DOMOV MLÁDEŽE ZDRAVOTNICKÉ ŠKOLY V TURNOVĚ MÁ NOVÝ KABÁT

0

V ulici 28. října, za budovou Střední zdravotnické školy, se nachází domov mládeže. Jedná se o panelovou stavbu z poloviny 80. let minulého století, k níž přiléhá školní jídelna. Zřizovatel školy, Liberecký kraj, vybral domov mládeže do projektu financovaného Evropskou unií na zateplení budovy, výměnu oken, rozvodů vody a částečnou výměnu radiátorů s termoregulačními hlavicemi v celém objektu. Po nezbytných administrativních úkonech Krajského úřadu LK byla na konci roku 2019 na základě výběrového řízení vybrána stavební firma Hochman z Hrádku nad Nisou, která na počátku dubna 2020 začala s vlastním provedením stavebních prací. Časový harmonogram těchto prací byl stanoven na 150 dní.

Snímky z rekonstrukce domova mládeže…

„Věřila jsem, že nový školní rok zahájíme a budeme ubytovávat žáky školy v domově mládeže už od 31. srpna. Termín se podařilo dodržet, stavební práce firma ukončila 5. září v souladu s harmonogramem. Ještě následující dva týdny byly odstraňovány drobnosti a probíhal úklid v okolí domova mládeže. Budova má nový vzhled, barevná kombinace fasády evokuje tradiční uniformu sester – to jsem si velmi přála. Připravovali jsme slavnostní otevření zrekonstruovaného objektu, ale pandemie koronaviru ukazuje svoji sílu a už dvakrát jsme pozvánku museli zrušit. Děkuji alespoň touto cestou turnovské firmě Design 4, Libereckému kraji – odboru evropských projektů, odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu, oddělení investic, stavební firmě a stavebnímu dozoru za spolupráci a za výborně odvedené dílo,“ uvádí ředitelka školy Lenka Nováková.

Náklady byly 12,5 mil. Kč bez DPH, projekt je financován z Operačního programu Životní prostředí, investorem je Liberecký kraj.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.