FOTBAL VE ZNAMENÍ VOLEB A VELKÝCH ZMĚN

0

Po fotbalové (r)evoluci v roce 2015, kdy FAČR přešla na elektronický informační systém, je tady další evoluce, tentokrát s předponou (f). Výrazné osobnosti českého fotbalu si v ní vytyčily cíl – očistit nejpopulárnější kolektivní sport v naší zemi. A to především tzv. odspodu. To se podle dosavadních výsledků valných hromad (dále jen VH) okresních fotbalových svazů zatím leckde promítá. Pro většinu oddílů jsou pak ovšem klíčové zejména ty krajské.

Volební valná hromada Libereckého krajského fotbalového svazu (LKFS), který řídí mj. také soutěže na našem Turnovsku, byla na programu v úterý 4. května a od 16.30 hodin ji hostil velký jednací sál Krajského úřadu Libereckého kraje. Tolik očekávaný souboj o křeslo nejdůležitější svedl stále ještě aktivní hráč a předseda Slovanu Hrádek n. N. Ondřej Holeček, jenž se jako jediný protikandidát postavil Miroslavu Peltovi. Ten LKFS vedl již od roku 2009 a navzdory svým dřívějším prohlášením svůj post poměrně jasným poměrem hlasů 24:15 od přítomných delegátů obhájil.

Protože nominaci kandidáta do výkonného výboru LKFS – komora OFS písemně již předem odmítl Karel Kapoun z OFS Česká Lípa, tento okres bude mít své zastoupení v Lubomíru Řeháčkovi. Za jablonecký OFS usedne ve vedení kraje Ladislav Čičmanec, za Semilsko Karel Mazánek a za Liberecko nový předseda Benjamin Vomáčka.

V komoře klubů i nadále zůstal pouze ředitel Slovanu Liberec Libor Kleibl, a dále v ní spolu s ním zasednou noví členové: Vladimír Prousek (Velké Hamry), Petr Šafář (Kr. Studánka) a Michal Tandler (Liberec). Ve volbách neuspěli nominanti Michal Duštíra, Jaroslav Knížek a Jiří Löffelman.

Konec své dvacetileté činnosti na pozici manažera LKFS ohlásil ve volebním frmolu Jan König, jenž v ní jako zaměstnanec FAČR působil od samého začátku krajského svazu v roce 2001. „Po vyřízení veškerých náležitostí a doběhu nutných organizačních úkonů a formalit bude vyhlášeno výběrové řízení, z něhož vzejde nový manažer. Forma předání funkce bude odvislá od oboustranné vůle. Já sám jsem v případě zájmu ochoten ještě se spoustou věcí pomoci,“ říká věcně dlouholetý hráč a fotbalový funkcionář z Turnovska.

Z ustavující schůze nového vedení kraje v čele se staronovým předsedou Miroslavem Peltou by měl vzejít jeho místopředseda a zároveň by mělo být známo obsazení klíčových komisí jako např. STK a DK či komise rozhodčích a komise revizní a odvolací. Nový mistrovský ročník už proběhne cele v jejich režii.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.