ZBUZANY NARAZILY V PĚNČÍNĚ NA PŘEPEŘE A PAKUJÍ SE Z MOL CUPU!

0

* FOTBAL. Dvě stovky diváků byly zvědavy na první mistrovskou konfrontaci divizního nováčka z Přepeř s touto soutěží protřelými Zbuzany. A dost fotbalových „expertů“ se nestačilo divit. Kouč hostí si po pěnčínském debaklu, který hodně zaváněl tzv. prohrou rozdílem třídy, vůbec nebral servítky a na klubovém webu své svěřence zostra zkritizoval.

* FK Přepeře – FK Zbuzany 2:0 (2:0). Branky 3. Synek, 28. Novotný P., rozhodčí Mrkáček, ŽK 2:3, diváků 200. Sestava: Hyka – Krasnický, Nesvadba, Petřík, Vaníček – Novotný V., Sedláček Marek, Bína, Horáček (66. Peškar) – Novotný P. (73. Ježek), Synek (88. Vrabec).

Domácí se do velké premiéry vtrhli s elánem a na koně je posadil hned ve 3. minutě Synek (posila z Dobrovice), který gólově zúročil vybídnutí Petra Novotného, jenž mezi dvěma stopery udržel dlouhý aut Krasnického a poslal mu jej přesně do gólové uličky. Šokované Zbuzany, seskupené okolo kapitána Ličky a bez ostrostřelce Marka Kincla, domácí dlouho nepustili ke slovu a po půlhodině hry je ještě dorazil asistent první branky, jemuž po souboji s Dosoudilem šoupnul na oplátku na půlce hřiště vybojovaný míč Synek, takže pro Novotného nebylo problémem skórovat podél zbuzanského gólmana Víška – 2:0!

Ten mohl lovit míč ze sítě ještě potřetí, ale pokutový kop za „krvavé“ zranění Synka Dosoudilem po centru V. Novotného poslal Novotný Petr nad jeho břevno …!? To ovšem na radost Přepeřských mělo ve finále pramalý vliv, neboť své dvoubrankové vedení v druhé půli i přes posílení soupeře s přehledem udrželi až do vítězného konce. Tím pádem Zbuzany v MOL Cupu končí, Přepeře se mohou těšit na Chrudim.

A nic jiného jsme si nezasloužili!!! Byli jsme určitě favoritem tohoto utkání, ale na celé čáře jsme zklamali. Po bezkrevném výkonu se spoustou chyb už v rozehrávce, minimální mezihrou, malou bojovností a neexistující útočnou fází to byla zasloužená prohra a velká ostuda. Hráčům se ve vedru nechce běhat, a mužstvo si neví rady s gólovým mankem, resp. nebyl nikdo, kdo by k obratu zavelel,“ byl na nejvyšší míru rozezlen trenér vyřazených Luboš Urban.

To spokojený vedoucí FK Přepeře Míra Kvapil měl mnohem příjemnější starosti, které však přinesly komplikace spíše sportovní, a to v podobě tzv. anglického týdne. „Duel s Chrudimí se má hrát ve středu 15. srpna, tedy po nedělním derby v Turnově. Na to navazuje další pojizerský souboj s Velkými Hamry. To bychom rádi nějak změnili dohodou oddílů, takže momentálně nevíme, kdy a kde se pohár bude hrát.“ A pokud budou chtít fotbaloví fanoušci být u toho, tak jim nezbývá nic jiného, než sledovat web FKP, plakáty a dostupná regionální média.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.