STÁT SE JEDNATELEM KULTURNÍHO CENTRA TURNOV MÁ ZÁJEM 12 LIDÍ

0

Jmenovitý přehled zájemců je samozřejmě neveřejný. Radnicí bylo oznámeno, že do výběrového řízení na nového jednatele Kulturního centra Turnov se v požadovaném termínu do 31. července přihlásilo 12 lidí. Podle informací, které máme přímo od některých z nich, kteří se redakci sami ozvali, víme, že mezi nimi jsou známá jména z turnovské kultury, ale i lidé z okolních měst, jako jsou Semily či Železný Brod. Výběr to tedy bude jistě zajímavý. Podle starosty města Tomáše Hockeho se výběrovým řízením bude zabývat rada města 12. srpna s tím, že by celou záležitost chtěl starosta mít vyřešenou do konce srpna.

Připomeňme, že současný jednatel KCT Lukáš Hajn oznámil svoji rezignaci. Situací kolem současného fungování Kulturního centra se zabývali také zastupitelé na svém červnovém jednání. V zásadě šlo o tři věci: Projednat a vyhovět žádosti Kulturního centra o půjčku 500 tisíc Kč na vybavení a úpravu nyní uzavřené restaurace, aby tato mohla od podzimu fungovat alespoň jako kavárna, dále KCT požadovalo příspěvek 191 tis. Kč na udržování objektu kina v Žižkově ulici, které město neúspěšně prodává a KCT ho nijak nevyužívá, a nakonec ještě 345 tis. Kč na kulturní akce do konce roku, protože je tu jistý propad návštěvnosti. Všechny tyto požadavky zastupitelé po rozsáhlé diskuzi schválili.

Co se týká budoucího provozu restaurace, radní, resp. zastupitelé města se vyslovili pro vypsání nového výběrového řízení na provozovatele restaurace, resp. se má nový jednatel, vzešlý z výběrového řízení, rozhodnout, jestli ji bude provozovat v režii KCT, nebo za pomoci nájemce. Do tohoto výběrové řízení (také s datem 31. července) se přihlásili dva zájemci.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.