BYTOVÁ ZÓNA DALIMĚŘICE: VÝSTAVBA BY ZDE MOHLA V IDEÁLNÍM PŘÍPADĚ ZAČÍT ZA DVA ROKY

0

Nové rodinné domy by měly vyrůst na ploše mezi daliměřickou „hasičárnou“ a severním obchvatem města. O vzniku této bytové zóny se hovoří poměrně dlouho, plocha je dnes využívána především zahrádkáři. I tak tam vyrostly tři novostavby. Ty ale úplně nezapadají do nové koncepce využití plochy a po dohodě s majiteli mohou být se vznikem bytové zóny provedeny dílčí úpravy vjezdů na pozemky a podobně.

Rozvojových ploch pro individuální výstavbu je v Turnově velmi málo, výběr této lokality nebyl v minulosti úplně šťastný především z pohledu majetkových poměrů a také dopadu z provozu blízkého silničního obchvatu silnice I/10 – především jde o hluk. I to je důvod, proč se přípravy poměrně táhnou. „Snažíme se tuto rozvojovou plochu posouvat dopředu, radní města záměr znovu projednali, odbor správy majetku má za úkol doplnit předběžný propočet nákladů na zasíťování této bytové zóny včetně přeložek inženýrských sítí a opětovně materiál předložit radě města,“ říká starosta Turnova Tomáš Hocke. V nedávné době vznikla urbanistická studie, v lokalitě ale vede poměrně hodně inženýrských sítí, jejichž případné přeložky ohrožují samotný vznik této bytové zóny.

„Vnímám, jaká je obrovská poptávka po stavebních pozemcích, hodně lidí se proto stěhuje do okolních obcí, kde vlastně pouze bydlí, protože občanskou vybavenost využívají v Turnově. I proto se snažíme využít každé místo, kde by se ve městě mohlo stavět, i když tady to bude opravdu složité. Až radní budou znát konkrétní náklady na zasíťování pozemků, půjde vše do zastupitelstva. V případě schválení budeme moci zadat projektovou přípravu bytové zóny,“ upřesnil starosta.

V daliměřické bytové zóně by mohlo být až třicet stavebních pozemků. Výstavba nezačne dřív než za dva roky.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.