MUZEJNÍ ČTVRTLETNÍK MJ. S PROGRAMEM STAROČESKÝCH TRHŮ

0

V těchto dnech vyšlo další číslo Muzejního čtvrtletníku, který již jedenáctým rokem přináší informace o činnosti turnovského Muzea Českého ráje, o chystaných akcích a výstavách, ale také spoustu zajímavých informací z regionu. Například pravidelná rubrika „Stalo se před sto lety“ přináší informace o větších i menších událostech, které kdysi hýbaly Turnovem, rubrika „Ze sbírek muzea“ představuje zajímavé předměty, které jsou součástí jednotlivých muzejních sbírek – tentokrát to jsou předměty vyráběné vězni v koncentračních táborech. A v rubrice „Rozhovor s…“ najdete povídání s lektorkou výtvarných a pedagogických aktivit Terezou Némethovou.

Titulní stránce vévodí informace o oslavě Letnic, která se uskuteční na Dlaskově statku 28. června. Ještě dříve se tamtéž uskuteční velikonoční setkání. Ve čtvrtletníku, jako prvním turnovském periodiku, najdete kompletní přehled doprovodného kulturního programu letošních Staročeských řemeslnických trhů a zprávu o výstavě fotografií Josefa Rakoncaje Himálajská odyssea. Je zde i informace o jubilejním šperkařském sympoziu „Staří přátelé/Old Friends“ a o výstavě na Dlaskově statku, nazvané Z jednoho kmene.

Navíc čtvrtletník přináší i zajímavosti o regionu. Dozvíte se o pravém pokladu, který byl nedávno nalezen, připomenete si divadlo ve Vysokém a pravého básnického mistra Bohdana Kaminského, který pocházel ze Sychrova a jehož pozůstalost muzeum spravuje.

V Muzejním čtvrtletníku 2/2014 toho ale najdete ještě více. Výtisk časopisu získáte zdarma v pokladně muzea, v informačním centru na náměstí a na dalších místech v Turnově a okolí.
Pravidelné zasílání PDF verze časopisu do vašich emailových schránek si můžete objednat na adrese kuliskova@muzeum-turnov.cz.
Starší čísla Muzejního čtvrtletníku jsou v elektronické podobě k dispozici na webových stránkách muzea: http://www.muzeum-turnov.cz/muzejni-ctvrtletnik.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.