NEURALGICKÝ BOD DOPRAVNÍHO PROVOZU V TURNOVĚ

0

Které je to místo? Nevíte? Tak to asi nechodíte často pěšky Tázlerovou ulicí. Mám na mysli roh za lékárnou v Hluboké ulici, z něhož se vchází do Tázlerovky. Asi 10 metrů za ním je umístěna dopravní značka „Zákaz zastavení“ – tedy kromě zásobování od 8.00 do 18.00 hodin. Před touto značkou jsou často zaparkovaná dvě auta, většinou ledabyle, pěkně za sebou, takže když nějaké auto chce do ulice zajet, musí vjet na úzký protilehlý chodník, aby tímto směrem mohlo projet. A to je právě kámen úrazu. Jsou to asi dva měsíce, kdy jsem tudy po chodníku šel a právě mě předcházela jakási paní, která pospíchala na polikliniku. A když mě předcházela, vjela na chodník oktávie, aby se vyhnula dvěma zde za sebou zaparkovaným autům na protilehlé straně; jinak to nešlo. A ta oktávka té na polikliniku spěchající paní najela přímo na nohu, na její chodidlo. Vyděšená řidička se sice omluvila, ale ta nešťastná žena na polikliniku už jen těžce dokulhala. Nárt ale zaplaťpánbůh rozdrcený neměla, jak mi později sdělila, když jsme se náhodně o něco později potkali.

Před několika dny mě málem potkal stejný osud. Řidič mohutného landroveru vjel na chodník (co mohl dělat, auta před značkou tu zase stála velmi ledabyle zaparkovaná) a já měl jen tak tak co dělat, abych se včas přitiskl ke zdi, jinak bych na polikliniku dokulhal zrovna tak, jako ta nešťastná žena.

Mohli by se členové dopravní komise města spolu s městskou policií nad tímto neuralgickým bodem turnovského dopravního provozu zamyslet a vyřešit uspokojivě tuto malou válku, která na tomto místě vypukla mezi auty a chodci?

Petr Kučera, p.kuczera@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.