VÝJIMEČNÉ HUDEBNÍ PRÁZDNINY JSOU U KONCE

0

Takovéhle prázdniny tady ještě nebyly. Koronavir na jaře zastavil život v celé zemi, mezi posledními se po uvolnění rozjely koncerty a menší festiválky. Velké hudební akce typu Colours of Ostrava a Benátské! v Liberci byly zrušeny, hudebníci i pořadatelé se mnohdy dostaly do svízelných finančních potíží. Jak potom bylo možné uspořádat alespoň menší koncerty a přehlídky, roztrhl se s nimi doslova pytel. Že bychom někdy o prázdninách mohli na Turnovsku přivítat Chinaski, Visací zámek, Škwor, Davida Kollera, Čechomor či Tublatanku, to nemá pamětníka.

Harlej (foto Z. Pohl)

A co je na zaznamenání, vždy se našel dostatek lidí, kteří na koncerty přišli. Pátečním (28. srpna) koncertem kapely Harlej byla ukončena v areálu Pivovaru Rohozec symbolickým silným deštěm série vystoupení Narychlofestu, v sobotu večer kapky deště ukončily 1. ročník Slavností turnovského piva v areálu Na Lukách, nestárnoucí písně Čechomoru si v Malé Skále zpíval několikasethlavý dav společně s Karlem Holasem a Františkem Černým.

Výjimečné léto, výjimečné prázdniny, výjimečný rok 2020, který ještě nekončí, a uvidíme, čím nás ještě překvapí. Doufejme, že už ničím nemilým. A v roce 2021 se už snad zase budou moci konat velké hudební festivaly, pořadatelům i interpretům se alespoň částečně zahojí ztráty a vrátíme se všichni k „normálu“. Tak si držme palce!

Série Narychlofest se loučila koncertem kapely Harlej (foto Z. Pohl)

Doga (1. ročník Slavností turnovského piva)

Areál Měšťanského pivovaru v Turnově Na Lukách

…diváci v areálu Na Lukách

Bubeník Šimon Mikez vystoupil jako „předkapela“ Čechomoru v sobotu 29. srpna v Malé Skále

Karel Holas a Franta Černý

Nestárnoucí Martin „Maťo“ Ďurinda – Tublatanka

Tublatanka – 1. ročník Slavnostní turnovského piva

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.