky, pomoci při jednání na úřadech.

V penzionu je také dobře dostupná lékařská péče, MUDr. Hakenová ordinuje třikrát v týdnu, zdravotní sestra je přítomna každý den, sídlí zde rehabilitace.

Bydlení v těchto domech a možnost využívání pečovatelské služby podle aktuální potřeby umožňuje vést poměrně samostatný život ve vhodných podmínkách.

Jsme připraveni vám ve vaší nepříznivé situaci pomoci. Pokud vás naše nabídka oslovila, informujte se a získejte další podrobné informace u vedoucí úseku pečovatelské služby. Potřebné informace  najdete také na internetových stránkách Zdravotně sociálních služeb Turnov www.zsst.cz.
Vladimíra Chuchlíková, vedoucí úseku PS Žižkova ulice, tel. 777 767 876

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.