PRVNÍ MIMINKO ROKU 2012 Z TURNOVSKA SE PATRNĚ NARODILO V JABLONCI

0

Bývalo to velmi lehké, zjistit první narozené miminko daného roku v Turnově. Před rokem ještě nikdo nevěděl, že Filip Malík, který přišel na svět v porodnici Panochovy nemocnice 1. ledna 2011 ve 22.27 hodin, měl toto privilegium jako poslední. Za několik týdnů byla porodnice zrušena, posledním dítětem, které tu přišlo na svět, byl Tomáš Cee. To bylo 4. března 2011. Od té doby jezdí rodičky z Turnovska jinam. Podle zasvěcených asi vede Jablonec nad Nisou, jezdí se ale prakticky do všech blízkých porodnic – Liberec, Mladá Boleslav, Jičín, Jilemnice…

Na území Libereckého kraje se první miminko roku 2012 narodilo 1. ledna po 9. hodině v porodnici v Jilemnici. Byla to holčička Anna Zoe. Protože se ale narodila rodičům s trvalým bydlištěm v Královéhradeckém kraji, je jako první miminko našeho kraje brán Michal Nikodym z České Lípy, který přišel na svět v tamní porodnici 1. ledna v 9.27 hodin. Hejtman Stanislav Eichler mu již stihl předat drobné dárky, mj. zlatý přívěsek se znamením kozoroha.

Při redakčním pátrání po prvním dítěti z Turnovska jsme měli úspěch v Jablonci nad Nisou. První miminko roku 2012 se zde narodilo 1. ledna tři minuty po 14. hodině. Holčička se jmenuje Ema, vážila 3 150 g a měřila 49 cm. Její rodiče jsou od Turnova. K narození potomka jim již osobně popřáli starosta Jablonce Petr Beitl, ředitel nemocnice Vít Němeček ad. V jablonecké porodnici se v roce 2011 narodilo 1327 dětí. Pro srovnání: Krajská nemocnice v Liberci měla v loňském roce 1544 porodů, Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi 1530 a v Oblastní nemocnici v Jičíně vloni provedli 757 porodů. V turnovské porodnici se v roce 2010 narodilo 441 dětí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.