ZÁMĚR PŘÍSTAVBY ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY JE ZASE O KUS BLÍŽ K REALIZACI

0

Před dvěma lety vystoupila na veřejném zasedání turnovského zastupitelstva ředitelka turnovské Střední zdravotnické školy Lenka Nováková, která upozornila na neudržitelný stav v budově, kde se tísní více studentů, než prostory unesou. O školu je v poslední době opravdu velký zájem. Objekt postavený v 80. letech minulého století má pouze osm velkých učeben, ale v současné době tu funguje 13 tříd ve čtyřech ročnících. Proto vyučování probíhá i v sousedním domově mládeže.

Turnovská „zdravotka“ aktuálně poskytuje vzdělání v pěti oborech: praktická sestra, ošetřovatel, sociální činnost, zdravotnické lyceum a masér ve zdravotnictví. Poslední dva jmenované obory jsou unikátní – v Libereckém kraji je jiná škola nevyučuje. Škola je také zásadní pro chod turnovských zdravotnických a sociálních zařízení. V Turnově jsou nemocnice, domov důchodců, penziony pro seniory, nově Alzheimer centrum a další. A všude jsou potřeba noví pracovníci – kvalifikovaní odborníci. Aby škola mohla dál fungovat, potřebuje nutně rozšířit prostory.
Tak vznikl projekt přístavby, konkrétně zvýšení budovy o jedno patro. Záměr má podporu rady města, Krajské nemocnice Liberec i Libereckého kraje, který je zřizovatelem školy.

Autorem projektu přístavby školy je turnovský architekt Václav Hájek, nově je k dispozici i stavební povolení.
„Liberecký kraj bude na stavbu žádat o dotaci z evropských fondů, stále je v plánu zahájení stavby na jaře 2023. Pravidelně se scházíme s projektanty, architektem i zástupci kraje a ladíme detaily, jako jsou vybavení a konečné úpravy interiérů,“ přibližuje ředitelka školy Lenka Nováková. Jak dodává, škola dál praská ve švech a v současné době ji navštěvuje 330 žáků. Aktuálně probíhají přijímací zkoušky na jednotlivé obory, škola eviduje 191 přihlášek ke vzdělávání.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.