ČERVENCOVÉ (PRÁZDNINOVÉ) KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Je tu nový model prázdninových aktivit pro domácí i návštěvníky regionu. Několik posledních let byla nabídka různě upravována, něco odpadlo, jiné bylo přidáno, až tu máme poměrně zajímavý přehled pozvánek na jednotlivé prázdninové dny. A když k tomu přidáme jednotlivé akce, vychází z toho jednoznačně, že na Turnovsku se nikdo o prázdninách nudit nebude!

TURNOVSKÉ LÉTO 2017
AKCE NA KAŽDÝ DEN V TÝDNU:

* Pondělí: Prohlídky turnovských kostelů, prohlídka hradu Valdštejna s loupeživým rytířem, komentovaná prohlídka galerie Granát.
* Úterý: Den s mineralogem v Muzeu Českého ráje, prohlídka synagogy a židovské čtvrti, večerní koupání v Maškovce.
* Středa: Prohlídky turnovských kostelů, Stvořitelna v Knihovně A. Marka.
* Čtvrtek: Prohlídka hradu Valdštejna s loupeživým rytířem, loutkové divadlo a dílny pro děti v restauraci BBejby.
* Pátek: Komentovaná prohlídka galerie Granát a „kamenářská“ prohlídka města, večery s hudbou a divadlem před Střelnicí.
* Sobota: Jízdy historických vlaků, tvůrčí dílny s vlnou v muzeu, poslechové večery před Střelnicí, večerní koupání v Maškovce.
* Neděle: Prohlídka kostela sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích, loutkáři hrají pro děti na Dlaskově statku.

JÍZDY HISTORICKÝCH VLAKŮ
Trasa Turnov – Rovensko pod Troskami a zpět a Turnov – Semily a zpět. Z Turnova vlaky vyjíždějí v 9.02 hodin, zastavují na všech zastávkách na trase, příjezd do Rovenska p. Tr. v 9.36 hodin. Odjezd v 10.25 hodin, příjezd do Turnova v 10.59 hodin.
Směr Semily vlak z Turnova vyjíždí ve 13.32 hodin, do Semil přijede ve 14.22 hodin. Odjezd je v 15.36 hodin, příjezd do Turnova v 17.06 hodin (od 16.02 do 16.51 hodin vlak stojí ve stanici Malá Skála).

V čele vlaku bude legendární „Rosnička“

* MOTOROVÝM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Vlak je tažený legendární lokomotivou řady T 334 „Rosnička“. Jízdy se konají: 1. 7., 15. 7., 29. 7., 12. 8. a 19. 8.
V Rovensku p. Tr., Turnově a v Semilech bude na motorový vlak navazovat vyhlídkový historický autobus, který vás zaveze na zajímavá místa po okolí. Z Rovenska je připravena vyhlídková jízda ke Troskám (příjezd zpět vždy před odjezdem vlaku), v Turnově se podíváte na Dlaskův statek a zámek Hrubý Rohozec, v Semilech vyjedete na Kozákov.

V čele parního vlaku bude „Babička“

* PARNÍM VLAKEM ČESKÝM RÁJEM. Vlak s historickými vagony je tažený parní lokomotivou řady 310 „Babička“. Jízdy se konají: 8. 7., 22. 7., 5. 8. a 26. 8.
V době pobytu vlaku v Rovensku p. Tr., Turnově, Semilech a v Malé Skále se v divadelním voze hraje pro děti loutkové divadelní představení: 8. 7. – Červená Karkulka (LS Na Židli Turnov), 22. 7. – Pohádky o pejskovi a kočičce (LS Na Židli Turnov), 5. 8. – Smolíček Pacholíček (lidový loutkář Jiří Polehňa), 26. 8. – Perníková chaloupka (LS Na Židli Turnov).

Podrobnosti najdete na speciálních internetových stránkách www.vlakemrajem.cz.

LOUTKÁŘI DĚTEM NA DLASKOVĚ STATKU
Každou prázdninovou neděli vždy v 11.00, ve 13.00 a v 15.00 hodin.

* 2. července: O ZUBEJDĚ SOLIMÁNSKÉ, hraje BOĎI Jaroměř
* 9. července: POHÁDKY O PEJSKOVI A KOČIČCE, hraje LS Na Židli Turnov
* 16. července: ČERNÁ A BÍLÁ FRÓNA, hraje LS Maminy Jaroměř
* 23. července: O SLEPIČCE KROPENATÉ, hraje LS Na Židli Turnov
* 30. července: PLECHOVÉ POHÁDKY, hraje LS Kordula Liberec
* 6. srpna: PUSTÝ LES, hrají lidoví loutkáři J. Ipser a J. Polehňa
* 13. srpna: TŘI ÚKOLY PRO ČERTA, hraje LS Spojáček Liberec
* 20. srpna: TŘI PRASÁTKA A VLK, hraje LS Na Židli Turnov
* 27. srpna: ČERVENÁ KARKULKA, hraje LS Na Židli Turnov
* 3. září: PERNÍKOVÁ CHALOUPKA, hraje LS Na Židli Turnov

HRAD VALDŠTEJN

Kromě jednotlivých akcí zde také probíhají opakující se akce:
* Každé prázdninové pondělí a čtvrtek (kromě 6. července) od 11.00 a 14.00 hodin – prohlídky hradu s loupeživým rytířem spojené s hledáním pokladu a zlomením kletby. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.
* Noční prohlídky hradu: 5. a 19. července, 9. a 23. srpna vždy od 20.00 hodin. Prohlídky jsou doplněny dalším programem – 5. července ohňová show, ostatní termíny malý varhanní koncert v kapli.
* Audience u vévody Albrechta z Valdštejna: 4. a 18. července, 1., 15. a 29. srpna vždy od 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

XVI. ROČNÍK LETNÍCH KONCERTŮ VÁŽNÉ HUDBY V KOSTELE SV. JOSEFA NA HRUBÉ SKÁLE
Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá pod záštitou senátora PhDr. Jaromíra Jermáře XVI. ročník Letních koncertů vážné hudby v kostele sv. Josefa na Hrubé Skále. Začátky koncertů vždy v 16.30 hodin, Vstupné 50 Kč.

* Sobota 15. července: JAN ADAMUS. Zazní díla světových mistrů v podání mistrovského hobojisty a jeho nového kvarteta.
* Sobota 5. srpna: JANA HERYÁNOVÁ (soprán). Přednese nově nastudovaný repertoár v doprovodu houslisty Františka Lamače.
* Sobota 12. srpna: JAKUB PUSTINA. Populární barytonista po návratu z jarního moskevského turné přiveze zcela nový repertoár i talentované mladé přátele.
* Sobota 26. srpna: MANŽELÉ LÉDLOVI s hostem. Uvedou klasické árie předních světových mistrů
Doprava je možná turistickými autobusy z Turnova. Odjezd v 15.25 hod. z terminálu – červená trasa, zpět v 17.55 a 18.23 hodin od zámku – žlutá trasa.
Finančně přispěli: MUDr. Marcel Nesvadba, Nadace B. J. Horáčka Českému Ráji, prodejna Delikates Ing. Vladimíra Sejvala, František Zikuda, Pekařství Jiří Mikula, Trima – Ing. Václav Formánek, UNIPRESS – David Svoboda, Hotel Štekl Hrubá Skála – Karel Zima.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA A. MARKA, JERONÝMOVA UL.,
www.knihovna.turnov.cz

PŮJČOVNÍ DOBA KNIHOVNY O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH:
* Oddělení pro děti a mládež, hlavní budova. (vyjma státní svátky 5. – 6. 7.):
Pondělí 9.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00
Úterý 9.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00
* Oddělení pro dospělé, hlavní budova (vyjma státní svátky 5. – 6. 7.):
Pondělí 8.00 – 18.00, úterý 8.00 – 18.00, středa 8.00 – 18.00
* Pobočka Turnov II, 1. patro budovy Drahstavu naproti ČD: čtvrtky 13. 7., 27. 7., 10. 8. a 24. 8. vždy od 14.00 do 18.00 hodin
* Pobočky knihovny:
– Výšinka: otevřeno pouze ve čtvrtek 20. 7., 10. 8., 31. 8. vždy od 14.00 do 17.00 hodin.
– Malý Rohozec: úterý 11. 7., 15. 8. vždy od 15.00 do 18.30 hodin.
– Mašov: zavřeno.

NABÍDKA NA JEDNOTLIVÉ DNY:

Pátek 30. června

Debbi

* FUNKIN‘ TURNOV. Zpěvačka Debbi přijede do Turnova představit své zbrusu nové album Break, které vyšlo na začátku května pod taktovkou producenta Dušana Neuwertha. Vystoupením české popové divy s německými kořeny vyvrcholí letošní ročník jediného festivalu v České republice, který se zaměřuje na funk, soul a příbuzné žánry. Kromě ní dramaturgové a organizátoři rekrutující se z turnovské kapely Funk Corporation vybrali i další interprety, kteří nenechají spočinout nikoho, kdo má rád hybnou taneční muziku. Na své si přijdou milovníci syntezátorů, které nechá rozeznít pražská electro-soulová trojice Blastersex v čele s Marianou Wesley. Po letech opět do Turnova zavítá i charismatická pětice Hitfakers v čele s bratry Alfonsem a Eusebiem Llupiovými, kteří se hrdě hlásí ke svým albánským kořenům. Nedílnou součástí festivalu tvoří také vystoupení domovské a pořadatelské kapely Funk Corporation, jedné z mála českých kapel hrajících funk v plném obsazení klasického soulového bandu včetně kompletní dechové sekce. Divokou kartu pak organizátoři festivalu přisoudili mladé kapele The Peanuts, která pořadatele zaujala na nedávném festivalu studentů turnovského gymnázia Kafáč 2017. Hudební festival, prostranství před KC Střelnice od 18.00 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 250 Kč.
* AUTA 3 (PROJEKCE S VYZNAMENÁNÍM). Jak vypadá tato filmová novinka? Děti, které přinesou alespoň kopii letošního vysvědčení s vyznamenáním, to budou moci zjistit za poloviční vstupné, které činí pouze 60 korun. Pro malé i velké diváky bude připraveno bohaté občerstvení a již plně prázdninová letní atmosféra při sledování filmu pod hvězdami. Projekce, Letní kino Turnov od 22 hodin, vstupné 120 Kč, děti s vyznamenáním na vysvědčení 60 Kč.

Sobota 1. července

Přehlídka dechovek na Všeni

* 39. ROČNÍK PŘEHLÍDKY DECHOVÝCH HUDEB VE VŠENI. Areál Kopanina od 14.00 hodin. Účinkují: Dechová hudba Turnovanka, kapelník Jindřich Bada, Bigband ZUŠ Turnov, kapelník Václav Sajbt, Dechová hudba Český ráj Všeň, kapelník Jaroslav Raulin, Dechová hudba Javorka, kapelník Josef Záveský, Taneční soubor Bábrdlinky, Kurovodice. Konferuje Roman Korolevyč.
* KRIS KRISTOFFERSON – koncert žijící legendy americké country music. I kdyby vám country neříkalo téměř nic, čtyři jména by si měl zapamatovat každý: Willie Nelson, Waylon Jennings, Johnny Cash a Kris Kristofferson. Tahle čtveřice, která několikrát vystupovala i společně, patří mezi absolutní legendy svého žánru. Dva z nich už si naživo bohužel neposlechnete, ale vynechat koncert Krise Kristoffersona by byla velká chyba! Areál zámecké zahrady na Sychrově od 19.00 hodin. Předkapela: Druhá tráva s Robertem Křesťanem.

Kris Kristofferson

Sobota 1. a neděle 2. července
* STÁTNÍ HRAD TROSKY – LANOCHODCI. Mladí nadšenci se pokusí přejít 50 metrů nad zemí po laně mezi oběma věžemi vzdálenost 100 metrů. Od 10.00 do 17.00 hod. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 220 Kč. Viz www.hrad-trosky.eu.

Sobota 1. až neděle 9. července
* HUDEBNÍ FESTIVAL a LETNÍ HUDEBNÍ KURZY B. MARTINŮ a L. JANÁČKA – TURNOV 2017. 27. ročník (v Turnově 12. ročník) festivalu a letních interpretačních kurzů proběhne v základní umělecké škole.

Pondělí 3. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 15.00 do 19.00 hodin ŘEMESLNÁ DÍLNA – výroba vinutých perlí a krásných zvířátek, která zkušená Alenka vyrábí i na přání zúčastněných.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Návrat do středověku. Večer plný šermu, sokolnických ukázek, divadla a hudby. Bude i fireshow a překvapení na konec. Baterky s sebou. Od 19.00 do 22.00 hod. Vstupné: plné 130 Kč, snížené 90 Kč.

Úterý 4. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 14.00 do 18.00 hodin HRÁTKY S BALONKY – šikovný strejda nebo teta budou dětem vyrábět zvířátka z balonků.

Středa 5. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 14.00 do 18.00 hodin PIZZA ŠKOLKA – děti i dospělí si budou moci svou pizzu vyrobit sami pod vedením zkušeného pizzaře.

Móda sedmi století na Hrubém Rohozci

Středa 5. a čtvrtek 6. července
* STÁTNÍ ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Móda sedmi staletí. Již tradiční kostýmované prohlídky, kdy na vás v každé místnosti bude čekat jiný průvodce v historickém kostýmu. Od 9.00 do 17.00 hod. Vstupné 120 Kč. Viz www.hruby-rohozec.eu.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Cyrilometodějské slavnosti. Příchod věrozvěstů, výuka cyrilice. Divadlo, šerm, pohanské tance, hudební vystoupení, jarmark v předhradí. Od 10.00 do 17.00 hod. Vstupné: plné 150 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 350 Kč.
* HRAD VALDŠTEJN: Skupina historického a scénického šermu Rytíři turnovského meče, ukázky středověkých soubojů vždy v 11.00, 13.00 a v 15.00 hodin, v mezičasech ukázky zbraní a ochutnávka staročeských lokší.

Středa 5. neděle 9. července
* HRAD VALDŠTEJN: Hradecké komorní tucteto. Tradiční prázdninový host připraví ukázky ze svého žánrově bohatého repertoáru při krátkých koncertech a velkém večerním koncertu v kapli sv. Jana Nepomuckého. Krátké koncerty se budou konat v průběhu dne, večerní koncert bude v sobotu 8. července od 18.00 hodin.

Čtvrtek 6. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 16.00 do 19.00 hodin LOUTKOVÉ DIVADLO + KREATIVNÍ DÍLNIČKA – loutkáři zahrají interaktivně divadélko a během celého odpoledne si budou moci děti vyrobit něco pěkného v dílničce.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Západ slunce a stmívání. Večerní prohlídky bez programu. Foťáky, dalekohledy a baterky si vezměte s sebou. Od 19.00 do 22.00 hod. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 220 Kč.

Turisté na Troskách

Pátek 7. července
* SQUADRA SUA – HAPPY HOUR. Divadelní představení na způsob grotesky marinované v klauniádě. Určeno pro děti i dospělé a nejvíc funguje, když jsou spolu. Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: kapela Olympic revival. Areál Pivovaru Rohozec od 20.30 hodin.

Sobota 8. července
* TURN-OFF ROCK FEST 2017 OPEN AIR! Druhý ročník rockového festivalu. Areál turnovských hasičů a přilehlá louka Na Lukách u autobusového nádraží. Vstup volný!
Program:
14.00 – 14.50 HITMAKERS
15.20 – 16.10 NOTHINGHAM
16.40 – 17.30 PIRANHA
18.00 – 18.50 SEVEN
19.20 – 20.10 ORIENT
20.40 – 21.30 ANARCHIA
21.50 – 22.40 ROXOR
23.00 – 23.50 RAIN
* PINK FLOYD – THE WALL. Nejznámější studiové album britské legendy. Některé skladby se objevily jen ve filmové verzi, některé zase jenom na albu. Poslechový večer, Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.
* ENSEMBLE MOSCHELES. Koncert významného hudebního tělesa světového renomé ve složení: Tomáš Tuláček – housle, Angelika Pavlechová – mezzosoprán a Samuel Bánovec – klavír. Interpreti představí turnovskému publiku program složený jak z klasické hudby židovských autorů (Gustav Mahler), tak z hudby současných izraelských skladatelů. Synagoga v Krajířově ulici od 19.00 hodin, vstupné 100 Kč.
* WALDOVY MATUŠKY. Od 20.00 hodin na Žehrově „U Rybníka“.

Neděle 9. července
* HRAD VALDŠTEJN: GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN – JÁ JSEM KRABAT. Divadelní představení známého souboru v prostoru konírny na hradě, která jinak není návštěvníkům přístupná. Čarodějná legenda ze srbské Lužice, u nás známá především z animovaného filmu Karla Zemana. Renomé souboru, tajuplný příběh i prostor slibují nevšední divácký zážitek. Vzhledem k omezenému počtu diváků doporučujeme rezervaci vstupenek předem Vstupné 150 Kč, začátek v 18.00 hodin.

Hrad Valdštejn

Pondělí 10. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 15.00 do 19.00 hodin ŘEMESLNÁ DÍLNA – zdobení perníčků – klasika, která je nejen zábavná, ale i chutná a děti i rodiče si ji budou moci natrénovat pod vedením zkušené Jany.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Návrat do středověku. Večer plný šermu, sokolnických ukázek, divadla a hudby. Bude i fireshow a překvapení na konec. Baterky s sebou. Od 19.00 do 22.00 hod. Vstupné: plné 130 Kč, snížené 90 Kč.

Pondělí 10. až pátek 14. července
* VÝTVARNÉ DÍLNY V DOMĚ PŘÍRODY v Dolánkách. Papírová dílna pro celou rodinu v krásném prostředí – ZDARMA. Vždy od 11.00 do 17.00 hodin. Pořádá Centrum pro rodinu Náruč.

Úterý 11. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 14.00 do 18.00 hodin HRÁTKY S BALONKY.

Zahradní restaurace BBejby v Žižkově ulici na archivním snímku. Dnes už má hlavní objekt novou fasádu

Středa 12. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 14.00 do 18.00 hodin PIZZA ŠKOLKA.
* HRAD VALDŠTEJN: NOTHINGHAM – JAN KŘTITEL, ROCKOVÉ ORATORIUM. Přijďte si poslechnout hudební dílo v neopakovatelné večerní atmosféře hradního nádvoří před kaplí sv. Jana Křtitele. Začátek v 19.00 hodin, vstupné v předprodeji 70 Kč, na místě 90 Kč.

Čtvrtek 13. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 16.00 do 19.00 hodin LOUTKOVÉ DIVADLO + KREATIVNÍ DÍLNIČKA.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Západ slunce a stmívání. Večerní prohlídky bez programu. Foťáky, dalekohledy a baterky si vezměte s sebou. Od 19.00 do 22.00 hod. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 220 Kč.

Pátek 14. července
* P.T.N.S.K.M.D.Č. Koncert prvního tria na světě, které má dva členy. Hrají vlastní folkové, folk-rockové písničky a pár převzatých, které jim přirostly k srdci. Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.

Sobota 15. července
* SLAVNOSTI SVIJANSKÉHO PIVA. Svijanský Újezd od 13.00 hodin. Skvěle vychlazené pivo ze 160 píp. Nejstarší pivní slavnosti v republice. Vstupné 250 Kč. Mj. vystoupí: Mňága a Žďorp, Eva Pilarová, Mandrage, Dymytry, Krucipüsk. Zábava pro celou rodinu, pouťové atrakce, ohňostroj. Viz www.slavnostisvijanskehopiva.cz.
* ABBA – THE DEFINITIVE COLLECTION. Kompilační album největších hitů obsahuje všechny singly vydané ve Velké Británii mezi lety 1973 – 1983. Poslechový večer, Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.

Pondělí 17. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 15.00 do 19.00 hodin ŘEMESLNÁ DÍLNA – broušení a leštění drahých kamenů.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Návrat do středověku. Večer plný šermu, sokolnických ukázek, divadla a hudby. Od 19.00 do 22.00 hod.

Úterý 18. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 14.00 do 18.00 hodin HRÁTKY S BALONKY.

Středa 19. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 14.00 do 18.00 hodin  PIZZA ŠKOLKA.

Čtvrtek 20. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 16.00 do 19.00 hodin LOUTKOVÉ DIVADLO + KREATIVNÍ DÍLNIČKA.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Západ slunce a stmívání. Od 19.00 do 22.00 hodin.

Pátek 21. července
* CAFÉ KOLEJ v Nádražní ulici: Od 18.00 hodin vernisáž výstavy perokreseb Ivety Kleinové. Hudební doprovod Týna Poláková. Výstava potrvá do 20. srpna.
* LONGITAL. Jedna z nejvýraznějších skupin nezávislé slovenské scény. Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.
* STÁTNÍ ZÁMEK SYCHROV: Koncert souboru Spirituál kvintet. Od 20.30 hod., vstupné 390 Kč.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: kapela Prorock. Areál Pivovaru Rohozec od 20.30 hodin.

Jeden ze zámeckých interiérů na Sychrově

Sobota 22. července
* FESTIVAL DOLÁNKY 2017. Kemp Sundisk Family v Dolánkách u Turnova v sobotu 22. července přivítá další ročník populárního hudebního festivalu Dolánky 2017. Areál je přístupný již od 10.00, ve 13.00 hodin začíná program. Festival je multižánrový, doplněný o další doprovodné aktivity. Zahrají kapely regionální, české i zahraniční: Disneyband, Flastr, The Paper Cuts, The Widowers, DNA Brothers, The Scoffers, Znouzecnost, Echt!, Skampida (Kolumbie) a Exots.
Bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie: malování na obličej, balónková show, skákací hrad, dětský koutek, bezpečně s Besipem, výživová poradkyně, dermatologické vyšetření, vyšetření zraku… Přímo v areálu festivalu si můžete půjčit koloběžky, lodě nebo paddleboardy. Stanování, parkování, občerstvení – vše na místě. Vstupné je dobrovolné, zakoupené vstupenky budou slosovány vždy mezi vystoupeními jednotlivých kapel a nabídka výher bude bohatá. V případě nepříznivého počasí budou u pódia krytá místa ve stanech. Pořadatelé – společnost Sundisk a Klub Na Rampě Jablonec nad Nisou.
* PRINC – SING O THE TIMES. Devátá studiovka z roku 1987. Prince původně zamýšlel vydat trojalbum, ale po konzultacích s vydavatelskou firmou se rozhodl desku zkrátit. Poslechový večer, Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.

Sobota 22. a neděle 23. července
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Vyplenění hradu švédským vojskem. Víkend ve znamení třicetileté války – dobývání a vypálení hradu, bitva, mušketýři, souboje, dobové tance, jarmark v předhradí. Od 10.00 do 17.00 hod. Vstupné: plné 150 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 350 Kč.

Pondělí 24. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 15.00 do 19.00 hodin ŘEMESLNÁ DÍLNA – broušení a leštění drahých kamenů.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Návrat do středověku. Večer plný šermu, sokolnických ukázek, divadla a hudby. Od 19.00 do 22.00 hod.

Úterý 25. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 14.00 do 18.00 hodin HRÁTKY S BALONKY.

Středa 26. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 14.00 do 18.00 hodin  PIZZA ŠKOLKA.

Čtvrtek 27. července
* ZAHRADNÍ RESTAURACE BBEJBY V ŽIŽKOVĚ ULICI: Od 16.00 do 19.00 hodin LOUTKOVÉ DIVADLO + KREATIVNÍ DÍLNIČKA.
* DĚDA MLÁDEK ILEGALL BAND. Festival na Jizeře zve na koncert známé plzeňské partičky. Skupina má ve svém repertoáru především nestárnoucí country písně legendárního Ivana Mládka, které tato svérázná kapela podává ve své vlastní aranži. Festival na Jizeře. Letní kino od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 190 Kč, na místě 240 Kč.
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Západ slunce a stmívání. Večerní prohlídky bez programu. Foťáky, dalekohledy a baterky si vezměte s sebou. Od 19.00 do 22.00 hod. Vstupné: plné 80 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 220 Kč.

Čtvrtek 27. až neděle 30. července
* BENÁTSKÁ! Největší hudební festival v regionu. Sportovní areál ve Vesci u Liberce. Čtvrteční slovenský večer (Peter Nagy, Vašo Patejdl, Horkýže Slíže…), v pátek mj. Pavol Habera, Dan Bárta, Jasná páka a David Koller, Marta Jandová, Michal Hrůza…), sobota / neděle: Status Quo, Čechomor, Jelen, No Name, Walda Gang…). Více na www.benatska.cz.

Z loňské Benátské!

Pátek 28. července
* KLAUNSKÉ DIVADLO – CO JE TO ZA CIRKUS?! Senzační, jedinečný, velkolepý cirkus je tady! Račte vstoupit! Ten kdo vstoupí, neprohloupí! Divadlo pro celou rodinu. Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.

Sobota 29. července
* METALLICA – MASTER OF PUPPETS. Album se stalo jedním z nejdůležitějších a nejvlivnějších metalových alb. Poslechový večer, Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.
* POUTNÍ KONCERT a prohlídka kostela „od portálu až po věž“. Kostel sv. Jakuba Staršího v Přepeřích od 19.00 hodin. Koncert Krokova kvarteta. Po koncertě budete mít příležitost prohlédnout si kostel s komentovanou prohlídkou s předvedením varhan i zvonů. Vstupné dobrovolné. Všechny srdečně zve Římskokatolická farnost Přepeře.

Sobota 29. až neděle 30. července
* ZÁMEK HRUBÝ ROHOZEC: Dětský víkend. Princezny, rytíři, loupežníci… od 10.00 do 16.30 hodin. Pohádky, komedie, šermířská a taneční vystoupení, hry pro děti.
* STŘEDOVĚKÝ VÍKEND NA VALDŠTEJNĚ. Přijďte zažít středověkou atmosféru na jednom z nejstarších hradů Českého ráje. K vidění budou šermířská vystoupení, ke slyšení středověká hudba a k ochutnání středověké pokrmy.

 

 

Pondělí 31. července
* STÁTNÍ HRAD TROSKY: Návrat do středověku. Od 19.00 do 22.00 hod.

Vyhlídka na Troskách

Čtvrtek 3. srpna
* KAVÁRENSKÝ KVÍZ. Přijďte si zahrát a pobavit se! Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstup volný.

Pátek 4. srpna
* DUO BIGBAND A HOSTÉ. Jazz, swing, dixieland, funky i popové melodie v podání turnovských hudebníků Josefa Uchytila a Jindřicha Bady a jejich hostů. Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: kapely Vaťák a Rouden band. Areál Pivovaru Rohozec od 20.30 hodin.

Sobota 5. srpna
* PAUL SIMON – GRACELAND. Sedmé sólové studiové album amerického hudebníka, vydané v roce 1986. Poslechový večer, Turnovské léto 2017. Před Střelnicí od 19.00 hodin. Vstup volný.
* POHOŘ – OPEN AIR. Hudební a divadelní festival. Waldovy Matušky a další.

 

 

 

 

 

Pátek 11. až neděle 13. srpna
* FILMOVÝ VÍKEND 2017. Turnovské letní kino se i v tomto roce stane dějištěm víkendového filmového maratónu pod hvězdami. Páteční noc bude „LEGENDÁRNÍ“, sobotní pak „ZBĚSILÁ“.
Promítané filmy:
– Legendární noc (pátek 11. srpna)
Král Artuš: Legenda o meči
Loupež ve velkém stylu
Logan: Wolverine – Zběsilá noc (sobota 12. srpna)
Baby driver
Pobřežní hlídka
Strážci Galaxie Vol. 2
Všechny filmy budou promítány v původním (anglickém) znění s českými titulky.
Během obou nocí na vás čeká také tradičně bohaté občerstvení v podobě grilovaného masa, svijanského piva a exkluzivně nově i destilátů Tatratea. Oba večery také proběhne losování o zajímavé ceny. Vstupenky si můžete za zvýhodněnou předprodejovou cenu zajistit již nyní.

Filmový víkend 2017

Pátek 18. srpna
* ROHOZECKÉ PRÁZDNINY: kapela Duo Covers. Areál Pivovaru Rohozec od 20.30 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.