STAVBA LŮŽKOVÉHO HOSPICE VÝRAZNĚ POKROČILA

0

Stavba budoucího lůžkového hospice v Liberci výrazně pokročila. Nová podoba zařízení pro nevyléčitelně nemocné pacienty začíná dostávat konkrétní obrysy, přesvědčil se o tom v rámci kontrolního dne i náměstek hejtmana Libereckého kraje Marek Pieter. V objektu bývalého kojeneckého ústavu v ulici U Sirotčince se začalo s přestavbou v červenci 2014, práce mají být hotové letos v srpnu. „Ke konci se blíží rekonstrukce administrativní budovy, pokračuje výstavba pokojů, sociálního zázemí, výtahů a dalších prostor v hlavní budově, stejně jako ve dvou přístavbách. Pokládají se rozvody, sádrokartony, tepelná izolace, dělají se betonové podlahy nebo obklady z dlažby a mnohé další činnosti uvnitř objektů. Z vnější strany je již na některých částech hotová i fasáda,“ popsal Marek Pieter. Novou podobu dostává i vnitřní prostor, kde bude rozlučková kaple.

Celková skutečná „prostavěnou“ je již 42.063.795 Kč, tedy téměř 50 %, celková cena za provedené dílo má být 85.821.959 Kč.

V krátké době bude Liberecký kraj zveřejňovat výběrové řízení na dodavatele interiérového vybavení, včetně nábytku.

Výstavba lůžkového hospice, který bude sloužit pro celý Liberecký kraj,  zahrnuje rekonstrukci objektu bývalého sirotčince a realizaci tří nových bočních přístaveb. Objekt bude sloužit jako lůžková část hospice a bude v něm umístěno 28 lůžek. V přízemí budou technické místnosti, umístění vzduchotechnické jednotky a ústřední vytápění. V prvním patře vznikne ambulance, šatny personálu, recepce, přípravna jídel, sociální zázemí, garáž a technické místnosti. Ve druhém patře vznikne 14 pokojů s vlastním sociálním zázemím, sesterna s denní místností, čajová kuchyně a jídelna. Ve třetím patře bude také 14 pokojů, sesterna, kuchyně, kaple. K zadní části objektu je navržena nová přístavba stacionáře s venkovní terasou, která je již zčásti postavena. Ve čtvrtém patře je vestavba stávajícího podkroví, zahrnuje pět pokojů s vlastním sociálním zázemím, technické místnosti se strojovnami vzduchotechniky. V objektu budou dva lůžkové a dva nákladní výtahy.

Blanka Daníčková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, blanka.danickova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.