VÍKENDOVÝ SPORT VE ZNAMENÍ ORIENTAČNÍCH BĚŽCŮ A FINÁLE TURNOVSKÉ LIGY V MALÉ KOPANÉ

0

O prvním říjnovém víkendu se uskutečnilo mistrovství republiky v orientačním běhu, kde byli Turnovští již tradičně hodně vidět, na hřišti v Daliměřicích se uzavřel 14. ročník Turnovské ligy v malé kopané, svá utkání odehráli fotbalisté, hokejisté, basketbalisté i házenkářky. Více v následujícím víkendovém přehledu.

n200810070917_sport_25_08_basket* BASKETBAL: Turnovští basketbalisté odehráli o prvním říjnovém víkendu druhé kolo Východočeské ligy zápasy na hřištích soupeřů, a to Tesly Pardubice a Holic. V každém z nich nastoupili vždy s některou z posil. V sobotu i v neděli hrál Petr Velda, v sobotu přijel do Pardubic Dominik Feštr a v neděli posílil družstvo Tomáš Brunclík.

Tesla Pardubice – TJ Turnov 88:63 (19:12, 38:29, 62:50) – Pardubice jsou loňští vítězové Východočeské ligy a postupující do 2. NL (ligu prodali Svitavám). Zkušený a k tomu poměrně mladý a „vysoký“ pardubický tým byl v sobotu nad naše síly. Nutno ale podotknout, že jsme s nimi drželi tři čtvrtiny zápasu krok. Bohužel nás rozstříleli hlavně z dálky. Již po první čtvrtině měli na kontě 5 trojek, v půlce 9 a na konci 15!!! Chybí nám stále větší organizace a komunikace v obraně a útok zatím postrádá systém. V tomto zápase nastoupil za Turnov poprvé Petr Velda a po 18 letech Dominik Feštr! Jeho nasazení a touha vyhrát by měla být motivující hlavně pro mladé hráče… Zápasová statistika: Feštr 22, Jiříček 12, Velda 10, Cvrček 9, Pospíchal 6, Nejedlo 4, Vích, Kaněra, Petřivý, Kučera. Šestky 21/10 (!), trojky 2 – Feštr, Velda.

BVK Holice – TJ Turnov 58:67 (18:18, 28:35, 45:47) – V nedělním zápase nastoupil Turnov bez Dominika Feštra, ale posílen o Tomáše Brunclíka. Oproti Pardubicím byly Holice bez klasických dlouhých hráčů, ale přesto to byl zkušený a houževnatý soupeř. Hráli jsme v daleko větší pohodě a začíná se potvrzovat, že pokud mladé obklopíme zkušenými hráči a tím eliminujeme zbytečné ztráty míčů, můžeme hrát vyrovnané zápasy s kýmkoli v této soutěži. Zkušenost Brunclíka, Veldy, Cvrčka a zlepšující se forma Vícha byly v tomto zápase rozhodující. Klíčovým a nejlepším naším hráčem byl v neděli jednoznačně Jiříček, který hrál konečně s chutí… Zápasová statistika: Jiříček 26, Velda 13, Brunclík 11, Nejedlo 6, Cvrček 5, Kučera 4, Vích 2, Kaněra, Petřivý, Pospíchal. Šestky 25/17, trojky 2 – Velda, Brunclík.

Další zápasy Východočeské ligy sehrají basketbalisté TJ Turnov doma 18. října s Chrudimí (18.00 hodin) a 19. října s Přeloučí (10.00 hodin).

Autor příspěvku: Tomáš Mareš, e-mail: basketturnov@seznam.cz

* HÁZENÁ. Druhá liga žen. V neděli 5. října hostily hráčky TJ Turnov v hale ve Skálově ulici vedoucí celek soutěže z Českých Budějovic.

TJ Turnov – Lokomotiva České Budějovice 18:28 (6:17).

O utkání s lídrem 2. ligy bylo rozhodnuto již v prvním poločase, do kterého domácí házenkářky nastupovaly s velkým respektem ke svým soupeřkám – vedoucímu celku druholigové tabulky. Turnovské hráčky nestačily na  dravost a rychlost soupeřek. Naivita, nedůraz v obraně a nepřesná koncovka v útoku zapříčinily dostatečný náskok pro hostující celek. Útěchou pro domácí byl zlepšený výkon ve druhém poločase, který dokonce domácí házenkářky vyhrály. V závěru utkání se u soupeřek projevila také únava, neboť celé utkání hrály s jednou hráčkou na střídání.

Milým překvapením byl úspěšný návrat brankářky Pavly Mlejnkové (roz. Báčové). Zkušená Bohuslava Kučerová střídala vynikající zákroky se slabšími. Ostatním hráčkám se nedá upřít snaha, ze které však pramenily chyby a  nepřesnost. Je s podivem, co se dá v koncovce zahodit…

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová, Pavla Báčová, Lenka Šimková, Adéla Koubková (4), Romana Kohoutová (3/1), Vladimíra Ševrová (3), Adéla Vališová (3), Šárka Gahlerová (2), Marie Poláková (1), Nikol Poláková (1/1), Lenka Víšková (1), Jana Nalezencová, Ivana Tichá. Trenér družstva Jan Těhník. Vedoucí družstva Radek David.

O nadcházejícím víkendu mají všechna turnovská házenkářská družstva herní pauzu. Až 25. října bude opět patřit sportovní hala ve Skálově ul. házené, kdy družstvo mužů bude od 11. 00 hod. hostit soupeře z Náchodu a družstvo starších dorostenců zde ve stejný den odehraje turnaj krajského přeboru. (Začátek turnaje je v 9. 30 hodin).

* FLORBAL: V sobotu 4. října bylo odehráno 3. a 4. kolo republikové soutěže juniorek. Hrálo se v Tachově, v hale SH TJ Slavoj Tachov:

TJ Turnov – FB Hurrican Karlovy Vary 0:7

Fbc Měddm Mariánské Lázně – TJ Turnov 7:2

n200810070918_sport_26_08_fotbal* FOTBAL. V neděli 5. října se fotbalisté divizního FK Pěnčín-Turnov představili v Chrudimi. Prohráli 0:1 a v tabulce jim patří 4. místo.

Chrudim – FK Pěnčín-Turnov 1:0 (1:0). Domácí začali náporem. V 23. minutě vyrobil hrubku Jíra a z trestného kopu z 20 metrů nedal Vladyka turnovskému Cimbálovi žádnou šanci – 1:0. Za dvě minuty mohl vyrovnat Weber, ale jeho střela mířila vedle chrudimské branky. Ve 35. minutě poprvé zaúřadoval rozhodčí Šob – Koubek dostal po běžném faulu červenou kartu. O přestávce trenér Šafář mužstvo nabudil k vyrovnání, ale hned na začátku druhé půle přišla další rána – po druhé žluté byl vyloučen i Patočka a hosté museli dohrávat 40 minut o devíti. Z trestného kopu zahrozil Weber, ovšem jinak byli domácí pochopitelně aktivnější a mohli svůj náskok navýšit. Cimbál ale zlikvidoval i největší šanci Zvary v 85. minutě, takže domácí nakonec získali po přesilovce jen nejhubenější vítězství.

Branka: 23. Vladyka. Diváků: 150. FKP Turnov: Cimbál – Selinger (80. Mrklas), Vokáček, Jíra, Škréta – Koubek, Patočka, Mencl, Weber – Zdražil, Bárta (45. Hnízdo). Více na: www.fkpencinturnov.estranky.cz

V 8. kole krajského přeboru o prvním říjnovém víkendu FK Sedmihorky vyhrály ve Vratislavicích 4:2 (1:2) a v tabulce jsou na 8. místě; vyhráli i hráči FK Pěnčín-Turnov B, kteří na domácím hřišti v Pěnčíně porazili Višňovou 2:1 (0:1), v tabulce jsou ale stále poslední.

n200810070918_sport_27_08_dalmach* TURNOVSKÁ LIGA V MALÉ KOPANÉ. V sobotu 4. října bylo odehráno poslední kolo 14. ročníku Turnovské ligy v malé kopané. Zároveň po závěrečném utkání došlo k vyhlášení výsledků. Soutěž se hraje na hřišti v Daliměřicích systémem jaro – podzim. Letošního ročníku se zúčastnilo sedm týmů z Turnova a okolí. Pořadatelé děkují všem zúčastněným a hlavně rozhodčímu Ladislavu Jandovi za spolehlivost a ochotu při soudcování za každého počasí. Výsledková listina může být zároveň i motivací k účasti v dalším, již 15. ročníku, který začne na jaře 2009!

7. Mavex               12  1  1  10  26:95  4

n200810070919_sport_28_08_ob* ORIENTAČNÍ BĚH: O prvním říjnovém víkendu se v Malém Hradisku na Prostějovsku konalo Mistrovství České republiky štafet a družstev v orientačním běhu. Turnovský orientační běh byl hodně vidět. V sobotu se bojovalo ve tříčlenných štafetách. V kategorii žákyň, kde startovalo 22 štafet, vyhrála s přehledem štafeta složená hned ze dvou turnovských závodnic – Anežku Smutnou ze SOK Turnov a Michaelu Hanušovou z OOB TJ Turnov doplnila liberecká Anna Štičková. V kategorii stejně starých chlapců se dařilo i další výběrové štafetě Ještědské oblasti. K turnovským závodníkům Michalovi Rychlému z OOB TJ Turnov a Patriku Horákovi z SOK se připojil novoborský Jan Pavlovec a společně vybojovali 2. místo z 24 štafet. O mistrovské tituly se bojovalo i mezi staršími. V hlavních kategoriích dospělých se mužské štafetě Turnova ve složení Baier, Kořínek a Váňa podařilo dosáhnout umístění v první desítce, když obsadili 9. pozici ze 48 štafet. Turnovská štafeta žen ve složení Omová, Horáková a Krafková byla 11. z 35 štafet.

Slibné sobotní výkony dávaly naději na dobré umístění i v nedělním MČR družstev. Výběr Ještědské oblasti obsadil v nabité konkurenci 19 týmů z celé ČR skvělé 2. místo. Z osmi členů družstva byli hned tři z Turnova: Horák, Hanušová a Smutná. Druhý výběr Ještědské oblasti obsadil nečekaně výborné 4. místo (z Turnova Zakouřilová a Rychlý). O tituly se bojovalo rovněž mezi dospělými. V konkurenci 55 týmů se družstvo z OOB TJ Turnov rozhodně neztratilo. Na bezmála pětihodinový závod se postupně vydali Baier, Omová, Váňa M., Pavlovcová, Kořínek, Krafková a Váňa P. Turnovské družstvo obsadilo po výborném výkonu všech členů 5. místo, což je nejlepší výsledek v historii oddílu ze závodu družstev! Internetový odkaz: http://ob.skprostejov.cz/mcr/.

Autor příspěvku: Bc. Jindřich Kořínek, e-mail: Jindrich.Korinek@email.cz

* HOKEJ: 13. kolo Libereckého krajského přeboru. Hrálo se v neděli 5. října od 19.00 v Liberci ve Svijanské Aréně.

PSK Liberec – BHK Turnov 10:1 (5:0, 3:1, 2:0)

BHK Turnov: Lamač L. – Kapoun, Sojka, Mikule M., Mikule J. – Jirásek, Hloušek, Řezníček – Šmucr, Hájek, Lamač M. – Volf.

PSK Liberec: Chejn – Ubry, Šebesta J., Šebesta K., Měrtl, Marnota, Číž, Křikava, Vozák, Pažout, Horák, Černý, Chobot, Vorel, Dlouhý.

Branky a nahrávky: 1., 39., 50., 57. Marnota, 15. Černý, 16. Pažout, 19. Číž, 19. Šebesta K., 28. Chobot, 34. Vozák – 23. Jirásek (Hloušek).

Prvním naším zápasem v nové sezoně bylo předehrávané utkání třináctého kola s mužstvem PSK Liberec. Do tohoto utkání jsme nastoupili z minimální letní přípravy a s notně oslabeným kádrem, protože část našich hráčů přešla do nového týmu PSK Liberec. Vstup do utkání se nám nepodařil a už při druhém střídání jsme vyrobili hrubou chybu ve středním pásmu a střelec večera Marnota se nemýlil. Od tohoto okamžiku se na turnovskou branku valil jeden útok za druhým. Domácí byli v této části rychlejší a lépe kombinovali. Nám se ale po počátečním pětiminutovém náporu podařilo hru vyrovnat a několikrát jsme domácí zatlačili do jejich obranného pásma. V závěru první třetiny přišla naše katastrofální pětiminutovka a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Na začátku druhé třetiny jsme dostali příležitost hrát přesilovou hru, ale tu jsme nevyužili. Naše snížení přišlo až o minutu později z hole Pavla Jiráska. Naši největší šanci na úpravu skóre měl ve třetí třetině David Řezníček, ale svoji střelu opřel o tyčku domácí branky. V poslední desetiminutovce se opět prosadili domácí a upravili skóre do konečné podoby.

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI, zápasy 3. kola hrané od pátku 3. do neděle 5. října na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou.

SDH Troskovice – HC Modřišice 6:2

Troskovice: Horáček M. – Karásek, Varečka, Drahoňovský, Menšík, Tauchman, Boček – Lacko, Macahčný, Živora, Dubravský Luděk, Dubravský Ludvík, Florián, Louda, Špína F.

Modřišice: Koubus – Knížek, Krouza, Pelda, Hladík – Šálek, Holán, Hlůže, Marek J., Egert, Laššo, Marek T., Chmurčiak, Zavadil

HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice 5:1

Všeň: Bárta – Linka, Pařízek Z., Vytina, Šťastný – Patočka, Holeček, Malý L., Rössler, Fanta, Holas, Richter, Kazda V., Kazda P.

Hnanice: Kašpar – Hájek, Houška P., Zubko, Volf – Stuchlík M., Houška L., Stuchlík P. ml., Novák, Cvrček, Stantejský, Buchar, Buriánek

HC Sokol Turnov – HC Perfomers Turnov 2:3

Sokol: Bažant – Koťátko, Charvát, Dobrý, Kobosil – Krouza, Cvrček, Kužel, Folprecht, Šorejs, Holub

Performers: Mlejnek – Kopecký, Černohouz, Dumek, Roubíček – Janoušek J., Janoušek P., Belda, Lhoták J., Lhoták J. ml., Cidlinský, Mazánek, Hujer, Hejduk