PŘEDSEDOU ASOCIACE KRAJŮ JE OPĚT JIHOMORAVSKÝ HEJTMAN, LIBERECKÝ MARTIN PŮTA BUDE KOMUNIKOVAT S MINISTERSTVEM VNITRA

0

Asociace krajů na svém ustavujícím zasedání po říjnových volbách do krajských zastupitelstev znovu do funkce svého předsedy zvolila jihomoravského hejtmana Michala Haška. Prvním místopředsedou se stal hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. Členy vedení jsou hejtmani Jiří Zimola, Miroslav Novák a Milan Chovanec (všichni ČSSD) a pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Sociální demokraté mají hejtmany v 11 krajích, na Ústecku je hejtmanem Oldřich Bubeníček (KSČM), a na Liberecku Martin Půta ze strany Starostové pro Liberecký kraj.

„Jednali jsme také o resortech, které budou mít jednotliví hejtmani na starosti. Já bych měl komunikovat s ministerstvem vnitra zejména ve věci navrhovaných reforem veřejné správy, se kterými nesouhlasíme,“ řekl liberecký hejtman Martin Půta s tím, že bude iniciovat společný postup hejtmanů, neboť tyto návrhy vzdalují obce od úřadů a institucí, jako jsou třeba stavební úřady nebo pošty.

Asociace se krajů se na svém zasedání zabývala akutním problémem, kterým je uzavírání nových smluv zdravotních pojišťoven s nemocnicemi. Jednání se účastnili zástupci krizového štábu tvořeného Asociací českých a moravských nemocnic a zdravotnických odborových organizací. Pokud se nepodaří smlouvy dojednat do konce roku, pak asociace požádá ministra zdravotnictví i ředitele významných pojišťoven, aby se zúčastnili jejího lednového jednání.
Očekává se dále tvrdá polemika asociace s vládou. Absolutní prioritou je podle AKČR dočerpání peněz z evropských fondů. Klíčovým úkolem bude pro kraje také udržení rozsahu, dostupnosti a kvality služeb.

Jiří Langer, tiskový mluvčí Libereckého kraje, jiri.langer@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.