NÁDOBY NA NEPOTŘEBNÝ TEXTIL JSOU JIŽ V ULICÍCH

0

Nedávno jsme na stránkách TvA informovali o ukončení činnosti turnovské pobočky humanitární organizace ADRA. V prostorách ve Skálově ulici se už starší ošacení nevybírá. Turnovští ale mají novou možnost, kam nepotřebné oblečení a boty dát, aby případně ještě někomu posloužily. Podle Miloslavy Šípošové, vedoucí odboru životního prostředí turnovské radnice, byly na konci minulého týdne celkem na deseti místech v Turnově instalovány nové bílé kontejnery na ošacení a boty.

Vše je v režii soukromé firmy, se kterou radnice uzavřela dohodu. Do kontejnerů odložené šatstvo bude přebráno, to použitelné půjde na rozdělení potřebným do Diakonie v Broumově, zbytek bude průmyslově zpracován.

Do kontejnerů lze odkládat ošacení, ložní prádlo, záclony, bytový textil, ručníky, ubrusy a párovou obuv, to vše zabalené v igelitové tašce nebo v pytli. Do kontejneru nepatří: koberce, matrace, molitan, znečištěné textilie.

n200802261114_zap_92_08_kontejnerBílé kontejnery na textil najdete: U Diskontu Plus, u Coop Diskontu v Daliměřicích, v Bezručově ulici u čp. 1387, naproti Hasičárně v Daliměřicích, v Mašově na návsi, v Nádražní ulici u Delvity, dva kontejnery jsou na sídlišti Výšinka, jeden ve sběrném dvoře ve Vesecku a jeden bude před dnes už bývalou pobočkou ADRY ve Skálově ulici (do konce tohoto týdne je náhradně v zadním traktu základní školy).
Podle Miloslavy Šípošové platí, že jestliže se systém osvědčí, bude kontejnerů ve městě instalováno víc. Důležité je, aby byly využívány a současně nezneužívány, když by do nich občané odkládali věci, které tam nepatří.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.