DEJME ŠANCI ŘEMESLŮM!

0

Nejen úbytek žáků vstupujících do školského systému, ale zejména v současnosti poměrně velký nezájem o učňovské vzdělání vede k tomu, že odborně vzdělaných a kvalitních řemeslníků na našem pracovním trhu ubývá. A přitom se žádná společnost bez řemeslníků neobejde. Proto už několik měsíců mohou žáci středních odborných škol (tříleté obory vzdělání s výučním listem), budoucí řemeslníci, získat finanční přilepšení od Libereckého kraje.

Jedná se o žáky šesti vybraných tříletých oborů ukončených výučním listem a zaměřených do oblasti strojírenství, stavebnictví a dalších odvětví. Žáci mohou obdržet měsíčně od 250 do 500 Kč a pololetně ještě 1 000 Kč v případě získání dobrých studijních výsledků. A protože se tato forma podpory v uplynulém období projevila jako účinná, rozhodl se Liberecký kraj výběr podporovaných oborů pro školní rok 2011/2012 rozšířit o dalších šest! Stipendijní příspěvek tak budou moci získat nejen budoucí strojní mechanici, zedníci a řezníci, ale i instalatéři, elektrikáři a klempíři.

Stipendijní příspěvek bude od školního roku 2011/2012 poskytován pro 12 oborů a dotkne se celkem 10 středních škol v Libereckém kraji, tedy vedle Liberce i Jablonce, České Lípy, Semil, Frýdlantu a Nového Boru. A také Turnova, kde podpora platí v Obchodní akademii, Hotelové škole a Střední odborné škole pro obor strojní mechanik a nástrojař. Bližší informace získáte na stránkách www.skolstvi.kraj-lbc.cz/stipendia , nebo na všech odborných školách kraje.

 

Šikovný, odborně vzdělaný a uznávaný řemeslník najde práci vždy a všude a jejich peněženka rozhodně strádat nebude…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.