NA TURNOVSKU SE ZVÝŠIL POČET PODNIKATELŮ I ŽIVNOSTÍ

0

Jak vyplývá ze statistiky Obecního živnostenského úřadu v Turnově, došlo v roce 2011 (oproti roku 2010) ke zvýšení počtu podnikatelů v našem územním obvodu, zvýšil se i počet živností. V roce 2011 bylo zrušeno na vlastní žádost o 18 živnostenských oprávnění více než ve stejném období 2010. Přerušených živností bylo o 76 méně než v roce minulém, o obnovení živností požádalo 268 subjektů, což je o 43 více než v roce 2010. Opět velice rádi oznamujeme, že stejně jako již v minulých letech, se počet podnikatelů v rámci našeho územního obvodu nesnížil, právě naopak – došlo ke zvýšení o 132 podnikatelů. Zvýšil se i počet živností na celkových 9742 (tj. o 375 oproti loňskému roku). Nejvyšší nárůst byl zaznamenán u živnosti volné – o 175, dále o 81 u živnosti řemeslné, 110 u vázané a devět u koncesované.

Pro zajímavost: Na našem živnostenském úřadu evidujeme ke konci loňského roku nejvíce živnostenských oprávnění v rámci živnosti volné, tj. „výroba, obchod a služby“ (celkem 5616 živností), z přílohovaných živností jsou nejvíce zastoupeny u řemeslných „hostinská činnost“ (634 oprávnění), „zednictví“ (354 oprávnění), 253 oprávnění na všechny druhy silniční motorové dopravy, 243 oprávnění na živnost „opravy silničních vozidel“ a 226 oprávnění na „zámečnictví a nástrojařství“. Z vázaných živností máme v evidenci s počtem 241 oprávnění „činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence“. 
Začíná se také rozbíhat nově zavedená vázaná živnost „poskytování nebo zprostředkování spotřebitelského úvěru“ s počtem 77 oprávnění.

Hana Lustigová, vedoucí OŽÚ, h.lustigova@mu.turnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.