TURISTICKÁ SEZONA 2010? V TURNOVSKÉM INFORMAČNÍM CENTRU PŘEVLÁDÁ SPOKOJENOST

0

V turnovském regionálním informačním centru (RTIC)na náměstí Českého ráje převládá spokojenost nad dosavadním průběhem letní sezony. Návštěvníků přichází přibližně stejně jako v loňském roce. Mění se však jejich skladba, a to ve prospěch těch českých. Příchozí zde vyhledávají nejrůznější informace o Turnově a celém Českém ráji. Kromě Holanďanů, kteří si Český ráj oblíbili již před mnoha lety, poskytují pracovnice RTIC informace turistům z Kanady, USA, Velké Británie, Francie a dokonce i z asijských zemí, třeba z Koreje či Indie. V červenci infocentrum navštívila i skupina turistů ze vzdálené Malajsie. V porovnání s loňským rokem je méně návštěvníků ze sousedního Německa.

Turisté Turnov vnímají jako město drahých kamenů a jako město, kde se drahokamy zpracovávají, a o to se také živě zajímají (Votrubcův lom v Radostné pod Kozákovem, výrobní družstvo Granát na Výšince, Muzeum Českého ráje atd.). Spokojeni jsou i s připravenou letošní letní prázdninovou nabídkou.

Ubytování v Turnově a okolí si obvykle vyhledávají sami. V regionu zatím chybí centrální rezervační systém, který se běžně užívá v podobných lokalitách v Evropě a na který jsou především zahraniční turisté zvyklí.

V letních měsících je RTIC otevřeno sedm dnů v týdnu. Otevírací doba v sobotu a neděli je přizpůsobena na základě sledování návštěvnosti v minulých letech v jednotlivých dnech. V sobotu tedy od 9.00 do 16.00 hodin, v neděli od 9.30 do 15.00 hodin. V ostatním čase mohou návštěvníci využít služeb infoboxu umístěného ve vchodu RTIC, kde najdou většinu potřebných informací včetně možností ubytování na regionálních stránkách www.cesky-raj.info . Tyto stránky jsou ve čtyřech jazykových mutacích.

Návštěvníci jsou podle vyjádření pracovníků infocentra spokojeni s velkým množstvím propagačních materiálů v několika jazykových mutacích, které dostatečně a mnohdy i vyčerpávajícím způsobem informují o nabídce v celém regionu.

 

Petr Kučera

p.kuczera@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.