SPORTMIX: FLORBAL, FOTBAL, KICKBOX, NOHEJBAL A STARONOVÁ NOVINKA

0

Přestože turnovští florbalisté spadli z národní ligy, mládežnický florbal v TJ Turnov si krom malé hráčské základy nemá nač stěžovat. Třetí květnovou středu se dohrávaly některé odložené zápasy fotbalového jara. Takové Přepeře měly ve hře oba své celky. Kazdovic „kick-box mašina“ na medaile teď v Rakousku nově razila další leskle stříbrné. To v Příšovicích se už začalo prášit z antukového kurtu. Před domácími sokoly je další ročník Krajského přeboru Libereckého kraje v nohejbalu. FK Turnov postupně mění co se dá a renovace se má v nejbližší době dočkat také zaprášená klubová vývěska v Hluboké ulici.

FLORBAL

* Hodnocení sezony 2022/2023, dívky
Premiérově přihlášená 1. liga juniorek byla novou zkušeností a trvalo minimálně pět zápasů, než si hráčky zvykly na rychlost a kvalitu soupeřek. „Soutěž by nebylo možné přihlásit bez předem dohodnuté spolupráce s FBC Liberec. Po základní části jsme mezi osmnácti účastníky skončili šestí, pouhé dva body za pátou Ostravou. To byl obrovský úspěch, s kterým před sezonou nepočítal ani ten největší optimista. V prvním kole play-off jsme přehráli vybranou Českou Lípu a dostali se tak mezi nejlepších osm týmů republiky. Tam nás ovšem dál nepustila silná Olomouc,“ posteskl si po veleúspěšné premiéře v lize jinak navýsost spokojený kouč Miloš Cidlinský. Vždyť čtyři jeho hráčky si navíc svými výkony vysloužily nominaci na výběrový kemp širšího kádru reprezentace!
Menší hráčská základna vedla ke spolupráci Turnova s FBC Liberec také v dorostenecké kategorii. Stejně jako v případě juniorek, i tady se ukázala jako krok správným směrem. Spojený tým se probojoval až do předkola play-off o postup na mistrovství České republiky, kde však jeho vítěznou cestu bohužel přeťal legendární Tatran Střešovice, který byl nad jeho síly.
S nedostatkem hráček se potýkají také starší žákyně, které táhne čtveřice dívek poctivě trénujících a hlavně, jen málokdy chybějících v mistrovských zápasech. „Ty byly sice výsledkově dobré, a krom Liberce jsme prakticky neměli konkurenci, ale bylo v nich znát, kdo a jak k florbalu přistupuje. Ze všeho ostatního mám proto poněkud rozporuplné pocity,“ uvedl na rovinu trenér Miloš Cidlinský.
Těžký ročník mají za sebou elévky, které jej hrály v chlapecké kategorii, což alespoň trochu kompenzovaly krátké dojezdové vzdálenosti jednotlivých soutěžních turnajů. Na těch víceméně sbíraly zkušenosti pro svůj další hráčský růst. Samými superlativy hodnotí trenér Jaroslav Pajkrt sezonu přípravky: „Kombinace a nasazení, které do toho dávaly, by mohly být pro některé hráčky vyšších kategorií inspirací.“
František Záleský, zaleskyfrantišek@seznam.cz

FOTBAL

* Dohrávky odložených mistrovských utkání jara:

* SK Sparta Kolín – FK Přepeře 2:1 (0:1). Branka 22. Novák, rozhodčí Drábek, ŽK 2:3, diváků 90. Soupiska: Tkachenko – Novotný, Tvaroha, Nesvadba, Janošík, Pavlata, Okirikpo (68. Bulíř), Martan (80. Gidion), Vyčítal (90. Ejoor), Novák (68. Pejčič), Ugwu.
Pečeť dobře rozehranému utkání ČFL dal ve 22. minutě Novák, kterému to tam v poslední době prostě padá. Přepeřští tuhle těsnou výhodu drželi až do závěrečné fáze zápasu, v níž se však domácí k jejich smůle zmátořili. Nejprve přepeřského brankáře Tkachenka překonal čtvrthodinku před koncem Neuberg, aby pak povinné domácí body zaskočenému Kolínu vystřelil pár minut před závěrečným hvizdem hráč s příslovečným příjmením Sodoma. Vzhledem k překvapivě vysoké výhře Benešova na hřišti favorizovaných Záp 1:5, musí Přepeře zabrat o to víc, a to už teď, kdy zajíždí na půdu předposledního Mostu, kde se bude hrát o tzv. 6 bodů…

* TJ Sokol Držkov – FK Přepeře B 10:0 (6:0). Vzhledem k hernímu souběhu s A-týmem neměli hosté proti favoritovi příliš mnoho vyhlídek na úspěch, což se na hrací ploše bezezbytku potvrdilo už poločasovým výsledkem. Veterán Luděk Koucký v brance FKP B si tak svůj další mistrák určitě příliš neužil…

Ostatní dohrávky: V libereckém KP hostila Lomnice Velké Hamry B, kterým podlehla vysoko 2:7! V I. A třídě Semily doma sehrály vyrovnanou partii 1:1 na góly s první Chrastavou. Ve Vesci se představily ambiciózní Žibřidice, které vyhrály 1:4. Na Jablonecku si to v OP rozdali sousedé – Jenišovice a Malá Skála. Domácí zvítězili 4:0, když jejich branky vsítili V. Hurt 2, Burnus v první půli a v té druhé dal potom výsledku jeho konečnou podobu navrátilec Pekař. V druhém duelu vyhrálo Mšeno B na hřišti Plavů B 1:2.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

KICKBOX

* Mistrovství Evropy
V půlce května se v anglickém Barnsley konalo ME, na němž mělo opět své úspěšné zastoupení Turnovsko. Ranní vážení před turnajem absolvoval tým ve složení Tommy Kazda (35 kg), Maky Burešová (60 kg), Markéta Brožová (65 kg) a boxující trenér Petr Kazda, který se vešel do váhové kategorie 85 kilogramů. „Tommy poprvé startoval také v kategorii K 1, kde vybojoval výbornou stříbrnou medaili, když v semifinále svého soupeře porazil KO trefením kolenem na břicho, takže ten to pak vzdal,“ popsal i za další vybojované 2. místo v kick-lightu hrdý otec – kouč.
Tomu udělala radost také Maky Burešová, která v kick-lightu poprvé v kariéře dokázala vybojovat ve svém 16. zápase v kariéře titul mistryně Evropy! „A to měla svůj první zápas přesně před rokem,“ připomněl Kazda. Jeho trenérský úspěch pak Maky umocnila ještě druhou stříbrnou medailí. Markéta Brožová i přes to, že jí „spojili“ dohromady s vyšší váhovou kategorii, prohrála vždy až ve finále, takže i ona získala v obou kategoriích dvě stříbrné medaile. „Markéta se za dva roky, co spolu jezdíme na mezinárodní turnaje, vypracovala na takovou úroveň, že je schopná získat medaili na jakémkoliv velkém turnaji,“ uzavřel stříbrný výčet nadmíru spokojený šéf české minivýpravy Petr Kazda.
Také on přispěl svou troškou do kickboxerského mlýna, a jak jinak. V duchu motta této anglické mise vybojoval dvě stříbrné medaile, když ve finále kick-lightu sice prohrál, ale soupeři, který byl lepší na nohy, poznamenal alespoň tvář tržnou ranou. „Já byl lepší zase na ruce. V další kategorii jsem pak prohrál s mladým klukem, ale to rozhodně neznamená, že to příště nemůže být jinak,“ smál se nad svými dalšími medailovými počiny legendární kickboxer, který těmito medailemi zaokrouhlil počet získaných medailí na MS a ME na rovné tři úctyhodné desítky!
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

NOHEJBAL

* Krajský přebor Libereckého kraje, muži
Po zimní pauze se o slovo hlásí také nohejbalový oddíl místní TJ Sokol Příšovice. V rámci březnové krajské schůze byla oficiálně podána přihláška do dalšího soutěžního ročníku. Díky finanční dotaci od obce Příšovice nakoupili nohejbalisté novou antuku a zorganizovali brigády ve svém miniareálu za Sokolovnou. Za sebou už mají i první zápas, který odehráli v pátek 12. května proti SKP Maják Jablonec n. N. Úvod klání se moc nevyvedl, neboť první trojice Kraus – Macháček – Procházka M. podlehla hostům 0:2. Druhá trojice však zavčasu zatáhla za záchranou brzdu a po výhře 2:0 vyrovnala celkový stav utkání na 1:1. Od té doby převzali Příšovičtí otěže zápasu a po vyhrané první i druhé dvojice stejným poměrem 2:0 přišlo klopýtnutí až v singlu, který byl ze strany domácích velice hezky odehraný, ale chyběla mu sportovní dávka štěstíčka. Přesto se první mistrovské utkání a vstup do nové sezony povedl, neboť sokolové brali konečné vítězství 6:2 na zápasy.
Krajská soutěž pokračuje v pátek 19. května, kdy do Příšovic zavítají hráči TJ Sokol Chotyně. Zajímavé a divácky velmi atraktivní vzájemné měření sil a výkonnosti začíná v 17.00 hodin. Ve stejném čase je o týden později v rozpisu derby v Hodkovicích. Bližší informace na www.sokol.prisovice.cz.
Jan Košek, jankosek@email.cz

STARONOVÁ FOTBALOVÁ NOVINKA

* Vývěska FK Turnov
V těchto dnech přichází turnovský fotbalový klub s dalším vylepšením komunikace směrem k veřejnosti, když hodlá obnovit zaprášenou vývěsku v Hluboké ulici. Jak potvrdil sportovní manažer Petr Koubus, FKT by měl mít k dispozici celou plochu vývěsky, když o tu současnou se dělil se slávistickým Fans clubem, což ovšem přes veškerou snahu neprospívalo ani jedné straně.
„Momentálně pracujeme na finální vizuální podobě. Dáváme dohromady naše požadavky a různé podněty tak, aby měla svou přiměřenou obsahovou stránku, a také splňovala podmínky na její snadnou obslužnost při jejích aktualizacích. Rozhodně by tento krok měl opět o něco víc vtáhnout turnovskou veřejnost, a to nejen tu sportovně založenou, do dění v našem klubu,“ prohlásil šéftrenér mládeže Jiří Šulc, který si znovuobnovení tohoto druhu informačního kanálu vzal za své.
Podle předběžných informací má vývěsní skříňka obsahovat např. prezentaci jednotlivých oddílů, losy jejich mistrovských soutěží, a tudíž vlastně i pozvánky na jednotlivá utkání. „Asi nedokážeme, co týden doplňovat průběžné výsledky, což budeme asi řešit souhrnem na konci sezony. Zde bych spíš odkázal na klubové zpravodajství na sítích, které chceme rovněž nově pojmout,“ podotkl Šulc. Jak dále uvedl, klub i v tomto případě počítá s pomocí spolupracující reklamní agentury CORAP Antonína Šrajera a oddílového fotografa Luďka Rozkovce. Ve vývěsce by zároveň měl být plakát na utkání divizního A-týmu, to vše doplněné o aktuální informace z FK a o jím pořádaných akcí.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.