CHÁTRAJÍCÍ OBJEKT BÝVALÝCH UHELNÝCH SKLADŮ PŘINÁŠÍ TURNOVU PROBLÉMY

0

Objekt bývalých uhelných skladů v Nádražní ulici stále více zaměstnává turnovskou radnici. Jelikož jde o nemovitost v soukromém vlastnictví, je řešení velmi složité. Ve čtvrtek 21. března byla provedena obhlídka stavby z plošiny za asistence Technických služeb Turnov. Následně bylo jednáno s panem Hrazdirou. „Bylo dohodnuto, že v pondělí 25. března by mělo dojít k odtrhání uvolněných částí střešní krytiny, klempířských prvků, úklidu chodníku a jeho otevření. Práce budou provádět technické služby a pan Hrazdira tyto práce uhradí,“ sdělil nejnovější informace starosta Turnova Tomáš Hocke.

Turnovská radnice vytrvale jedná o odkoupení celého areálu. „Vlastník je tomuto řešení nakloněn, otázkou zůstává finanční plnění a harmonogram provedení celé transakce,“ přiblížil Hocke.
Jednání doposud nepřinesla žádný výsledek a objekt v žalostném technickém stavu začal být nebezpečný i svému okolí. Po nedávném požáru na začátku března muselo navíc dojít k uzavření chodníku před objektem.

Kromě vedení turnovské radnice se situací zabývá také stavební úřad. „Již v minulosti jsme objekt bývalých uhelných skladů opakovaně řešili, byly zde provedeny kontrolní prohlídky. Následně zde majitel provedl některé udržovací práce,“ popisuje Eva Zakouřilová, vedoucí stavebního úřadu. Jak dodala, po nedávném požáru stavební úřad vykoná novou kontrolní prohlídku, kdy bude zhodnocen současný stavebně technický stav objektu a stavební úřad bude s majitelem nemovitosti jednat o nápravě nevyhovujícího stavu.

„Krajním řešením je nařízení odstranění havarijní stavby nebo zabezpečovacích prací ze strany stavebního úřadu. Jedná se ale o složitý správní proces, který musí být podložen znaleckými posudky a musí být prokázán veřejný zájem na tak závažném zásahu do vlastnických práv,“ uzavřela Zakouřilová.

Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.