HOKEJOVÝ KOLOTOČ ZAČAL PRO TURNOV VÍTĚZNĚ!

0

Trenérská premiéra Pavla Hanuše (na titulním snímku) a představení se nových turnovských hráčů. Vše nakonec skončilo vítězně. Českolipští však svou kůži rozhodně neprodali lacino. V dramatickém utkání, hraném v neděli 25. září vpodvečer na turnovském zimním stadionu, vynikli hlavně oba gólmani, přičemž domácí Dominik Března se dostal na skvělou úspěšnost 97,3 %! Strůjcem povinné domácí výhry byl Miškovský, jenž si připsal kanadské body jak za gól, tak i za asistenci.

* HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa 3:1 (2:1, 0:0, 1:0). Branky 15. Vondráček, 18. Miškovský, 60. Liška, rozhodčí Bernat – Svobodová a Liška, vyloučení 6:4, využití 1:0, zákroky brankářů 36:35. Soupiska HCT: Března – Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Starosta, Divila, Kysilka, Liška, Miškovský, Vondráček, Maděra, Petr Zákoutský, Suska, Knap.
Na změnu skóre se ve vyrovnaném duelu čekalo až do 15. minuty, kdy jedinou přesilovku domácích využil za asistence Jana Zákoutského Vondráček. Radost domácích a jejich natěšených fandů však měla jepičí život, protože po pár minutách z nahrávky Horníka vyrovnal Šesták. Tento stav nechtěl vzít na vědomí Miškovský a po samostatné akci vrátil vedení domácím barvám.
Boj o každý kousek ledu potom přinesla prostřední část hry, v níž ani jeden z gólmanů nepustil za svá záda jediný puk, ač mantinely duněly a střílelo se jako u Verdunu. O konečném výsledku se tak rozhodovalo v další vyrovnané třetí třetině. I ta málem skončila bez branek, ovšem to by Turnovští nesměli mít ve svých řadách lišku podšitou. Po vybídnutí Miškovským si s pukem pohrál Liška a svým razítkem definitivně stvrdil první podzimní výhru domácích.

Ke svému dalšímu mistrovskému utkání krajské ligy muži pocestují turnovští hokejisté už ve středu 28. září do sousedního Jičína, kde jim od 17.00 hodin bude soupeřem tamní HC Autocentrum.

Ostatní výsledky: Lomnice – Frýdlant 6:1, Jičín Varnsdorf 9:2.