VE 2. KOLE ČESKÉHO POHÁRU DO TURNOVA ZAVÍTÁ EXTRALIGOVÉ SK ÚSTÍ NAD LABEM!

0

Volejbalisté TJ Zikuda Turnov se ve 2. kole Českého poháru utkají na domácí palubovce s SK Volejbal Ústí nad Labem. A i když hráči Ústí nad Labem momentálně neprožívají dobré roky, jedná se o trojnásobného mistra ČR, který má ve svém kádru i dva cizince a několik hráčů, kteří prošli líhní Dukly Liberec. Utkání s extraligovým sokem proběhne ve středu 4. listopadu od 18.30 hodin ve sportovní hale ve Skálově ulici v Turnově. Diváci se tak mohou opět po roce těšit na kvalitní volejbal v podání tradičního účastníka nejvyšší volejbalové soutěže, který v turnovské hale vystřídá legendární Aero Odolenu Vodu, která v Turnově dokázala vloni po velké bitvě zvítězit 3:1.

A JAK SE TÝMU DAŘÍ V 1. LIZE? STŘÍDAVĚ OBLAČNO

* TJ Zikuda TURNOV – Volejbal Brno B 0:3 (-19,-22,-20). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Bäumelt, Čermák (L – Chládek). Střídali: Novák, Koláčný, Vacík, Peníška, Šén. Trenér Šimůnek.
V rámci 5. kola zavítal v pátek 23. října večer do turnovské haly záložní tým extraligového Brna. Hosté přivezli pět hráčů extraligového áčka a tak základní sestava obsahovala kromě dvou blokařů extraligové borce. Domácí naopak postrádali Konečného a také libero Vojtu.
Utkání bylo v úvodu vyrovnané, ale za stavu 7:7 se při podání Licka podařilo Brnu odskočit na 7:12, Domácí stáhli pětibodový náskok na 17:18, ale opět při podání výborného Licka přišla další série hostů na 17:22 a o vítězi 1. setu bylo rozhodnuto. Druhý set měl obdobný průběh, kdy bylo v celém průběhu vyrovnané skóre, ale za stavu 20:19 přišel na servis opět nahrávač Licek, který otočil ukazatel na 20:24 a tím získal pro hosty i druhý set. Ve třetí sadě již domácí nedokázali dobře hrajícím hostům vzdorovat, a i když se v konci sady ještě pokusili o zvrat, na víc než korekci skóre to nestačilo. U hostů zahrál výborně Licek, který svým skvělým podáním v podstatě rozhodl 1. i 2. set a zdatně mu sekundovali také Muroň a Zmrhal. 

* TJ Zikuda TURNOV – VSK Hardman Staré Město 3:1 (-22,17,12,21). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Bäumelt, Čermák (L – Chládek). Střídali: Folprecht, Vacík, Melich, Peníška, Šén. Trenér Šimůnek.
Do sobotního utkání nastoupili domácí proti ještě nedávno extraligovému týmu Starého Města. Hosté přijeli posíleni o tři mladíky ze Zlína a ještě vloni extraligové libero Havířova Vičara. Do sestavy domácích se vrátil Konečný a na marodce zůstal pouze Vojta.
Do prvního setu vstoupili lépe hosté a od úvodu se ujali vedení. Dvoubodový náskok si udržovali takřka celý set, ale domácí bojovali a podařilo se jim srovnat na 21:21. Poté však přišla série nepřesností na turnovské straně a set pro sebe získali hráči moravského týmu. Do druhého setu vstoupili domácí se dvěma změnami v sestavě. Na palubovce se objevili Šén s Peníškou a do domácích řad to vneslo oživení. Při prvním technickém time – outu ještě vedli hosté 7:8, ale poté již domácí potvrdili zlepšení ve všech herních činnostech a set s přehledem získali. Na hosty padla deka a třetí set se stal jednoznačnou záležitostí hráčů Turnova v poměru 25:12. Hostující hráči však nesložili zbraně a do čtvrtého setu vstoupili lépe než domácí. Udržovali si mírné vedení, ale za stavu 14:16 přišla série domácích a od této chvíle již směřovali za vítězstvím. Utkání tak dovedli do vítězného konce a připsali si další tři body do tabulky. V tabulce je tým z Českého ráje na 6. místě.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.