OBNOVA ZELENĚ V DOMOVĚ POHODA

0

V pátek 12. listopadu se v areálu turnovského Domova důchodců Pohoda uskutečnilo předání díla financovaného Libereckým krajem. Název projektu „Obnova zeleně pro seniory v Domově důchodců Pohoda“ dává tušit, na co je zaměřen. Dílo v hodnotě 30 tisíc Kč bylo předáno za účasti Jaroslava Podzimka, člena rady kraje za resort zemědělství a životního prostředí. Dále se tohoto předání zúčastnili místostarosta Turnova Jaromír Pekař, realizátor díla, firma DIKÉ Příšovice, zastoupená Petrem Halamou, lidé z vedení Zdravotně sociálních služeb Turnov a další hosté.

Oč v tomto projektu jde? Jedná se o pokračování zkrášlování a obnovy zeleně zahrady za Domovem důchodců v ulici 28. října, které započalo v roce 2009 rovněž z grantu Libereckého kraje. V současné době jsou zahrada a její prostory využívány obyvateli domova i jejich rodinnými příslušníky, kteří za svými blízkými přicházejí na návštěvy. Výhodou je, že zde mohou za pěkného počasí společně trávit volné chvíle i uživatelé na invalidních vozíčcích, jelikož je v celém objektu bezbariérový přístup. Jistě všichni ocení doplnění a zpestření stávající zeleně o nové skupiny kvetoucích okrasných keřů a stromů.

Současně chceme touto cestou poděkovat Libereckému kraji, konkrétně Jaroslavu Podzimkovi, který se zasadil o zajištění finančních prostředků. V loňském roce tato finanční částka činila 50 tisíc Kč, v letošním roce, vlivem srpnových ničivých povodní, byla ponížena na 30 tisíc Kč. Pro dokončení celé obnovy zeleně na základě studie, kterou vypracovala firma DIKÉ, bude do budoucna potřeba zajistit ještě finanční prostředky zhruba ve stejné výši. Nejde však všechno najednou, a tak se budeme i v dalších letech snažit získat peníze na postupné dokončení projektu, jehož cílem je nejen hezké prostředí, ale i osázením travních ploch snížení nákladů na údržbu areálu.

 

Jaroslav Cimbál, ředitel Zdravotně sociálních služeb Turnov

j.cimbal@zsst.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.