PRO MEDAILE SE NEJEZDÍ POUZE DO PRAHY

0

Přestože kickbox neplní novinové stránky každý den, jeho úspěchy, a obzvlášť toho turnovského, je třeba připomínat neustále. Oddíl Impact vedený mistry světa Petrem a Janem Kazdovými měl po téměř tříměsíční přípravě hned několik svých želízek v ohni na nedávném mistrovství České republiky v Praze. A odchovanci daliměřické tělocvičny si nevedli věru zle a do srdce Českého ráje importovali do svých vitrín další medaile z cenných kovů. O ty se poprali také další členové turnovské výpravy do hlavního města: Petr Jonáš, František Palo a Filip Opočenský, aby se přesvědčili, že úspěchy se nikdy nerodí lehce.

A to už většina z Kazdovic svěřenců dávno ví. Stejně jako v jiných sportovních odvětvích, také tady platí nejdůležitější pravidlo, a tím je správný přístup. Jedenkrát týdně cesta do Prahy na lapy s Honzou a sobotní výběhy s Petrem byly daným minimem přípravy. „Určitě nejlíp k tomu přistoupil Láďa Knébl, který ve full-contactu obhájil ve váze do 81 kilo loňské prvenství, když ve finále udolal borce z České Lípy. Myslím, že proti tak silnému soupeři to byl jeho nejlepší výkon pod naším vedením, a je dobře, že nejenže umí poslouchat naše rady, ale hlavně pak tyto pokyny využít v ringu,“ byl za trenéry nadmíru spokojen Petr Kazda.

Ten spolu s bratrem vkládá velké naděje také do juniora Filipa Vertéšiho, jenž ve své kategorii ve sportovní hale v pražském Radotíně zatím jen sbíral další zkušenosti. Další talent Adam Housa zúročil svou nadstandardní tréninkovou píli ve váze do 69 kg dokonce v hezký bronz, což světoví mistři z pohledu koučů, rovněž náležitě ocenili. Vůbec největší radost jim ale dělá Markéta Brožová, které titul mistryně republiky v light contactu uzmuly jenom technické „šachy“ s váhovými kategoriemi. „Markéta boxuje normálně do 65 kilo, ale pořadatelé tuto váhu spojili se sedmdesátkou, a tu už vloni opanovala její finálová soupeřka, takže i přes její statečný boj to bylo nakonec v uvozovkách jen stříbro. Na to, že Markéta je máma od dvou dětí, před ní smekám nejen za tuhle medaili, ale především za její poctivý přístup ke všem tréninkům,“ doplnil Petr Kazda.

On a jeho bratr Jan teď po krátké letní pauze opět sami na sobě okusí jimi ordinovaný dril, neboť je v Řecku čeká jejich další mistrovství světa, a kategorii masters stále ještě sveřepě odmítají. „Bude to hodně bolet, a přestože to rok od roku bolí víc, rozhodně tam nesmíme chybět,“ prohlašují shodně Rockyho rodáci ze Všeně s vidinou na vrcholné úrovni cinkajících medailí.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.