RYCHLÍK U ČTVEŘÍNA SEŠROTOVAL AVII

0

Dnešní odpolední cesta školáků a zaměstnanců firem a úřadů z Liberce do Turnova se pořádně zkomplikovala. Na železničním přejezdu u Čtveřína rychlík najel na nákladní Avii a vláčel ji asi dvě stovky metrů. Před přejezdem je poměrně ostrá zatáčka, strojvedoucí vlaku náklaďák viděl až na poslední chvíli. Proto ta poměrně dlouhá brzdná dráha. Kabina Avie byla doslova omotaná kolem předního nárazníku, korba a podvozek ležely postupně v brzdné dráze vlaku. Sedět u volantu řidič, nehodu nemohl přežít. Naštěstí se mu podařilo opustit vozidlo dřív, než do něho vlak najel.

Podle svědků měla Avie převážející kontejnery s jablky do lažanské moštárny na přejezdu problémy. Při přejezdu kolejí jí upadlo jedno kolo a auto zůstalo bezmocně stát na místě. Řidič se prý ještě snažil telefonovat Českým drahám, ale rychlík z Liberce byl rychlejší. Došlo ke střetu a opravdu jen zázrakem se nikomu nic nestalo, a to ani ve vlaku! Bezprostředně po nehodě, ke které došlo kolem půl páté, se na místo sjelo několik vozů záchranářů a hasičských sborů včetně profesionálů a městské jednotky z Turnova a drážních hasičů z Liberce. Protože trať byla na několik hodin uzavřena, byl na místo krizovým řízením povolán autobus hasičů, který je připraven právě pro tyto mimořádné situace.

n201409161922_zap_292_2014_nehoda

n201409161923_zap_293_2014_nehoda

n201409161923_zap_294_2014_nehoda

Hasiči připravili provizorní schodiště ze žebříků a devět desítek cestujících včetně jedné třídy studentů z Dvora Králové z vlaku evakuovali. Jak jsme se mohli na místě přesvědčit, žádná improvizace, ale sehraný výkon všech složek integrovaného záchranného systému! Hasičům musel znít spontánní potlesk třídy školáků, když je všechny bezpečně vytáhli z vlaku, v uších ještě hodně dlouho…

Další snímky z nehody najdete na Facebooku TvA – ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.