SPORTMIX: FOTBAL, JUBILEUM, VOLEJBAL, STOLNÍ TENIS A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

Vedoucí celek krajského přeboru – Fotbalový klub Turnov – vypadl z Poháru Libereckého krajského fotbalového svazu – po těsné výhře jdou dál Velké Hamry B. Na Městském fotbalovém stadionu v Turnově finišují přípravy na fotbalový víkend 21. a 22. května, kdy proběhnou oslavy 120. výročí založení klubu. Do Českého ráje zavítá železná Sparta Praha, ale pestrý program s bohatým občerstvením je připraven pro všechny! Věřte – nevěřte, Turnov nejen volejbalový má svou mistryni Francie! Fotbalistky TJ Čert Fénix před pražskou odvetou otočily domácí zápas se strašnickým Unionem a dál šilhají po mistrovském titulu ve své amatérské soutěži. Stolní tenisté soutěžili v Německu.

FOTBAL

* Semifinále Poháru LKFS

TJ Velké Hamry B – FK Turnov 1:0 (0:0). Rozhodčí Paulus, ŽK 3:2, ČK 0:1, diváků 122. Sestava: Binder – Provazník, Petržilka, Jíra (87. Parsi), Beníšek – Landfeld (46. Š. Havel), Bělina (83. Rozkovec), Vencbauer (87. Bernát), Tomašov (46. L. Havel) – P. Havel, Svoboda.
Béčko divizních Velkých Hamrů dál pokračuje ve vítězném tažení libereckým pohárem, když ho nezastavil ani v kraji momentálně nejlepší Turnov. Trenér Tomáš Nosek poslal ve středu 11. května na hrací plochu prakticky stejnou jedenáctku, která v neděli rozdrtila skláře z Nového Boru s jedinou změnou. Brankáře France pro pohárový zápas nahradil Binder. Ten musel spolknout hořkou pilulku, když jej hned v 1. minutě druhého poločasu překonal velkohamerský Jáchym Šťovíček, jehož branka se ve finále ukázala jako rozhodující, protože na domácího Masaříka byli i po pěti střídáních všichni turnovští hráči krátcí. Turnov tedy z dalších pohárových bojů vypadl, a navíc přišel o vyloučeného Petra Havla, kterého hlavní rozhodčí Paulus v čase 90 + 3 minuty za surovou hru zezadu nekompromisně vykázal z placu.

FOTBALOVÉ JUBILEUM

* Oslavy 120 let

Jak jsme již prezentovali, spolu s městem slaví tento rok své významné výročí také turnovský fotbalový klub. Pořadatelé oslav mají už dávno napilno a po rozeběhlé informační kampani se nyní dokončují organizační záležitosti. V pondělí 9. května proběhla v klubovně fotbalového stadionu schůzka, jíž se vedle členů vedení FK Turnov a šéftrenéra mládeže Jiřího Šulce zúčastnili také zástupce pořadatelského sboru Jiří Krejčík a další. Schůzku vedl místopředseda Petr Koubus. „Nečeká nás nic jednoduchého, a tak musíme všichni udělat všechno pro zdar celého víkendu,“ předeslal předsedající a pak už došlo na rozdělování jednotlivých úkolů od mediální podpory přes složení kádru staré gardy Turnova, která se v neděli 22. 5. postaví Spartě Praha, až po hledání nominantů na udělení pamětních medailí osobnostem, které se výrazně podílely na tvorbě historie turnovského fotbalu. Zde nejvíc rezonovalo jméno Jaroslava Knížka, který stál v čele oddílu prakticky dvě desetiletí, a hlavně jeho zásluhou se Turnov dočkal nové umělé trávy za tratí. A právě umělka bude hlavním centrem sportu a zábavy pro dětské návštěvníky.
Další kandidáti na toto ocenění se hledají v nespočtu hráčů, kteří oblékli turnovský dres, a po jeho svléknutí se dál v jiných pozicích věnovali práci pro svůj klub. Sportovní náplň fotbalového víkendu je jasná – v jeho průběhu se představí prakticky všechna družstva FK Turnov od přípravky po oba týmy mužů. Nezvykle už v sobotu a od 16.00 hodin přivítá vedoucí celek krajského přeboru v mistrovském derby sousedy z FK Sedmihorky. Celý sobotní večer pak bude vyhrazen k posezení s populární kapelou Duo Big Band. Hlavním bodem nedělního programu bude již avizované utkání starých gard Turnova a Sparty Praha z doby, kdy ještě bývala železná. U té sice ještě není známa soupiska, ale na turnovské straně se už dává dohromady. Jak prozradil manažer týmu Jiří Šimek, sestava by měla být namíchána hned z několika věkových kategorií. „Na našem seznamu jsou hráči, jako Jarda Chramosta, Karel Stanner, Radek Houška, Štefan Šumeraj, Honzové Škréta a Zdražil, Tomáš Mendlík, Petr Papoušek a celá řada dalších,“ nadnesl některá jména. Všichni v pořadatelském sboru pak věří, že oslavu historie a fotbalu si o tomto květnovém víkendu nikdo nenechá ujít a na městský stadion najde cestu hodně patriotů a Turnováků i s celými rodinami.

STOLNÍ TENIS

EUROREGION PODPORUJE SETKÁNÍ STOLNÍCH TENISTŮ
Oddíl stolního tenisu TTC Niesky spojuje s Turnovem sportovní přátelství od roku 2017. Tento rok se chtějí sportovci opět setkat. Chystá se víkend plný pohybu a soustředění pro děti. Setkání plánují oba kluby už dva roky. Pandemie ale vždy udělala čáru přes rozpočet. Projekt je nazván „Stolní tenis bez hranic 2022″ a má se konat v Turnově od 15. do 17. července. Závěr setkání bude tvořit 16. července přátelský zápas před publikem ve sportovní hale TJ.
Společenské víkendové setkání bude zakončeno společným pětidenním soustředěním pro 20 dětí a mládeže. Aby bylo možné setkání i soustředění uskutečnit, požádaly oba oddíly o podporu Euroregion Nisa. Z fondu pro malé projekty sasko-českého programu bylo schváleno 10 tisíc Eur s tím, že 15 % si obstarají oba sportovní oddíly.
Jan Varcl, j.varcl@seznam.cz

logo projektu

VOLEJBAL

* Osobnost pod vysokou sítí
Turnovský volejbal po svých 70 letech založení i nadále generuje skvělé hráče a reprezentanty. Úžasnou aktuální zprávou je, že Turnov má svou mistryni Francie!
Nejlepší česká volejbalistka Michaela Mlejnková (25) konečně prolomila stříbrné prokletí a s francouzským týmem Volero Le Cannet sídlícím nedaleko slovutného Cannes oslavila svůj první mistrovský titul sportovní kariéry. V posledním finálovém zápase s Mylhúzami vyhrály Canneťanky 3:1 a jednoznačným stavem 3:0 na utkání si došly pro vytoužené zlato. „Tím jsme navázaly na výhru ve francouzském poháru, takže máme double, a to je skvělý,“ září štěstím reprezentační smečařka, která byla na této pozici hodnocena jako nejlepší i ve francouzské vrcholné soutěži. Jen připomeňme, že Míša Mlejnková s kořeny v srdci Českého ráje si v české extralize v dresu pražského Olympu vybojovala čtyři stříbrné medaile a obdobně to dopadlo v polském Rzesówu, kde ji trénoval ital Lorenzo Micelli. A právě s ním teď po angažmá v německém Stuttgartu slavila svůj francouzský triumf. Ale protože ji v zemi trikolóry skončila smlouva, další výzvou pro turnovskou volejbalistku bude působení v týmu Sigorta Shop v turecké Ankaře.

ŽENSKÁ KOPANÁ

* HC 2022 – 2023

TJ Čert Fénix – Union Strašnice 2:1 (0:1). Rozhodčí Vlčko, ŽK 0:0, diváků 20. Sestava: Lindrová – V. Runčíková, Tvarohová, Eder, Třísková – Žižková, M. Runčíková, Vrbová – Janečková, střídaly Bartošová, Jindrová, Schmidtová, Pradella, Fabianová a Klabanová, náhradní brankářka Hanušová.
Letos poprvé se na domácí půdě v Židněvsi představily fotbalové čertice. Soupeřky dorazily z Prahy a na pěkném pažitu se od začátku do konce urputně bojovalo o tři body do tabulky. Fénix začal dobře, ale několik slibných situací se jeho hráčkám bohužel nepodařilo dotáhnout do gólové tečky, a tak trestaly Pražanky. Po zaváhání domácí stoperky se zmocnily míče a po pár šťastných odrazech jej „dopachtily“ až do brány Lindrové – 0:1! O pauze tak bylo na domácí lavičce o čem mluvit a po zahájení druhé půle čertice začaly v trochu změněné sestavě makat na obratu. Jako šťastné se nejprve ukázalo střídání Bartošové, která ve skrumáži před brankou hostů vybojovala svým důrazem balon a ten protlačila do sítě. Vyrovnávací gól nakopl domácí ke vzrůstajícímu tlaku, a ten byl po zásluze odměněn v závěru vyrovnaného utkání, když po nacvičeném signálu rohového kopu se míč od Žižkové dostal až k Janečkové, a ta z otočky mířila přesně na zadní tyč – 2:1! „Zápas se nám vydařil hlavně takticky a hodně pomohl také mnohem širší kádr. Po postcovidovém syndromu se snažíme náš tým v první řadě stabilizovat a vrátit zpátky do úspěšného módu, který nám přinesl druhé místo. Díky této výhře jsme stále ve hře o celkové prvenství v naší amatérské soutěži, takže věříme, že se o něj holky ještě poperou,“ prohlásil Jan Štol, manažer TJ Čert Fénix. Jeho hráčky teď čeká cesta do hlavního města, kde si s právě poraženým Unionem ve strašnickém sportovním areálu Policie ČR „střihnou“ odvetu.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Další výsledek: Union Strašnice – DFK Čechtice 0:1, Krásná Hora – Velká Lečice 4:3 np.

1. DFC ČECHTICE 13 10 2 1 34:10 34
2. TJ Čert FÉNIX 12 8 0 4 21:15 24
3. Krásná Hora n/V 10 4 3 3 18:11 16
4. Union Strašnice 13 2 3 8 12:27 10
5. SK Velká Lečice 12 0 4 8 9:30 6

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.