KRÁTCE ZE SPORTU: FLORBAL, HÁZENÁ, HRUŠTICE, VOLEJBAL, HOKEJ

0

Toto období je na sportovní výsledky velmi bohaté, a tak po víkendovém souhrnu fotbalovém přidáváme i výsledky z ostatních sportovních klání, které dorazily do redakce. V první řadě je to výsledkový servis 38. ročníku populárního silničního běhu Turnov-Malá Skála-Turnov, který vyhrál borec z ukrajinského Doněcku, zaznamenali jsme i další zápas maloskalských volejbalistů v národní lize; turnovské házenkářky mají podzimní část pražského přeboru za sebou a v zimě možná budou přemýšlet, jestli by se opět neměly pokusit o druhou ligu…

* FLORBAL
Výsledkový servis:

– Sobota 15. října: Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v Turnově: SC Podještědí Český Dub – TJ Turnov „B“   2:4, TJ Turnov „B“ – SK Paintball Varnsdorf   5:9. 2. liga juniorů – turnaj odehrán v Novém Boru: SK Bivoj Litvínov – TJ Turnov 3:10, TJ Turnov – FBC TBC Ústí nad Labem 6:5.
O nadcházejícím víkendu se poprvé v sezoně představí na domácí palubovce mužské áčko. V sobotu od 17.00 hodin bude hostovat na turnovské palubovce tým Slavia VŠ Plzeň, nováček soutěže. V nedělním utkání od 13.30 hodin se představí turnovskému publiku FbC Sokol Rokycany.
Pro TvA Radim Kolomazník, více www.florbalturnov.cz
 
* HÁZENÁ
* Přebor Prahy, ženy: TJ Radlice – TJ Turnov 20:20 (13:9), hráno v pondělí 10. října. Do Radlic odjelo 10 hráček. S omlazeným radlickým týmem byla hra i skóre do 15. minuty vyrovnané. Když nastoupila Dagmar Aissi, přešly domácí na její osobní obranu a turnovské hráčky si v útoku příliš nevěděly rady. Byly pomalé, snažily se hodně řešit situace individuálně, chybovaly v obraně i v útoku. Z toho těžily Pražanky, které skórovaly hlavně přesně umístěnými střelami levorukých hráček na pravém křídle. Radlický tým se v průběhu 1. poločasu dostal dokonce do pětibrankového vedení! Do druhé půle utkání zvolily turnovské házenkářky taktiku rychlých přechodů do útoku. Zpřesněním a zrychlením hry stáhl hostující tým vedení domácích na rozdíl jediného gólu a v 60. minutě turnovské házenkářky vyrovnaly. Sestava (branky): V. Horáčková, B. Kučerová – Š. Gahlerová (7), A. Koubková (4), L. Ševrová (4/2), D. Aissi (2), R. Kohoutová (2), A. Vališová (1), J. Nalezencová, V. Ševrová.
Tímto utkáním ukončily turnovské házenkářky krátkou podzimní sezonu, kdy během měsíce odehrály osm utkání (6 výher, 1 remíza, 1 prohra). Na jakém místě však „přezimují“ se uvidí až po dohrání utkání všech celků. Předběžně tabulku vedou.
Pro TvA Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz
 
* HRUŠTICE 2011
V neděli 16. října se uskutečnil již 38. ročník populárního silničního běhu Turnov-Malá Skála-Turnov. Délka hlavního závodu je 15 km. Vloni byl dosažen účastnický rekord, když se na start postavilo 116 běžců a běžkyň (žen bylo 18). Letos to bylo 83 účastníků (z toho 11 žen). Zvítězil Vladimir Timashov z Doněcku na Ukrajině v čase 0:49:02,0 min., 2. místo obsadil Tomáš Blaha z AK ASICS Kroměříž (0:49:15,6) a na 3. místě skončil Luboš Gaisl z domácího AC Syner Turnov (0:49:41,0). Absolutní traťový rekord je z roku 1993 – 46:19,7 min. – drží ho Jan PEŠAVA z Jablonce nad Nisou.
 
* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 1. kola hrané od 14. do 16. října:
HC Sokol Turnov – HC Performers Turnov 1:2 (0:1; 0:1; 1:0). Sestavy – Sokol: Kněbort – Koucký, Kopal, Živora, Koťátko – Horáček, Pavlata, Augsten, Folprecht, Šolc, Kužel, Dobrý, Velagy, Herrmann. Performers: Mlejnek – Černohouz, Hujer, Kopal, Sýkora – Janoušek P., Cidlinský, Mazánek, Tvrzník, Erler, Vaníček, Hlubuček, Hejduk, Janoušek J.
HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice 1:8 (1:1; 0:3; 0:4). Sestavy – Všeň: Kracík – Novotný, Vytina, J. Pařízek, Z. Pařízek, Fanta, Rössler – lamač, Sluka, Taibr, Egert, Holas, Havlíček, Patočka, Koťátko, Šťastný. Hnanice: Kašpar – Richter, Stantejský, Runčík, Zubko – D. Malý, L. Malý, Holeček, Stuchlík, Novák, Buchar.
SDH Troskovice – HC Modřišice 2:4 (1:2; 1:1; 0:1). Sestavy – Troskovice: Louma – Rutkovský, Srb, Drahoňovský, Boček, Mikule M, J. Mikule – Dubravský Lukáš, T. Růžička, Vavřinka, Kozák, Novotný, F. Špína, R. Růžička, Kolner, Florián. Modřišice: Hataš – M. Vaníček, Karásek, Roubíček, Hladík, Knížek, Krouza – Šálek, Holán, Hlůže, J. Marek, Pelda, V. Vaníček, T. Marek, Zavadil.
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz
 
* VOLEJBAL
II. Národní liga, muži: VK Prasyl Mladá Boleslav – Sokol Malá Skála 3:0, 3:0. Od začátku prvního zápasu bylo jasné, že domácí tým jde za vítězstvím. Malá Skála byla bezradná proti kvalitní obraně domácích. Když ke zvratu utkání nepomohlo ani střídání, bylo jasné, že domácí Boleslav dotáhne utkání do vítězného konce 3:0. V prvním zápase nastoupili: nahrávač – Novák, blok – Krňák, Kovář, smeč – Mach, Brychcí, účko – Hampl a libero – Pešta. Střídali: Kouble, Finke a Kobr.
Druhé utkání začalo jako to první. Od začátku zápasu Maloskalští dotahovali vytvořený náskok domácích a zaslouženě prohráli první set 25:16. Druhý set byl o něčem jiném. „Hned od začátku jsme se dostali do vedení, a to udržovali až do stavu 19:13. V té době to vypadalo na obrat v zápase. Ovšem z nepochopitelných důvodů jsme potom nedokázali sedmkrát v řadě složit míč soupeři na palubovku a tím jsme prohráli druhý set 25:22 a v podstatě i celý zápas“, řekl trenér Maloskalských. Ve třetím setu si už domácí jasnou výhru utéci nenechali. V druhém zápase nastoupili: nahrávač – Novák, smeč – Hampl, Krňák, blok – Kovář, Kobr, účko – Brychcí a libero – Finke. Střídali: Hořák, Mach.
Pro TvA Petr Preisler, trenér, www.tjmalaskala.wbs.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.