ZNAČKA REGIONÁLNÍ PRODUKT ČESKÝ RÁJ MÁ DALŠÍ NOSITELE

0

V sobotu 13. září v 10.30 hodin budou na pódiu před zámkem v Semilech v rámci akce Semilský Pecen z rukou předsedy Sdružení Český ráj Aleše Hozdeckého a starosty Města Semily Jana Farského slavnostně předány certifikáty novým nositelům značky „Regionální produkt Český ráj“. Noví výrobci byli do vznikajícího „prestižního klubu“ podnikatelů, firem a drobných řemeslníků přijati na setkání, které se uskutečnilo 1. září v Pivovarské restauraci v Malém Rohozci.

n200705251412_zap_108_07_logoStávající nositelé značky regionální produkt mezi sebe přijali již třetí pivovar – Pivovar Nová Paka, a. s., Jatka Lomnice, a. s. – výrobce masných produktů, specialit a masných polotovarů,  Družstvo umělecké výroby Granát Turnov – výrobce zlatých a stříbrných šperků s českými granáty a přírodními kameny, Jana Hoffmana z Bozkova – výrobce originálních dřevěných hraček a Martinu Baňasovou ze Železného Brodu, která vyrábí háčkované čepice a klobouky. (Podrobnosti o pravidlech udílení certifikátů a přehled držitelů najdete na www.cesky-raj.info v sekci regionální výrobky/certifikace/.)

Prezentace místních produktů se uskuteční také v rámci zasedání evropských Geoparků UNESCO, které se bude konat ve dnech 17. – 21. září 2008 v Turnově. Pivovar Rohozec připravuje ve spolupráci s Městem Turnov „Rohozecké loučení s létem“. Akce na níž se vedle pivovaru představí i další regionální výrobci se uskuteční v sobotu 20. září na náměstí Českého ráje.

Sdílet

Autor článku

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.