ZNAČKA REGIONÁLNÍ PRODUKT ČESKÝ RÁJ MÁ DALŠÍ NOSITELE

0

V sobotu 13. září v 10.30 hodin budou na pódiu před zámkem v Semilech v rámci akce Semilský Pecen z rukou předsedy Sdružení Český ráj Aleše Hozdeckého a starosty Města Semily Jana Farského slavnostně předány certifikáty novým nositelům značky „Regionální produkt Český ráj“. Noví výrobci byli do vznikajícího „prestižního klubu“ podnikatelů, firem a drobných řemeslníků přijati na setkání, které se uskutečnilo 1. září v Pivovarské restauraci v Malém Rohozci.

n200705251412_zap_108_07_logoStávající nositelé značky regionální produkt mezi sebe přijali již třetí pivovar – Pivovar Nová Paka, a. s., Jatka Lomnice, a. s. – výrobce masných produktů, specialit a masných polotovarů,  Družstvo umělecké výroby Granát Turnov – výrobce zlatých a stříbrných šperků s českými granáty a přírodními kameny, Jana Hoffmana z Bozkova – výrobce originálních dřevěných hraček a Martinu Baňasovou ze Železného Brodu, která vyrábí háčkované čepice a klobouky. (Podrobnosti o pravidlech udílení certifikátů a přehled držitelů najdete na www.cesky-raj.info v sekci regionální výrobky/certifikace/.)

Prezentace místních produktů se uskuteční také v rámci zasedání evropských Geoparků UNESCO, které se bude konat ve dnech 17. – 21. září 2008 v Turnově. Pivovar Rohozec připravuje ve spolupráci s Městem Turnov „Rohozecké loučení s létem“. Akce na níž se vedle pivovaru představí i další regionální výrobci se uskuteční v sobotu 20. září na náměstí Českého ráje.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.