RADNICE KOUPILA STRÁŽNÍKŮM AUTO, KTERÉ NEVYHOVUJE

0

Už vloni, kdy tehdejší vedení turnovské městské policie obhajovalo nákup speciálního terénního vozu, kde kdo kroutil hlavou. Prý se s ním strážníci lépe dostanou do špatně přístupných míst, jako třeba na Valdštejn (kastelánka má favorita…??!) a také při povodních bude offroad větším pomocníkem. Nakonec se dalo přesvědčit i tehdejší vedení města. Vůz ruské výroby UAZ měl původně stát něco přes půl milionu a nakonec se jeho cena vyšplhala na zhruba 750 tisíc. Dnes je auto na prodej!

Důvodem je hlavně enormně vysoká spotřeba. Auto si běžně řekne o 25 litrů nafty na 100 kilometrů. Neosvědčilo se ani moc v praxi, i když vloni v létě strážníci při velké vodě s jeho pomocí evakuovali lidi od Zrcadlové kozy. Koupí ale někdo pro běžný provoz takhle nepraktické auto? Zájem by možná byl u městské poloprofesionální hasičské jednotky, kde by mělo využití auta, které zvládne projet skoro půlmetrovou vodou, či vystoupá do svahu o sklonu 40 stupňů, přece jen více logiky. Místo UAZe by strážníci prý rádi koupili ještě jednoho Renaulta Kangoo, když už s jedním pár týdnů jezdí, nebo Škodu Octávii.
Podle současného vedoucího strážníka Luboše Trucky prošla v posledních měsících turnovská městská policie reorganizací. Odešlo pět lidí (někteří měli dokonce problémy se zákonem), nastoupili noví, bylo zlepšeno přijímací řízení. Strážníci dnes obsluhují městský kamerový systém s osmi kamerami a centrální pult ochrany městských objektů. Celkem na strážnici ve Skálově ulici slouží včetně vedoucího strážníka 16 lidí v nepřetržitých směnách. Nově byly upraveny vstupní prostory, místo okénka za vchodem vznikla místnost pro veřejnost.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.