KULTURNÍ NABÍDKA TURNOVSKA V ČERVNU

0

To to zase uteklo! Děti čeká ještě pár dnů ve škole a potom vytoužené prázdniny. Ty budou letos ozdobené novým koupalištěm, což především teenageři ocení. Než ale prázdniny nastanou, je tady pěkná řádka pozvánek, které stojí za pozornost. Červen je měsíc Dvořákova festivalu, zajít na vážnou hudbu bývá příjemné, je zde také hudební festival Maloskalská noc, Kozafest nebo vyhlášené slavnosti Pivovaru Rohozec. 9. června Turnov navštíví izraelský velvyslanec a z tohoto pohledu půjde o naprosto výjimečnou událost. Konají se také Noci kostelů, koncerty ve Šťastné zemi, na konci měsíce jsou tu dvě lahůdky v podobě koncertu Františka Nedvěda v letním kině a hudebního festivalu FUNKIN´ Turnov 12. 

* CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, o. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314775 964 314.
Vybíráme to nejzajímavější z červnové nabídky:
* Středa 1. 6., 9.00 -12.00 hodin: DEN DĚTÍ PRO NAŠE NEJMENŠÍ
* Čtvrtek 2. 6., 18.00 hodin: PŘÍPRAVA NA PRÁZDNINY –  SETKÁNÍ RODIČŮ A DĚTÍ S AUTISMEM / ADHD
* Středa 15. 6., 19.30 hodin: CYKLICKÁ ŽENA. Vliv slunečních a měsíčních cyklů na rytmy v ženě, jak se s nimi propojit a naplnit své ženství.
Čtvrtek 16. 6., 18.00 hodin: SETKÁNÍ CELIAKŮ
Čtvrtek 23. 6., 16.00 hodin: ZÁVĚREČNÉ VÝSTOUPENÍ „TANEČKŮ“ v prostorách Sokolovny.

Program na každý den:

Středa 1. června
* VYSKEŘ:
Vernisáž výstavy obrazů NATHALIE KRZYSZTALOWSKÉ – Spirit of Pencils. Již podruhé je obecní úřad na Vyskři potěšen, že může spolupracovat s touto mladou umělkyní. Výstava se uskuteční v prostorách zasedací místnosti. Vernisáž proběhne od 17.00 hodin. Kurátorem výstavy je Jan Pavel Šejn. Výstava je přístupná do 27. června denně od 7.00 do 11.00 a od 13.00 do 15.00, v pondělí a středu až do 19.00 hodin.

Středa 1. a čtvrtek 2. června
* ZÁVĚREČNÉ KONCERTY ZUŠ TURNOV.
Představí se žáci hudebního, tanečního a literárně dramatického oboru. Městské divadlo Turnov, začátky vždy v 18.00 hodin, vstupné 50 Kč, žáci školy zdarma.

Pátek 3. června
* „PÁNOVÉ, KONČÍME“
aneb závěr jazzové sezony 2016. Atrium Muzea Českého ráje od 19.00 hodin. Představí se vám: Big Band ZUŠ Turnov, All Stars Turnovský Big Band a Meckie Messer Band. Vstupné 100 Kč.

Sobota 4. června 2016
* BURZA SBĚRATELŮ.
Klub filatelistů Turnov pořádá v KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin tradiční burzu pohlednic, filatelie, mincí a ostatních sběratelských oborů.
n201606022020_vakci_114_016_mn* MALOSKALSKÁ NOC 2016, RODINNÝ HUDEBNÍ FESTIVAL V ČESKÉM RÁJI, 4. ročník. Celodenní program začíná neckyádou od 09.00 hodin, areál bude otevřen od 12.00 hodin, hudební program startuje od 14.00 hodin. Vystoupí: žáci ZŠ v Malé Skále spolu se ZUŠ Turnov – nadějní žáčci a budoucí hvězdy, kapela Slza, na Malou Skálu přijede i Česko Slovenská Superstar Sabina Křováková. Dalším vystupujícím je originální kapela Nebe. „Osobně se moc těším na Pražský ukulele band & Tři bílé vrány, kdo tohle vystoupení ještě neviděl, tak doporučuji. Hlavními hvězdami letošního ročníku budou Xindl X a Marek Ztracený. Festival ukončí regionální skupina Voliéra,“ shrnuje program Pavel Mikez. Vstupenky můžete zakoupit za sníženou cenu 249 Kč přímo prostřednictvím festivalových stránek, v sítích Ticketpro a Ticketportal poté za 299 Kč, na místě za 350 Kč. Děti do 12 let mají tradičně vstup zdarma, stejně tak i účastníci neckyády.
* PLYŠOVÉ ŠTĚSTÍČKO. Tradiční výstava plyšových medvídků ze sbírky Barunky Jaburkové proběhne v prostorách obecního úřadu v Klokočí po oba víkendové dny od 10.00 do 17.00 hodin.
n201606022027_vakci_115_016_sz* DĚTSKÝ DEN VE ŠŤASTNÉ ZEMI. Areál v Radvánovicích pořádá akci pro malé i velké návštěvníky. Program:
10.00 – pohádková tvořivá dílna, 11.00 – divadlo, pohádka Zlatovláska, 13.00 – dobývání hradu Trosky a rytířské hry, 14.00 – pohádková tvořivá dílna, 15.00 – divadlo, pohádka Zlatovláska, 16.00 – minidiskotéka.
Po celý den budou hasiči předvádět svoji techniku, připravena bude také Tomova dílna s výrobou dřevěných zbraní…
* FESTIVAL BEZ PLOTŮ. Areál Domova pod skalami v Kurovodicích. Začátek ve 13.00 hodin. Program: pohádka pro děti v podání ochotnického spolku Jirásek. Hudební skupiny: ZNOUZECTNOST, Lety mimo, Ovčie Kiahne, Waldovy Matušky a vystoupení kurovodických umělců. Výtěžek z festivalu poslouží klientům tohoto ÚSP.
* HRAD VALDŠTEJN: Koncert flétnového kvintetu Tibia Pragensis. Skladby ženského komorního souboru zobcových fléten zazní v kapli sv. Jana Nepomuckého ve 14.00 a v 16.00 hodin.

Neděle 5. června
* HEDVÁBNÁ, KORÁLKOVÁ A SKLENĚNÁ VÝTVARNÁ DÍLNA.
Tvůrčí výtvarná dílna pro rodiny s dětmi, tentokrát si děti vyrobí hedvábný obrázek, korálkové ozdoby a postavičky. Městská knihovna A. Marka, oddělení pro děti a mládež, začátek v 10.00 hodin.
n201606031412_vakci_116_016_kct* RODINNÉ ODPOLEDNE S KOLOBĚŽKAMI. Kavárna a restaurace KUS na Střelnici přichystala rodinné odpoledne s koloběžkami, na kterém si budete moct koloběžky nejen vyzkoušet, ale také si je půjčit, nebo dokonce koupit. Na prostranství před KC Střelnice budou mít stánky prodejci a půjčovny Koloběžky Český ráj a Climbing. Jsou to praví odborníci, kteří vám rádi poradí s výběrem vhodné koloběžky pro vás, ale i doplňků a různých nezbytností. Ukážou vám správnou techniku jízdy a dají tipy na výlety do celého Českého ráje. K tomu se bude soutěžit, děti čekají hned dvě soutěže o drobné ceny a dospělí budou moct v soutěži vyhrát zapůjčení dvou koloběžek na celý jeden víkend a věcné ceny. Až sportovcům vyhládne, budou pro ně připravené dobroty z grilu, točené pivo, fresh nápoje, ale i zmrzlinové poháry a další občerstvení. Akce se koná v rámci projektu „KUS experta“, takže speciální odměny a akce čekají navíc i všechny členy nového věrnostního programu KC Turnov. Začátek ve 14.00 hodin, vstup volný.

Úterý 7. června
* SYNAGOGA TURNOV.
Koncert žáků Ježkovy konzervatoře v Praze pod vedením prof. Jaromíry Ježkové. Začátek v 17.00 hodin, vstupné je dobrovolné. Synagoga v Krajířově ulici je otevřena denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.
* VEČER NA SBOŘE – POCTA KARLU IV. Žáci ZŠ Žižkova představí svou ilustrovanou knihu Povstaňte, přichází král, kterou vytvořili v rámci celostátního projektu Kde končí svět. Knihu sami převedli i do digitální audio podoby a byla oceněna mimořádným uznáním za vynikající tvůrčí počin. Představí se také nejlepší vypravěči a mladí spisovatelé. Součástí večera bude také ukázka dramatizace pověsti Pocta králi aneb kdo naučil Turnováky brousit drahé kameny. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Čtvrtek 9. června
* NÁVŠTĚVA IZRAELSKÉHO VELVYSLANCE V TURNOVĚ.
Město svojí návštěvnou poctí velvyslanec Státu Izrael, pan Gary Koren. Kromě oficiálního přijetí na turnovské radnici ho čeká i beseda s žáky turnovských základních a středních škol s možností přístupu veřejnosti. Beseda se koná od 10.30 do 12.00 hodin v KC Střelnice. Pro účast na besedě je nutno se zaregistrovat  v Infocentru Turnov nebo na podatelně městského úřadu na připravený formulář. S ohledem na zvláštní bezpečnostní opatření prosíme účastníky, aby s sebou nenosili žádná zavazadla, batohy a potenciálně nebezpečné předměty, včetně elektronických zařízení (netýká se mobilního telefonu). Při vstupu budete požádáni o předložení průkazu totožnosti.
* TĚLO A DUŠE VE ZDRAVÍ A NEMOCI. Zajímavé setkání s lékařem a evangelickým kazatelem MUDr. Zdeňkem Susou, který za svého profesního života prošel řadu zdravotních pracovišť. Bude vyprávět o medicíně v souvislosti těla, duše a ostatních lidských rozměrů. Penzion pro seniory v Žižkově ulici – Klub aktivních seniorů. Začátek ve 14.00 hodin.
* PIDIPIKNIK – závěrečná vystoupení žáků literárně-dramatického oboru ZUŠ Turnov pod vedením Aleny Tomášové a Romany Zemenové. Městské divadlo Turnov od 17.00 hodin, vstupné dobrovolné.

Pátek 10. června
* NOC KOSTELŮ V TATOBITECH
. Od 18.00 hodin v kostele sv. Vavřince v Tatobitech uvádí sdružení Dědina hudebně-literární program: Monika Havrdová – flétna, Jaroslava Petrásková – housle, Tomáš Honěk – kytara. Skladby: J. S. Bacha, A. Vivaldiho, A. Dvořáka, A. Piazolla a dalších skladatelů. Mluvené slovo: Pravoslav Valný a Petr Pešek.
* NOC KOSTELŮ – SETKÁNÍ NA VALDŠTEJNĚ. Na programu je varhanní koncert v podání Bohuslava Lédla, vyprávění o kapli a večer završí svým vystoupení hudební skupina Musica Viva, uskupení milovníků staré hudby. Začátek v 19.00 hodin, vstup volný.

Sobota 11. června
* SRAZ VETERÁNŮ – MOTOCYKLŮ JAWA 500 OHC.
Probíhá od 9.00 do 17.00 hodin na náměstí v Rovensku pod Troskami. Zhruba v 10.30 hodin odjezd na spanilou jízdu, mezi 15. a 17. hodinou předávání cen a ukončení akce. Více informací na: http://jawa.prackov.com/.
n201606031614_vakci_117_016_ponorka* DĚTSKÝ DEN S PONORKOU 2016. Rodinné odpoledne pro velké i malé proběhne od 14.00 do 18.00 hodin v parku u letního kina. Více v samostatném článku.
* KOZAFEST 016. Open air festival. Areál Zrcadlové kozy od 14.00 hodin. Vystoupí kapely: Silent Session, Red Baron Band, Kovadlina, Snap Call, F. A. King, Doctor Triceraptors, Hush, Rain, Piranha, Enola Gay a Anarchia. Vstup volný.
* SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV, 61. ročník. V 17.45 hodin proběhne setkání u pamětní desky před zámkem Sychrov, v 18.00 hodin začíná v zámecké galerii zahajovací koncert.

n201606101551_vakci_132_016_nothingham* NOTHINGHAM. Turnovská rocková skupina Nothingham oslaví svoje výročí v městském divadle a fanoušci se můžou těšit na koncert i velkou afterparty. Kapela vznikla před dvaceti lety přerodem z goticko-rockové formace Hrabě Eszterhazy. Za dvacet let existence se v jejích řadách vystřídala víc než desítka muzikantů, někteří z nich se objeví i na pódiu divadla. Slavnostní večer je koncipován jako benefice ve prospěch Oddělení klinické onkologie Krajské nemocnice v Liberci. Následná afterparty proběhne v pizzerii Pit Stop v Sobotecké ulici (U Baja). Více najdete na http://bandzone.cz/nothingham. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné 150 Kč.

Pondělí 13. června
* Závěrečné vystoupení pěveckých sborů, na kterém se představí sbory ZUŠ Turnov: KARMÍNEK pod vedením Jindřicha Bady, TURNOVÁČEK pod vedením Daniely Nechutné a Ladislavy Grundové a CARMINA pod vedením Martina Hyblera. Sál SUPŠ od 18.00 hodin.

Úterý 14. června
* DEN ČTENÁŘŮ NA HRADĚ VALDŠTEJNĚ.
Akce proběhne na závěr projektu Kde končí svět, zároveň je spojena s pasováním nejlepších čtenářů dětských oddělení knihoven a účastníků projektu z regionu Libereckého kraje. Začátek v 10.30 hodin.

Středa 15. června
* GASTRODEN A PROHLÍDKA SLAVNOSTNĚ PROSTŘENÝCH TABULÍ ŽÁKŮ UČEBNÍHO OBORU KUCHAŘ – ČÍŠNÍK
při příležitosti konání praktické závěrečné zkoušky. Můžete si prohlédnout tabule na rozmanitá témata, např. vepřové hody, výlov rybníka, zima na farmě, světový den vegetariánství, otevření delfinária… Zároveň žáci učebního oboru jemný mechanik (optik) budou zájemcům čistit brýle a provádět drobné opravy. Akce se koná v budově školy v Alešově ulici, čp. 1723, od 12.00 do 16.00 hodin. Více informací na www.ohsturnov.cz.

Čtvrtek 16. června
* JÁNSKÝ JARMARK
se koná v prostorách Waldorfské mateřské školy v Hruborohozecké ulici od 15.00 hodin. Na programu jsou jarmareční písně, dílničky pro děti i dospělé, pohádky v podání J. Enochové. Tradiční jarmark.

Pátek 17. června
n201606151927_vakci_134_016_sz* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: SEBASTIAN
– koncert. Sebastian je významnou novou tváří na české hudební scéně. Písnička Toulavá se na českém internetu stala nejpřehrávanější nahrávkou roku. Hned v několika anketách Sebastian získal titul Objev roku 2015, uspěl v cenách rádia Evropa2 i na Óčku a dočkal se nominace na výroční hudební ceny Anděl. Areál Šťastné země v Radvánovicích od 17.00 hodin. POZOR! Z důvodu nepřízně počasí přeloženo na 1. července od 18.00 hodin!
* FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV:
Recitál Leoše Čepického a Anny Hlavenkové v Synagoze Turnov od 19.30 hodin.

Sobota 18. června
n201606151927_vakci_133_016_autotrend_VW* NOVÝ TIGUAN. ŽIVOT BEZ HRANIC.
Liberecký prodejce nových vozů Škoda a VW Autotrend zve na představení nového vozu – Tiguan Roadshow. Koná se od 10.00 hodin na ploše před koupalištěm v Maškově zahradě. V rámci odpoledního programu přivítáme hokejisty mistrovského týmu HC Bílí Tygři Liberec.
* SLAVNOSTI ROHOZECKÉHO PIVA. Tradiční akce v areálu pivovaru na Malém Rohozci. Vystoupí kapely: Timbre Music, Realita rock, Doktor PP, Deratizéři, Waťák a Waldovy Matušky. Vstupné dobrovolné, začátek ve 13 hodin. Do areálu jezdí i autobusy. Více najdete na http://pivorohozec.cz.
* STRAŠIDELNÝ POHÁDKOVÝ LES. Trasa plná originálních her vede z rozhledny Hlavatice na hrad Valdštejn. Akce ve spolupráci s agenturou Veldo (Velká dobrodružství). Více na www.veldo.cz. Začátek ve 13.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV: Závěrečný koncert Interpretační hudební dílny mladých.
Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin.

Neděle 19. června
* ZE SRDCE DĚTEM
– skupina Romane čaja le jilestar (Romské dívky ze srdce). Hravé odpoledne pro děti i jejich rodiče. Všichni zájemci od 14.00 hodin mohou těšit na pohádkové představení, výtvarné dílničky a nejrůznější hry pro děti. Pro dospělé bude připravená romská hudba a ochutnávky romské kuchyně. Při této příležitosti se uskuteční také dodatečná vernisáž obrazů nedávno zesnulého romského umělce Jozefa Dražkoviče ve foyer KC Turnov. Akce se bude konat na prostranství před KC Střelnice, v případě nepřízně počasí se přesune dovnitř. Vstup volný.

Pondělí 20. června
* VÝZNAMNÁ HUDEBNÍ VÝROČÍ
. Komponovaný hudební pořad k významným hudebním výročím roku 2016. Bohuslav Lédl zahraje skladby G. Verdiho, W. A. Mozarta, A. Dvořáka a D. D. Šostakoviče. Průvodní slovo o jednotlivých osobnostech Eva Kordová. Penzion pro seniory Výšinka od 14.00 hodin. V DD Pohoda bude program zopakován 22. června.

Pátek 24. června
* OTEVŘENÍ ON-LINE PŘIHLAŠOVÁNÍ NA KROUŽKY.
Najděte si, co vás baví a zajímá. Zahájení přihlašování na kroužky Žluté ponorky na nový školní rok 2016/2017. Více na www.zlutaponorka.turnov.cz.
* ZELENÁ PÁRTY – diskotéka na Střelnici. Pít se bude, jak jinak, než Zelená a Jameson. DJ Slávek. KC Střelnice od 22.00 hodin. Vstupné 50 Kč, v zeleném oblečení vstup zdarma.

Sobota 25. června
* MÍSTNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A DRŮBEŽE
spojená s prodejem kuřic probíhá v chovatelské hale u železniční zastávky Turnov-město od 8.00 do 15.00 hodin. Občerstvení zajištěno. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat. Při příznivém počasí ukázka „králičího hopu“. K návštěvě zvou pořadatelé ZO ČSCH Turnov 1.
n201606151928_vakci_135_016_kacanovy* OSLAVY 500. VÝROČÍ ZALOŽENÍ OBCE KACANOVY. Zahájení ve 12.00 hodin u kulturního domu – stánky a atrakce otevřeny již od 11.00 hodin. Po celou dobu konání oslav bude probíhat i doprovodná výstava o obci a sjezd rodáků a přátel obce. Zároveň také malý jarmark s možností zakoupení regionálních produktů a umění. Bohaté občerstvení. V rámci oslav bude zřízena i geocache a prvních 200 nálezců získá originální CzechWoodGeocoin (CWG). Podrobnější informace na 500let.obec-kacanovy.cz
Oficiální část programu:
12.00 uvítání, hymna, projevy
12.15 žehnání praporu
12.40 udělení čestného občanství
12.50 křest nové knihy o Kacanovech a zahájení jejího prodeje
13.10 vysazení „Stromu přátelství“

Doprovodný program:
13.45 koncert hudební školy (ZUŠ Turnov) 
15.00 a 17.00 loutkové divadlo
15.30 a 17.30 šermíři (gotické a barokní vystoupení + večer ohňová show)
16.00 Turnovanka (dechovka)
18.00 Waldovy Matušky
21.00 hudební skupina Těla
23.00 ohňostroj
* TURNOVSKÁ VOŘÍŠKIÁDA 2016 – 5. ročník. Koná se na travnaté ploše za autobusovým nádražím v Turnově (Na Lukách). Od 12.15 proběhne veterinární prohlídka, zahájení je plánováno na 13. hodinu. Na příchozí čeká spousta soutěží a cen včetně vyhlášení divácké ankety o Nej Voříška. Startovné je 150 Kč, majitelé psů musí s sebou vzít očkovací průkaz, postroj, případně náhubek. Více na www.turnovskavoriskiada.estranky.cz
* X. SLAVNOSTI LÍPY v Tatobitech. Ve 14.00 hodin budou slavnosti zahájeny u Tisícileté lípy, v 16.00 hodin pokračují v Malířově zahradě, od 17.00 hodin proběhne koncert sboru Jizerka ze Semil v kostele, ve 22.00 hodin se uskuteční v Malířově zahradě slavnostní ohňostroj na počest druhého nejkrásnějšího stromu v Evropě!
* ODPOLEDNÍ POSEZENÍ S COUNTRY SKUPINOU BODLÁK u zbrojnice na Bukovině. Začátek v 16.00 hodin. Zve Sbor dobrovolných hasičů Bukovina u Dolánek.
* FUNKIN’ TURNOV 12 – hudební festival. Stejně jako v minulých ročnících se i na tom dvanáctém můžete těšit na pořádnou nálož funku, soulu a groovu. Letos v podání pěti kapel: TE.RE.ZA!, Simple Muffin, The High Corporation (USA / SK / CZ), Funk Corporation, Top Dream Company. Prostor před KC Střelnice od 18.00 hodin. Vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč, děti do 15 let v doprovodu rodičů zdarma.

Neděle 26. června
* HRAD VALDŠTEJN:
Celodenní vystoupení skupiny Musica Viva (renesanční hudba).
* ŠŤASTNÁ ZEMĚ: ČIPERKOVÉ. Dětská kapela zpívá i tančí a publikum s ní (www.ciperkove.cz). Areál Šťastné země v Radvánovicích od 15.00 hodin.

Pondělí 27. června až pátek 1. července
* PODVEČERY V RYTMU IRSKÝCH TANCŮ
ve Žluté ponorce. Určeno pro starší 10 let, kurzovné pro dospělé 500 Kč, děti a mládež 250 Kč. Taneční sál ve Žluté ponorce vždy od 17.00 do 19.00 hodin.

Úterý 28. června
* PŘEDNÁŠKA PAVLA HLINOVSKÉHO: OSTIA – BRÁNA DO ANTICKÉHO ŘÍMA. Město a přístav od antiky po současnost. Dlouho pohřbené starobylé město Ostia Antica bývalo přístavem a námořní základnou starověkého Říma, využívanou zejména k zásobování potravinami a stavebním materiálem. Město bylo založeno v polovině 4. stol. před naším letopočtem a na jeho území se nachází velké množství antických památek. Zaniklo v roce 1557, kdy bylo zcela pohřbeno při rozsáhlých záplavách. Díky této přirozené konzervaci celé lokality mohla být Ostia archeologicky zkoumána již od 19. století, odkryta a zpřístupněna návštěvníkům. Přednáška bude doprovázena ukázkami map a fotek. Galerie Muzea Českého ráje od 17.00 hodin.
* KONCERT ABSOLVENTŮ ZUŠ 2016. Koncertní sál školy na náměstí Českého ráje od 18.00 hodin.

Středa 29. června
* 500 LET OD PŘESTAVEB HRUBÉHO ROHOZCE ANEB POZDNÍ GOTIKA A RANÁ RENESANCE V ČESKÉM RÁJI.
Výstava bude věnována rozsáhlé stavební činnosti na zámku Hrubý Rohozec, kterou realizoval rod Krajířů z Krajku. Tato přestavba, která probíhala již od konce 15. století, vrcholila právě před půl tisíciletím, v roce 1516. Začala tedy ještě v období čisté pozdní (Vladislavské) gotiky a plynule se přelila do renesance. Za tu dobu se Hrubý Rohozec proměnil z ryze raně gotického hradu pevnostního charakteru na pohodlné sídlo, které již předznamenávalo příchod zámecké módy – stal se pohodlným šlechtickým sídlem jagellonského období.
Výstava se nebude omezovat pouze na samotný Hrubý Rohozec, ale měla by představit stavební činnost na dalších světských i sakrálních památkách oblasti Českého ráje té doby, neboť mnohé z nich tato módní vlna rovněž zasáhla. Muzeum Českého ráje, výstavní sál. Výstava potrvá do 30. října.

Čtvrtek 30. června
* HLEDÁ SE DORY,
film za vysvědčení! KC Turnov připravilo pro vzorné žáky a studenty projekci za vysvědčení. Děti budou mít radost z novinky Hledá se Dory, pokračování oblíbeného animovaného filmu Hledá se Nemo. Vstupné pro všechny s vyznamenáním bude 50 Kč, pro ostatní 110 Kč. Letní kino od 22.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.