ŠERMÍŘI NA VALDŠTEJNĚ A POZVÁNKA NA HRADOZÁMECKOU NOC

0

O víkendu 24. a 25. července proběhl na hradě Valdštejně tradiční Středověký víkend, který letos přinesl nový program, skládající se z rytířských turnajů a katovské dílny v režii šermířské a divadelní skupiny Nostra Ex. Vystoupení kombinující drama i humorné scénky si užili dospělí i děti.

Druhým nádvořím před kaplí sv. Jana Nepomuckého se v rámci programu nesla nádherná středověká hudba jablonecké skupiny Dura Nux a libereckého uskupení Capella Rederna. Po oba dny byl areál hradu kompletně přístupný, včetně hlavních interiérů, kde se lidé mohli od průvodců dozvědět informace k historii Valdštejna. Pestrý dvoudenní program si celkově nenechalo ujít na dvanáct set návštěvníků.

Víkendový program na hradě si nenechalo ujít na dvanáct set návštěvníků

Kulturní akce na Valdštejně pokračují v sobotu 31. července, kdy se hrad zapojí do celorepublikového projektu Hradozámecká noc, kterou pořádá Národní památkový ústav, a jehož centrem se letos stane hrad Pernštejn. Na Valdštejně se mohou návštěvníci těšit na kostýmové noční prohlídky, které oživí téma zániku rodu Smiřických a převzetí hradu Albrechtem z Valdštejna. Začátek prohlídek je v 19.30 hodin. Kvůli omezené kapacitě je nutná předchozí rezervace na tel. 739 014 104 nebo přes e-mail info@hrad-valdstejn.cz. Těšíme se na vaši návštěvu.
Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace, foto: autor

…hudba na druhém nádvoří hradu

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.