TŘI ZÁVAŽNÉ DOPRAVNÍ NEHODY V PRŮBĚHU DVOU DNŮ

0

Ve středu 23. září v 5.40 hodin došlo v Radostné pod Kozákovem k havárii nákladního automobilu Peugeot. Padesátiletý řidič jel směrem od Lestkova na Loktuši a rychlost své jízdy nepřizpůsobil zejména vzdálenosti, na kterou měl rozhled. Po přejetí horizontu před sebou spatřil jedoucí traktor a reagoval prudkým brzděním. Tím ale uvedl vozidlo do smyku, který nezvládl, na levé straně sjel z vozovky, narazil do travnatého svahu a převrátil se na střechu zpět na silnici.

Řidič ani jeho spolujezdkyně nebyli jako zázrakem vůbec zraněni. Na rychlou jízdu a nezvládnutí vozidla měla určitě vliv skutečnost, že bylo dechovou zkouškou u řidiče po nehodě zjištěno více než 2,5 promile alkoholu v krvi, což je již hodnoceno jako silná opilost. Řidič je proto podezřelý ze spáchání trestného činu „ohrožení pod vlivem návykové látky“, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky a zákaz řízení motorových vozidel až na 10 let.

n200909251656_zap_409_09_nehodaTéhož dne v půl desáté dopoledne došlo v Žernově u Rovenska pod Troskami ke střetnutí osobního automobilu s nákladní soupravou. Dvaačtyřicetiletý řidič jel s osobním automobilem Škoda Felicia od Tatobit nepřiměřenou rychlostí, a když při vjezdu do ostré pravotočivé zatáčky spatřil protijedoucí nákladní soupravu, začal prudce brzdit, s vozidlem dostal smyk, který nezvládl, přejel do protisměru a zde se střetl s protijedoucí nákladní soupravou, jejíž řidič v rozporu s pravidly silničního provozu nejel při pravém okraji vozovky. Při nehodě utrpěl řidič škodovky zranění, se kterými byl vrtulníkem letecké záchranné služby přepraven do krajské nemocnice v Liberci.  Při vyšetřování nehody bylo zjištěno, že má soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel a je tak podezřelý ze spáchání trestného činu „maření výkonu úředního rozhodnutí““, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky nebo peněžitý trest (od 2 tisíc až do 5 milionů korun!).

n200909251656_zap_410_09_nehodaNásledující den, ve čtvrtek 24. září, v 8.45 hodin došlo na železničním přejezdu v Přepeřích ke střetu osobního automobilu s projíždějícím rychlíkem. Jednapadesátiletý řidič osobního automobilu Nissan jel ve směru od Přepeř do Turnova a i když na železničním přejezdu přerušovaně svítila červená světla a bylo v činnosti i akustické zařízení (houkačka), vjel na něj v době, kdy se blížil vlak. Došlo ke střetu, naštěstí vlaková souprava narazila do přední části auta a odhodila ho mimo přejezd. To mělo pro řidiče mimořádný význam, protože kdyby se dostal na přejezd před vlak, nehoda mohla velmi pravděpodobně skončit tragicky. Zde se ale vše obešlo bez následků na zdraví a nehoda skončila jen hmotnou škodou ve výši asi 30 tisíc korun. Vliv alkoholu byl u řidiče i u strojvedoucího vlaku na místě vyloučen dechovou zkouškou.

 

komisař Bc. Milan Čermák, vedoucí DI Semily

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.