NOVÉ NAUČNÉ STEZKY ZVOU NA PŘÍŠTÍ TURISTICKOU SEZONU

0

Projekt „Naučné stezky v česko-polském příhraničí“ s plánovanými celkovými náklady ve výši 387 190 eur (zhruba 9,5 mil. Kč), financovaný z 85 % z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007-2013 a z 5 % ze státního rozpočtu, končí 31. prosince 2010. Téměř všechny plánované akce jsou již hotovy. Zbývá ještě dokončit letáky s informacemi k novým naučným stezkám. Vznikly tyto stezky: Kamenářská stezka, Významné osobnosti Turnova, Po stopách židovství v Turnově a rozšířená Zámecká naučná stezka.

Co všechno jsme vybudovali v rámci projektu? Byla to především železobetonová lávka přes náhon Jizery, která byla v havarijním stavu a těsně před zavřením, zídka na cestě k rekonstruované lávce a revitalizace pěší stezky pod zámkem Hrubý Rohozec od tří rybníčků do blízkosti Kotlerova nábřeží. Dále byly umístěny dva informační zvukové panely s několika jazykovými mutacemi – na náměstí Českého ráje a u vlakového nádraží. Zvukový panel na náměstí jsme rozšířili o vitrínu, kde již dnes můžete zhlédnout pozvánky na kulturní akce a pořady. Ve městě směrem k Dolánkám a zámku Hrubý Rohozec je umístěno 20 nových tabulí.

n201012160926_zap_405_010_tabuleDalší aktivity směřovaly k podpoře cestovního ruchu regionu Český ráj a partnerského Jaworského regionu – V krajině vyhaslých sopek. Jednalo se o přebudovaný internetový portál turistického regionu Český ráj www.cesky-raj.info , dále dva workshopy cestovního ruchu a výměnné exkurze studentů z Bolkowa a z OHS Turnov. Bylo vyrobeno šest propagačních grafických rolet k naučným stezkám a atraktivitám Českého ráje. Letos v červnu vyšly české i cizojazyčné (polské a německé) Turistické noviny s pozvánkou do regionů Českého ráje a Javorského regionu, rozšířené o vědomostní soutěž.

Občané a návštěvníci se budou moci u příležitosti zahájení turistické sezony v dubnu 2011 zúčastnit prohlídky nových naučných stezek.

 

Eva Krsková, odbor rozvoje MěÚ Turnov, e.krskova@mu.turnov.cz

Eliška Gruberová, odbor cestovního ruchu MěÚ Turnov, e.gruberova@info.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.